Προς το περιεχόμενο

Οι... λιγοτερο διασημοι guitarists


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 190
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ο αγαπημενος μου αφανης ηρωας ειναι ο Vinni Reilly που ηχογραφει εδω και 30 σχεδον χρονια ως Durutti Column

 

i sure could use a vacation from this stupid shit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο αγαπημενος μου αφανης ηρωας ειναι ο Vinni Reilly που ηχογραφει εδω και 30 σχεδον χρονια ως Durutti Column

 

 

 

+100000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

χαιρομαι που ειδα πολλους που ειχα σκοπο να βαλω βιντεακια τους (j marr, fripp κλπ).

ο marr παντως εχει δικιο ο SF, καθε αλλο παρα... μη διασημος ειναι. ειδικα στη βρετανια, οι περισσοτεροι της brit pop τον ειχαν κ τον εχουν σαν ειδωλο (noel gallagher κλπ)

οσο για τον fripp θελω να προσθεσω τις φοβερες συνεργασιες με τον brian eno, φοβερος ηχος!

 

να βαλω κ εγω εναν κιθαριστα που εγραψε την δικη του ιστορια στην ροκ αλλα δυστυχως δεν εγινε ιδιαιτερα γνωστος:

 

 

 

ο λογος για τον Robert Quine (στο video με τον πασιγνωστο Lou Reed)

περισσοτερα: http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Quine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Orbital, μπράβο! O Robert Quine ηταν σπουδαία μορφή! Ακούω αυτές τις μέρες, το "Painted Desert", με Robert Quine, Marc Ribot και Ikue Mori και απλά συνειδητοποιώ πόσο δύσκολο και σπουδαίο είναι να παίζει κανείς "ανάμεσα" στις νότες...

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου