Προς το περιεχόμενο

Namm 2014 Hughes and Kettner Grandmeister Amp


sotiroubas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Μ'άρεσε και είπα να το βάλω, μάλλον θα αρέσει σ'πολλούς.

 

Λαμπάτος 36 Watt.

Κανάλια 4, με boost σε κάθε κανάλι ξεχωριστά, με κάποια effects ενσωματωμένα, midi programmable, midi controller(πεταλιέρα), έτοιμες ρυθμίσεις, η μπορείς να κάνεις δικές σου αν γουστάρεις.

Μπορείς επίσης να κατεβάσεις ελεύθερα απο το app store διάφορες εφαρμογές, και να τον προγραμματίσεις από μακριά(fully remote) από ότι κατάλαβα κι από ότι λέει ο ντερβίσης.

 

Μόνο την τιμή δεν μας είπε.Σίγουρα δεν θα είναι φθηνός ;D

 

Εγώ πάντως στέκομαι στον πολύ καλό ήχο και στο πολύ καλό παίξιμο του κυρίου. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σκοτωνει ο ενισχυτης.εχουν γραφτει διθυραμβικα σχολια.νομιζω παίρνειςαυτο κ τελειωνεις.γυρω στα 1000 ευρω παει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ότι πληρώνεις παίρνεις.

 

http://www.thomann.de/gr/hugheskettner_grandmeister_36_head.htm

 

Η εφαρμογή για το συγκεκριμένο είναι έτοιμη και δωρεάν.

photo_1.thumb.PNG.e2679734d095c16a3daaef34abf9223e.PNG

photo_2.thumb.PNG.76afda4b45bf21504d5dc6795f5c0797.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ ενδιαφέρον μηχάνημα,μου θυμίζει σε λογική τον Marshall JVM.Επειδή είμαι κάτοχος του Marshall,πραγματικά σου λύνει τα χέρια ένα μηχάνημα τέτοιας λογικής.Τρέχεις από fx loop ό,τι χρειάζεσαι και με τη midi τεχνολογία έχεις ανά κανάλι και διαφορετικά enabled effects.

 

Αν κανείς προχωρήσει σε αγορά να ανεβάσει κλιπάκια! :)

 

Πολύ ωραία και έξυπνη κίνηση από την H&K. 8)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είχα πάρει πρόσφατα ενισχυτή, θα τον τσίμπαγα με κλειστά μάτια...Σίγουρα θα τον δοκιμάσω πάντως  ;)

 

Ως υπερ-ευχαριστημένος πελάτης της H&K δεν έχω την παραμικρή αμφιβολία ότι θα σκοτώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία παρατήρηση, είδα τα specs του ενισχυτή, έχει 3χ12AX7 λάμπες προενισχύτριες και 4x EL84) λάμπες εξόδου έτσι μάλλον εξηγείται το άφθονο sustain (γκάζι) και  ο όγκος, στα καθαρά που έπαιξε για λίγο... ο τυπάς και που ακούγονται πολύ ωραία, αλλά και στο lead κανάλι, κι εδώ παρατήρησα τις επιρροές από Eric Johnson που έχει ο Κύριος, τουλάχιστον εμένα έτσι μου φάνηκε.

 

Μπορεί και να έφτιαξε έναν Eric Johnson preset ήχο αλλά είναι και το παίξιμο του που μοιάζει όμως. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου