Προς το περιεχόμενο

Ποιό είναι το αγαπημένο σας φαγητό?


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και κατα καιρους αλλαζει η προτιμηση μου ως προς το ποιο ειναι νουμερο ενα, αυτη την εποχη θα επελεγα μια απλη και ταπεινη

 

_________________538053858b3d0.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πολλα,αλλα αν μου εβαζες ενα πιστολι στο κεφαλι και μου ελεγες οτι θα με εκτελουσες μετα το γευμα τοτε σιγουρα το τελευταιο μου γευμα θα ηταν ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ μπωλ TONKOTSU RAMEN

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Ramen

 

20120227-tonkotsu-ramen-broth-pork-fat-01a.jpg

 

Αν παλι αυτο ηταν αδυνατον (μια και θα επρεπε να με πας στην Fukuoka που εχει το καλυτερο Tonkotsu Ramen) θα ημουν εξισου ευτυχης με ενα τρια ΚΑΣΕΡΛΙ ΚΕΜΠΑΠ ,με καυτερη σαλτσα,καυτερο κοκκινο πιπερι,ψητη ντοματα,κρεμμυδι,γιαουρτι & αλαδωτη πιττα απο το ΓΝΗΣΙΟΝ στην Καισαριανη  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο μονο

αν μου εβαζες ενα πιστολι στο κεφαλι και μου ελεγες οτι θα με εκτελουσες

τοτε θα το ετρωγα  ;D αλλιως δε βλεπεται  :-X

 

τρια ΚΑΣΕΡΛΙ ΚΕΜΠΑΠ ,με καυτερη σαλτσα,καυτερο κοκκινο πιπερι,ψητη ντοματα,κρεμμυδι,γιαουρτι & αλαδωτη πιττα απο το ΓΝΗΣΙΟΝ στην Καισαριανη  ;D

ενω αυτο ναι  :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα,αλλα αν μου εβαζες ενα πιστολι στο κεφαλι και μου ελεγες οτι θα με εκτελουσες μετα το γευμα τοτε σιγουρα το τελευταιο μου γευμα θα ηταν ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ μπωλ TONKOTSU RAMEN

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Ramen

 

20120227-tonkotsu-ramen-broth-pork-fat-01a.jpg

 

Αν παλι αυτο ηταν αδυνατον (μια και θα επρεπε να με πας στην Fukuoka που εχει το καλυτερο Tonkotsu Ramen) θα ημουν εξισου ευτυχης με ενα τρια ΚΑΣΕΡΛΙ ΚΕΜΠΑΠ ,με καυτερη σαλτσα,καυτερο κοκκινο πιπερι,ψητη ντοματα,κρεμμυδι,γιαουρτι & αλαδωτη πιττα απο το ΓΝΗΣΙΟΝ στην Καισαριανη  ;D

 

τώρα σοβαρά, από ΟΛΑ τα φαγητά αυτό είναι το πιο αγαπημένο σου; Σε φάση: "αγάπη μου σήμερα που έχω γενέθλια σε παρακάλω φτιάξε μου την αγαπημένη μου τονκότσου, όπως μου την έφτιαχνε η μαμα μου".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα σοβαρά, από ΟΛΑ τα φαγητά αυτό είναι το πιο αγαπημένο σου;

 

ναι,αν το φας και εσυ ποτε σου θα γινει σιγουρα.....180.000.000 Ιαπωνες δεν μπορει να κανουν λαθος... ;D

 

 

αγάπη μου σήμερα που έχω γενέθλια σε παρακάλω φτιάξε μου την αγαπημένη μου τονκότσου, όπως μου την έφτιαχνε η μαμα μου

 

η μαμα μου δεν μαγειρευε καθολου, μια και δουλευε συνεχεια, οποτε   ειμαι εξαισιος μαγειρας (καποιος επρεπε να μαγειρευει στο σπιτι και μετα μια και ζουσα μονος απο τα 18 επρεπε να μαθω να μαγειρευω) ,ακομα και σημερα παρολο που η συζυγος ειναι και μαμω τους chef μαγειρευω πολυ,Ramen δεν φτιαχνεται στο σπιτι...θες 2 ημερες μονο για το ζωμο.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι,αν το φας και εσυ ποτε σου θα γινει σιγουρα.....180.000.000 Ιαπωνες δεν μπορει να κανουν λαθος... ;D

 

η μαμα μου δεν μαγειρευε καθολου οποτε   ειμαι εξαισιος μαγειρας (καποιος επρεπε να μαγειρευει στο σπιτι και μετα μια και ζουσα μονος απο τα 18 επρεπε να μαθω να μαγειρευω) ,ακομα και σημερα παρολο που η συζυγος ειναι και μαμω τους chef μαγειρευω πολυ,Ramen δεν φτιαχνεται στο σπιτι...θες 2 ημερες μονο για το ζωμο.... ;D

Oκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trust me εχω φαει σε ολα τα μερη του κοσμου και οτι φαγητο υπαρχει,απο κτηνωδη ...στεκια στο Τεξας και γουρνοπουλα στην Καλαματα...μεχρι Σουσι στην ψαραγορα του Τokyo και πατσα στην Βαρβακειο ,νοστιμοτερο φαγητο απο τα Ramen ΔΕΝ υπαρχει....την πρωτη φορα που εφαγα....εκλαιγα απο την νοστιμια   ;D (το προβλημα ειναι οτι ΚΑΛΟ ραμεν μονο στην Ιαπωνια εχω φαει,στις ΗΠΑ και την Ευρωπη ειναι..sorry excuse for Ramen  ;D)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trust me εχω φαει σε ολα τα μερη του κοσμου και οτι φαγητο υπαρχει,απο κτηνωδη ...στεκια στο Τεξας και γουρνοπουλα στην Καλαματα...μεχρι Σουσι στην ψαραγορα του Τokyo και πατσα στην Βαρβακειο ,νοστιμοτερο φαγητο απο τα Ramen ΔΕΝ υπαρχει....την πρωτη φορα που εφαγα....εκλαιγα απο την νοστιμια   ;D (το προβλημα ειναι οτι ΚΑΛΟ ραμεν μονο στην Ιαπωνια εχω φαει,στις ΗΠΑ και την Ευρωπη ειναι..sorry excuse for Ramen  ;D)

 

Διαφωνώ. Το φαγητό δεν είναι θέμα υποκειμενικό. Υπάρχει διαγαλαξιακή λίστα με τα καλύτερα φαγητά (στο πνεύμα του άλλου thread.) και το τονκουότσου δεν είναι μέσα επειδή δε μου αρέσει εμένα. Μπιφτέκια με πατάτες είναι το καλύτερο. Τέλος.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου