Προς το περιεχόμενο

Ποιό είναι το αγαπημένο σας φαγητό?


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να πω μερικά του γούστου μου.

- μαντί ( όχι τα μικρά όπως τα κάνουν στην οι Τούρκοι) φτιαγμένα με αρνίσιο κιμά και μαγειρεμένα στον ατμό στην πολυώροφη κατσαρόλα. σερβιρισμένα με γιαούρτι.

- αφγανικό/ουζμπέκικο πιλάφι με αρνί και λεπτή πίτα

- λάχανο τουρσί ψιλοκομμένο με γορουνοκεφαλη στο φούρνο με λίπος και όχι λάδι, κόκκινο κρασί, έξω -10 και χαιρετίσματα.

- μεγάλο μπιφτέκι (αρνίσιο κιμά, ψιλοκομμένο κρεμμύδι και να μείνει όλο το βράδυ πλασμένο) και μόλις βγει από την φωτιά καϊμάκι φρέσκο (δεν μπορεί και αλλιώς) από πάνω.

 

παρασύρθηκα, δεν μπορώ να μείνω σε ένα, η μάσα είναι τρελή απόλαυση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ΘΕΟΣ!

 

Εγώ πάντα τα κρέατα (και τις πατάτες) στην κατσαρόλα και στον φούρνο, τα ψήνω με μπύρα και όχι νερό ή κρασί.

 

Δοκιμάστε το! ;)

 

Ναι αλλά θέλει και κάμια μπύρα της προκοπής, ε; Εγώ σε μπύρα (συνήθως σκούρα - Dunkel) μαρινάρω κρέατα πριν πέσουν σε καυτές σχάρες για εφήμερα όργια, μαζί με κρεμμυδάκι, πιπεριά και ότι άλλο μου έρθει εκείνη την στιγμή, για πουτανιά.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέντε σελίδες και δεν υπήρξε τρολάρισμα ακόμη                    :o :-X

 

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_bridge&brid=106&Itemid=54

 

έχουν και αυτοί περί ανέμων            ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινεζικο....αρκει τα sticks να ειναι απο rosewood....για πιο σμουθ μεσαια η απο μαχογκανι για μεταλ καθως και σουτζουκακια με πατατες τηγανιτες!

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζίντζερ, σκόρδο, κρεμμύδι στο τηγάνι. Κομμάτια κοτόπουλο, γιαούρτι, μουστάρδα, μέλι. Ανανάς. Σερβίρεις με ρύζι. Done.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πολύ DIY φάση και για νέα συζήτηση για ξύλα, smoked olive oil

 

το 'χω δοκιμάσει. It works. Τσιπούρα στο γκίλ με μια φέτα λεμόνι στην κοιλιά. Αλάτι, ρίγανη. Σερβίρεις με καπνιστό ελαιόλαδο και λεμόνι. Done.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου