Προς το περιεχόμενο

Φτηνες κιθαρες στο Ebay


newmind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκιμασε κανεις τις κιθαρες των 30-60 EU του Ebay;χώρια τα μεταφορικα, θελω τη γνωμη του.

Μερικα μοντελα, ιδιως σε style tele, μου φαινονται καπως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γινω πιο σαφης.

1)Να χαρισω στον ανιψιο μου ενα ενισχυτακο epiphone studio bass 10s που εχω και μια ηλ. κιθαρα των 60-100 ευρω (μαζι με μεταφορικα) απο το ebay (buy it now)

2)Nα του χαρισω παλι απο το ebay ενα απο αυτα τα πακετα (περιπου 150 ευρω) που περιλαμβανουν ενισχυτη, θηκη και της "παναγιας τα ματια"

 

Δεν ειμαι πλουσιος και θελω να "καθαρισω" με τα ποσά που ανεφερα. Αξιζει τον κοπο; Τι λεει η πειρα σας γι αυτα τα οργανα;

Με το ebay ασχολουμαι περιπου ενα μηνα, δεν εχω αγορασει ποτε και δεν ξερω γενικα την ποιοτητα των οργανων  (buy it now) οι τιμες μου φαινονται χαμηλες, αξιζει τον κοπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γινω πιο σαφης.

1)Να χαρισω στον ανιψιο μου ενα ενισχυτακο epiphone studio bass 10s που εχω και μια ηλ. κιθαρα των 60-100 ευρω (μαζι με μεταφορικα) απο το ebay (buy it now)

2)Nα του χαρισω παλι απο το ebay ενα απο αυτα τα πακετα (περιπου 150 ευρω) που περιλαμβανουν ενισχυτη, θηκη και της "παναγιας τα ματια"

 

Δεν ειμαι πλουσιος και θελω να "καθαρισω" με τα ποσά που ανεφερα. Αξιζει τον κοπο; Τι λεει η πειρα σας γι αυτα τα οργανα;

Με το ebay ασχολουμαι περιπου ενα μηνα, δεν εχω αγορασει ποτε και δεν ξερω γενικα την ποιοτητα των οργανων  (buy it now) οι τιμες μου φαινονται χαμηλες, αξιζει τον κοπο;

 

Απλα να ξερεις οτι αν ειναι απο Αμερικη πρεπει να υπολογισεις και τα μεταφορικα που για ενα τετοιο πακετο πρεπει να ειναι άλλα 150€...συν το τελωνειο 25% επι της αξιας του αντικειμενου και των μεταφορικων (αν το παρεις απο μαγαζι και οχι απο ιδιωτη δυσκολα θα στο στειλει σαν "δωρο", επειδη η νομοθεσια στο USA κοβει κ@λ@ρακια...)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε mij ειδα το γερμανικο ebay κι επαθα πλακα. Τωρα ο αριθμος των οργανων μειωθηκε, αλλα παλι εχει "κουφες" τιμες.

Το προβλημα ειναι αν θα μπορεσει ο πιτσιρικας να παιξει ή θα με βριζει για το οργανο που του χαρισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι οχι κατι τετοιο.....

http://www.thomann.de/gr/thomann_gitarren_set_g13.htm

http://www.thomann.de/gr/thomann_gitarren_set_g39.htm

 

Μην περιμενεις φοβερη ποιοτητα αλλα ειναι ο,τι πρεπει για να του βαλεις το μικροβιο...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

makispoll πολυ καλη η ενημερωση. Απορω γιατι αλλοι πολλοι δεν ειπαν κουβεντα. Ντρεπονται για τα φτηνα οργανα;

 

Απο "τιποτενια" οργανα νομιζω οτι ξεκινησαμε ολοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι σνομπαρουν τα φθηνα οργανα, μαλλον λογω ημερας δεν απαντησε κανενας. Ετσι οπως τα λες ειναι, ολοι μας ξεκινησαμε με φθηνα οργανα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορεί ένα πακέτο με κιθάρα (στρατ στυλ), ενισχιτακι, χορδές, πένες ζώνες, κλπ σε ελληνικό σουπερ μαρκετ (το plus νομίζω) στα 110 ευρά αν δεν κάνω λάθος.

Το πήρε ένας φίλος και την έφερε για σεταπ, και για την τιμή της είναι αξιοπρεπής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε βασικά μην μπλέκεις με Θωμά. Μια οποιαδήποτε βόλτα σε οποιοδήποτε ελληνικό μαγαζί θα σου δείξει ότι υπάρχουν παντού τέτοια

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου