Προς το περιεχόμενο

ο ga5h κάνει για metal?


jmone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας και χαρά σας

 

Ψάχνω να βρω στα ελάχιστα χρήματα που έχω έναν ήχο που να με ικανοποιεί (πράγμα δύσκολο)

είδα τα 2 bundles του thomann και αναροτήθηκα. Αν πάρω ένα απ αυτά που είναι στα 200€ και

βάλω και ένα καλό distortion θα καταφέρω να έχω έναν ήχο της προκοπής? θα βγει καφρίλα?

φανταστείτε ότι θέλω κάτι πολύ extreme. Έχω το v-amp pro που από καφρίλα μια χαρά τα πάει

αλλά από ένα σημείο και μετά έχω μπόλικο τζιτζίκι.

 

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_ga5h_bundle.htm

 

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_ga5h_bundle_2.htm

 

ε ναι είμαι αντι-vintage τύπος και το δείχνω  ;D ;D ;D

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ να το συνεχίσω λίγο και να ρωτήσω:

Αν κάποιος πάρει αυτήν την κεφαλή με την 2*12 καμπίνα και της κοτσάρει πιο πριν κανά sansamp gt2 και roctron chameleon, χρησιμοποιώντας την ως πλατφόρμα για αυτά, θα βγει ήχος βαρύς, ή μπα;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα με απασχολει και μενα το ιδιο θεματακι μαλιστα σκεφτομαι να κανω το ιδιο απλα για να μην παιζω κονεκτ με το β αμπ που εχω για το σπιτι,αλλα και να μην τρελαινω τον κοσμο με το ρακ μου και τα 4χ12..ομως δεν νομιζω οτι θα βγει κατι τρομερα ικανοποιητικο...λογο του περιορισμενου ψηφιακου ντραιβ του β αμπ(τουλαχιστον στην περιπτωση που θες βαρυ ντραιβ)ισως για πιο σοφτ ηχο να δουλεψει ομορφα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ TONELAB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δικιά μου περίπτωση με το sansamp και το ροκτρον λες να κάνει την δουλειά του ως πλατφόρμα του;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι θα καταφερει να αποδοσει heavy ηχο,χωρις να ακούγεται ζορισμενο...ειναι ελκυστικο bundle ομως..

και μια και με ενδιαφερουν και τα καθαρα για practice νομιζω θα το χτυπησω!!!φυσικα θα κανω τις δοκιμες μου

με το v-amp και το sansamp ps1 που εχω.

ΟΧΙ ΑΛΛΟ TONELAB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βαρύ ήχο προτιμώ 2x12 παρά 1x12 όταν οι καμπίνες είναι του ίδιου κατασκευαστή και φιλοσοφίας!

 

Δεν ξέρω πως θα αντιδράσει ο GA5 με κανένα βαρύ πετάλι, αν έχεις κανένα metal zone με καλό έλεγχο στα μεσαία και μπόλικο κάφρο μέσα του τότε θα πρέπει να είναι αξιόπιστη λύση.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν σας αρέσει αλλά βρήκα αυτό εδώ το κλιπάκι με τον ga5 να βγάζει αρκετά γκάζια.. βέβαια δεν είναι και η καλύτερη ποιότητα του ήχου αλλά κάτι γίνεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν σας αρέσει αλλά βρήκα αυτό εδώ το κλιπάκι με τον ga5 να βγάζει αρκετά γκάζια.. βέβαια δεν είναι και η καλύτερη ποιότητα του ήχου αλλά κάτι γίνεται..

 

Μάλλον ξέχασες το βιντεάκι.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου