Προς το περιεχόμενο

λογος για τελε...


panka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξερω πως αυτα τα βιντεο εχουν ποσταριστει πολλεεεες φορες εδω αλλα να ενα ακομα με τελε στα χερια του μιας και στο φορουμ υπαρχουν αρκετοι φαν της εν λογο κιθαρας.δεν αντεξα να μην το ποσταρω ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

... αλλα να ενα ακομα με τελε στα χερια του. μιας και στο φορουμ υπαρχουν αρκετοι φαν της εν λογο κιθαρας....

 

Πάντως στο forum δεν πρέπει να υπάρχουν πολλοί fans των Suhr.  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... αλλα να ενα ακομα με τελε στα χερια του. μιας και στο φορουμ υπαρχουν αρκετοι φαν της εν λογο κιθαρας....

 

Πάντως στο forum δεν πρέπει να υπάρχουν πολλοί fans των Suhr.  ;D ;D

Μαλλον πολλοι fans των τιμων του John Suhr δεν υπαρχουν θα ελεγα.. :) ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... αλλα να ενα ακομα με τελε στα χερια του. μιας και στο φορουμ υπαρχουν αρκετοι φαν της εν λογο κιθαρας....

 

Πάντως στο forum δεν πρέπει να υπάρχουν πολλοί fans των Suhr.  ;D ;D

Μαλλον πολλοι fans των τιμων του John Suhr δεν υπαρχουν θα ελεγα.. :) ;)

 

to προβλημα δεν εινα ακριβως οι τιμες...

ειναι υπερεκτιμιμενες γενικα δεν λεω.αλλα στην αμερικη αν δουλεψεις 1 μηνα μπορεις να παρεις 2 suhr.στην ελλαδισταν για μια suhr με τον βασικο εδω ειναι μολλις 4 μηνες δουλεις...

οστοσο για τον suhr η χωρα που γεννησε την ηλεκτρικη κιθαρα τον εχει αναγει στον καλλιτερο...εδω οπως και να το κανουμε ειμαστε λιγο πισω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+10000

 

αν θες το ...200% πανω στην βασικη αυτη σχεδιαση, partscaster θα φτιαξεις ,οτι και να κανει ο Σουρ,Μουρ,Ντουρ αποκλειεται να εχει δει ....οραμα και να σου προσφερει σε μια κιθαρα παραγωγης  ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο που θελεις... ;)

 

Παντως πιο ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ηχο για να προωθησει την τελε αυτη στους παραδοσιακους οπαδους της δεν θα μπορουσε να εχει ο..παικταρας κατα τα αλλα του video :) :) :)  (συμβουλευτικα σου αναφερω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των telecaster lovers ενδιαφερονται για τον ΚΑΘΑΡΟ ηχο της κιθαρας ,με τοσο γκαζι ολες οι κιθαρες ισοπεδωνονται και ακουγονται σχεδον ιδιες μια και περισσοτερο ακους τον ενισχυτη και τα εφε....παρα την κιθαρα...)

 

 

 

οστοσο για τον suhr η χωρα που γεννησε την ηλεκτρικη κιθαρα τον εχει αναγει στον καλλιτερο...εδω οπως και να το κανουμε ειμαστε λιγο πισω...

 

αυτο που το ειδες..... πιστοποιημενο?γιατι 10 χρονια που ειμαι μελος στο www.telecaster.com ΚΑΝΕΝΑΣ απο τους χιλιαδες τρελλαμενους που το απαρτιζουν δεν εχει αναφερει καν τη λεξη Suhr.....ολοι κατι παλιες τελε και κατι υπερηχητικες partscaster χαλβαδιαζουν.... :) :) 

 

το να λες οτι καποιος ειναι ο ..."καλυτερος" κατασκευαστης κιθαρων στον κοσμο μου θυμιζει λιγακι την πρωτη δημοτικου οπου ολοι μας υποστηριζαμε με μανια οτι ο...μπαμπας μας ειναι ο "καλυτερος" (οδηγος,καρατεγκα,υπερηρωας,εραστης,μαγειρας,αεροπορος ...κτλ....) :) :)

 

προσωπικα εχω παιξει με αρκετες τελε του Suhr και ενω κατασκευαστικα & παιχτικα  ηταν θαυμασιες (αν και ειχαν λεπτα μπρατσα που δεν μου πολυαρεσουν στις τελε ενω η απουσια high gloss βερνικιου απο το  μπρατσο με ξενερωσε κανονικα.... ) , ηχητικα δεν μπορω να πω οτι με εστειλαν κι ολας (η tele μαγνητες του ειναι κατα την ταπεινη μου γνωμη τιποτα το ιδιαιτερο σε σχεση παντα με αλλους ...τυλιχτες μαγνητων...)....σαν μια ..κανονικη αξιοπρεπέστατη τελε απο τις εκατονταδες που εχω παιξει/αγορασει/συναρμολογησει ακουγονταν, nothing to write home about though.... 

 

αντιθετα ακομα..παραμιλαω μετα τη..γνωριμια μου με την partscaster των 700 ευρω του φιλου deadendmind......:),ενω χαλαρα θα προτιμουσα ως ...παραδοσιακος τελεκαστερας μια απο τις  παμπολλες στοκ μεξικανικες baja των 600 ευρω που εχω δοκιμασει και που με αφησαν αφωνο με την ποιοτητα κατασκευης τους,το playability και τον σημαντικοτερο τον ΗΧΟ τους ....

 

 

παντως επειδη σου αρεσουν οι...μπουτικες υπαρχουν ΔΕΚΑΔΕΣ κατασκευαστες που κανουν ΑΚΡΙΒΩΣ οτι κανει και ο...καλυτερος Suhr..δεν ανακαλυψε και την ...Αμερικη......(παντως και αυτοι την Αμερικη ισχυριζονται οτι ανακαλυψαν...ο De Temple μαλιστα διακυρισει οτι μονο τα nut απο.....ΜΑΣΤΟΔΟΝΤΟ που χρησιμοποιει βγαζουν"καλο" ηχο.....:) :) :)  )

 

 

http://www.lentzguitar.com/

 

http://www.groshguitars.com/

 

http://www.detempleguitars.com/

 

http://www.melanconguitars.com/

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περίμενα αυτό το ποστ. Βρε κόλλημα με τον Suhr!!! Υπάρχει καμία προϊστορία SF;  ??? ???

 

Χωρίς να έχω παίξει ποτέ με τέτοια κιθάρα, εγώ έχω μείνει με την εντύπωση ότι οι Suhr είναι εξαιρετικά custom όργανα που λόγω της προέλευσής τους και του ονόματος που έχει δημιουργήσει ο J.S. πωλούνται (και μεταπωλούνται) σε ακριβές τιμές. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο. Δεν γνωρίζω ποιός διαδίδει τα περί "καλύτερης κιθάρας στον κόσμο"...

 

χαλαρα θα προτιμουσα ως ...παραδοσιακος τελεκαστερας μια απο τις  παμπολλες στοκ μεξικανικες baja των 600 ευρω που εχω δοκιμασει και που με αφησαν αφωνο με την ποιοτητα κατασκευης τους,το playability και τον σημαντικοτερο τον ΗΧΟ τους ....

 

Σωστόος, αλλά θα βγουν ποτέ Baja σε άλλο χρώμα; Το vintage blond και το desert sand είναι τα πλέον αδιάφορα χρώματα στη σειρά της Fender...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω ποιός διαδίδει τα περί "καλύτερης κιθάρας στον κόσμο"...

 

 

οστοσο για τον suhr η χωρα που γεννησε την ηλεκτρικη κιθαρα τον εχει αναγει στον καλλιτερο...εδω οπως και να το κανουμε ειμαστε λιγο πισω...

 

μια χαρα κιθαρες ειναι οι Suhr,οπως μια χαρα κιθαρες ειναι οι Gibson,Fender,Gretsch,Rickenbacker,Σουκιγιακι ;D κτλ. (χωρις ομως καμμια να ειναι η "καλυτερη"...)

 

Απλα μου τη δινει ρε παιδι μου οταν καποιοι πανε να πουλησουν φυκια (ωραιοτατα φυκια δεν αντιλεγω) για μεταξωτες κορδελλες.....χωρις καμμια επιστημονικη ή λογικη εξηγηση,τιποτα παραπανω και τιποτα παρακατω...απο εκει και περα ειτε καποιος χρησιμοποιει την λογικη και την ΑΠΛΕΤΗ πληροφορια που υπαρχει στην εποχη μας η προτιμαει (και ειναι ΑΠΟΛΥΤΟ δικαιωμα του αυτο) τα παραμυθια της Χαλιμας (και για αλλη μια φορα ΜΑΓΚΙΑ του που τα προτιμαει...φτανει να μην προσπαθει να...push it down our throat..:) )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου