Προς το περιεχόμενο

Επιτέλους... ήρθε η Tele!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λίγο παρέλαβα την Squier Affinity Tele που από μέρες είχα παραγγείλει (ας όψεται η Τράπεζα Πειραιώς για την 15ήμερη καθυστέρηση).

 

Απλά είμαι... εκστασιασμένος!!! Δεν περίμενα με τίποτα να είναι τόσο καλό όργανο. Αν έπρεπε να τη χαρακτηρίσω με απόλυτα κριτήρια, θα έλεγα ότι είναι ωραιότατη κιθάρα. Αν έπρεπε να τη χαρακτηρίσω με βάση το κόστος της, θα τη χαρακτήριζα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ!!! :D :D :D

 

Καταρχήν είναι πολύ ελαφριά, πούπουλο! Η εμφάνισή της είναι υπέροχη καθώς το μαύρο pickguard δένει άψογα με το butterscotch χρώμα του σώματος (το οποίο είναι 3-piece και με εξαίσια νερά), το μπράτσο είναι ανετότατο και με πολύ καλή αίσθηση στο χέρι, πολύ σωστά ζυγισμένη, όλα μια χαρά.

Δεν μπορώ να μιλήσω με σιγουριά για τάστα, nut, ηλεκτρικά και τα λοιπά γιατί δεν είμαι και πολύ έμπειρος σε αυτά τα θέματα. Μπορώ μόνο να πω ότι εκ πρώτης όψεως, όλα φαίνονται σωστά και προσεγμένα και συμφώνησε σε αυτό καλός φίλος (και πολύ καλός κιθαρίστας) που τη δοκίμασε κι εκείνος.

 

Ηχητικά μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις από την πρώτη ακρόαση. ΤΟΝΟΙ σκασίματος και twang, κανένας μικροφωνισμός στα γκάζια (εντάξει, σε νορμάλ gain καταστάσεις) και γενικά αυτό που λέμε "Tele sound"...

Αν συνυπολογίσουμε το γεγονός ότι φοράει ένα άθλιο σετ χορδών (9άρες Fender, εμφανώς ψοφίμια) και δεν έχει σεταριστεί ακόμα, είναι ακόμα πιο εντυπωσιακή! Για να είμαι ειλικρινής, το action και όλο το playability είναι σε πλήρως αποδεκτά επίπεδα, δεν θέλει και πολύ δουλειά στο θέμα setup προφανώς.

 

Ακολουθούν φωτογραφίες προσεχώς, stay tuned. Κλιπάκια δεν θα υπάρξουν μέχρι να μάθω να παίζω σωστά ή να αγγαρέψω κάποιον κανονικό κιθαρίστα να αναλάβει τα ηνία... ;D

 

Υ.Γ. Μόλις σας μίλησε ένας φρέσκος Tele fan. Πάει, κόλλησα κι εγώ...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με γεια και καλωσόρισες στο Tele Club ;)

 

Περιμένουμε photos!!!

 

ΥΓ: Από πότε η Squier πουλάει τις Butterscotch Affinity series με μαύρο pickguard? Καναδυό που έχω δει παλιότερα ήτανε με άσπρο... Όπως και να'χει, καλή κίνηση ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Από πότε η Squier πουλάει τις Butterscotch Affinity series με μαύρο pickguard? Καναδυό που έχω δει παλιότερα ήτανε με άσπρο... Όπως και να'χει, καλή κίνηση ;)

Χε χε, είναι κάποια special edition που βγήκε εδώ και 1-2 μήνες. Δίνει άλλο αέρα... ;)

 

Thanks και στους δυό σας, λίγο ακόμα θέλει η μπαταρία της ψηφιακής να φορτίσει και μετά καταφτάνουν φωτό!

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Αντρέα... Άι κατσ' στα πλήκτρα σου αγόρι μου! Που μου θες και τέλε!

Προσφέρομαι να σε απαλάξω από τέτοιους πειρασμούς!  ;D ;D

Μεγειές μπόι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν είναι πολύ ελαφριά, πούπουλο! Η εμφάνισή της είναι υπέροχη καθώς το μαύρο pickguard δένει άψογα με το butterscotch χρώμα του σώματος (το οποίο είναι 3-piece και με εξαίσια νερά), το μπράτσο είναι ανετότατο και με πολύ καλή αίσθηση στο χέρι, πολύ σωστά ζυγισμένη, όλα μια χαρά.

 

Ηχητικά μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις από την πρώτη ακρόαση. ΤΟΝΟΙ σκασίματος και twang, κανένας μικροφωνισμός στα γκάζια (εντάξει, σε νορμάλ gain καταστάσεις) και γενικά αυτό που λέμε "Tele sound"...

Αν συνυπολογίσουμε το γεγονός ότι φοράει ένα άθλιο σετ χορδών (9άρες Fender, εμφανώς ψοφίμια) και δεν έχει σεταριστεί ακόμα, είναι ακόμα πιο εντυπωσιακή! Για να είμαι ειλικρινής, το action και όλο το playability είναι σε πλήρως αποδεκτά επίπεδα, δεν θέλει και πολύ δουλειά στο θέμα setup προφανώς.

 

Ρε σατανισμένε, άρχισες ήδη να μιλάς σαν παλιοκιθαριάρης, το πήρες χαμπάρι;;;

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν είναι πολύ ελαφριά, πούπουλο! Η εμφάνισή της είναι υπέροχη καθώς το μαύρο pickguard δένει άψογα με το butterscotch χρώμα του σώματος (το οποίο είναι 3-piece και με εξαίσια νερά), το μπράτσο είναι ανετότατο και με πολύ καλή αίσθηση στο χέρι, πολύ σωστά ζυγισμένη, όλα μια χαρά.

 

Ηχητικά μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις από την πρώτη ακρόαση. ΤΟΝΟΙ σκασίματος και twang, κανένας μικροφωνισμός στα γκάζια (εντάξει, σε νορμάλ gain καταστάσεις) και γενικά αυτό που λέμε "Tele sound"...

Αν συνυπολογίσουμε το γεγονός ότι φοράει ένα άθλιο σετ χορδών (9άρες Fender, εμφανώς ψοφίμια) και δεν έχει σεταριστεί ακόμα, είναι ακόμα πιο εντυπωσιακή! Για να είμαι ειλικρινής, το action και όλο το playability είναι σε πλήρως αποδεκτά επίπεδα, δεν θέλει και πολύ δουλειά στο θέμα setup προφανώς.

 

Ρε σατανισμένε, άρχισες ήδη να μιλάς σαν παλιοκιθαριάρης, το πήρες χαμπάρι;;;

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Jesus Christ and Holy Mary... What's wrong with me doc??? ;D ;D ;D

 

Αποστόλη, άσε μας να κλέψουμε λίγη από τη δόξα που απολαμβάνουν οι κιθαρίστες! Χωμένοι πίσω από τα σύνθια, δεν μας βλέπει ανθρώπου μάτι στο live... Μοναφαγά! :P

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου