Προς το περιεχόμενο

Telecaster - δίλημμα


spy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Spy παρεπιπτόντως ήθελα να σου πω, να μη σε τρομάζουν τα vintage specs της 50s καθόλου!

 

Άν ρυθμίσεις κατάλληλα τα saddles της, η 50s είναι παραπάνω από άνετη;) (Εκτός αν είσαι shredder οπότε εκ των πραγμάτων δε σου κάνει ;D)

 

Όσον αφορά τους μαγνήτες, ο neck είναι μια χαρά και εφάμιλος του neck που έχουν οι 52ri.

 

O bridge από την άλλη ξύνει πολύ και μάλλον θα χρειαστεί να τον αλλάξεις. Αυτή είναι η μόνη αλλαγή που έκανα στη δική μου και είμαι υπερβολικά ευχαριστημένος ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά εφόσον δεν παρουσιαστεί καμία ευκαιρία στο ebay. Αλλά μου φαίνεται ότι οι εποχές των ευκαιριών αυτών πέρασαν ανεπιστρεπτί....

 

Δεν θα το ελεγα...

 

ειναι ΠΟΛΛΑ......δολλαρια τα 800 ευρω.......

 

www.ebay.com (κανε search για telecaster...)

 

;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι

Όλα αυτά εφόσον δεν παρουσιαστεί καμία ευκαιρία στο ebay. Αλλά μου φαίνεται ότι οι εποχές των ευκαιριών αυτών πέρασαν ανεπιστρεπτί....

 

Δεν θα το ελεγα...

 

ειναι ΠΟΛΛΑ......δολλαρια τα 800 ευρω.......

 

www.ebay.com (κανε search για telecaster...)

 

;D

 

 

Και μακαρι να μην την πατησεις με κανενα τελωνειο... Θα προτιμουσα το γερμανικο ebay...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δεν προκειται να πατησεις αν κινηθεις ΣΩΣΤΑ (αλλα ακομα και να πατησεις παλι φθηνοτερα απο το Γερμανικο θα σου ερθει... :)) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spy παρεπιπτόντως ήθελα να σου πω, να μη σε τρομάζουν τα vintage specs της 50s καθόλου!

 

Το δήλωσα και στο πρώτο μου μήνυμα. Παρότι τα vintage τάστα και radius αντικειμενικά τα θεωρώ ιδιαίτερα άβολα, έχω παίξει για μεγάλο διάστημα με MIJ Stratocaster με παρόμοια specs και (αφού έφτυσα αίμα) τα συνήθισα (βέβαια όταν ήρθε η ώρα του refret έβαλα medium jumbo!). Και πράγματι, αν δεν είναι καλά ρυθμισμένα τα saddles, η κατάσταση είναι δράμα.

 

(Εκτός αν είσαι shredder οπότε εκ των πραγμάτων δε σου κάνει ;D)

 

Έχουμε την ...αναπηρία μας, μας δουλεύεις κι από πάνω. Άκου shredder...  ;D ;D  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απόφαση ελήφθη και είναι τελική, παρά τους διάφορους πειρασμούς που εμφανίζονται μπροστά μου. 69 Thinline (natural) + vintage-style μαγνήτες. Οι μαγνήτες βρέθηκαν ήδη, ενώ η κιθάρα θα αναζητηθεί υπομονετικά στο ebay. Αν προκύψει καμία μεταχειρισμένη MIJ, ακόμα καλύτερα. Thanks και πάλι!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

F-hole νάναι κι ότι νάναι!!!  :D :D

 

Επί τη ευκαιρία, τη Δευτέρα θα γνωρίσω από κοντά και θα θωπεύσω τη μαύρη καλλονή από το Memphis...  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

F-hole νάναι κι ότι νάναι!!!  :D :D

 

Να η επόμενη κιθάρα σου:

microfretsx.jpg

 

Επί τη ευκαιρία, τη Δευτέρα θα γνωρίσω από κοντά και θα θωπεύσω τη μαύρη καλλονή από το Memphis...  ;D ;D

Την ποια?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου