Προς το περιεχόμενο

Αλλα 5 λεπτά από το χρόνο σας!..


thecrypt13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.box.net/shared/ontyffd44g

(7.2 Mb)

 

 

Παρακαλώ για τα σχόλιά σας.

 

 

 

ΥΓ1: Ξέρω, είναι ενοχλητικά αυτά τα πιατίνια

 

ΥΓ2: Παίχτηκε με μια telestyle project που τελείωσα πρόσφατα (κάποια στιγμή θα ανεβάσω και φωτογραφίες)

 

ΥΓ3: Στο 2.08 υπάρχει λάθος, το ξέρω  :)

 

ΥΓ4: Στο 4.03 δοκιμάζω το bigmuff που αγόρασα τα Χριστούγεννα (θέση 1, neck κλειστό το tone εντελώς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε πολυ!!.....τα πιατινια δεν με ενοχλησαν καθολου (σπαστα...virtual drummer!!  ;D)...με κουρασε λιγο ομως αυτο το ωραιο drum break (που μαλλον πηρες απο τα ετοιμα.. και καλα εκανες βεβαια..)γιατι το χρησιμοποιησες πολλες φορες....το solo μου αρεσε που ηταν αρκετα "πισω", δεν αλλοιωσε τον χαρακτηρα του κομματιου.....Very good effort!!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ατμόσφαιρα έχει! Μου θυμίζει λίγο americana που λέγαμε σε ένα παλιότερο ποστ... γιατί δεν ανέβαζες λίγο τη στάθμη του σόλο; A, και σε τι ενισχυτή όλα αυτά;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο κομμάτι... πολυ ταξιδιάρικο... και σε καποια σημεία το ταξίδι γίνεται επιτυχώς καταδίωξη!!!

 

τα drums να υποθέσω οτι είναι addictive?

νομιζω οτι είναι περισσότερο κομπρεσαρισμένα απ΄ότι θα έπρεπε... και το γυρισματάκι νομίζω δεν πολυκολλάει... βρες ένα άλλο καλύτερα

Γενικά πάντως έχεις πολύ καλό ήχο... Keep up the good work

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για τα σχόλιά σας.

 

Προς Bloody...

 

- Ο ενισχυτής που χρησιμοποίησα είναι o H.B. GA5 ο combo (δανεικός για δοκιμή από έναν φίλο, μάλλον θα τον αγοράσω)

- Κιθάρα όπως είπα μια συναρμολογημένη (από μένα) στυλ tele με μαγνήτες αγνώστης πατρότητας και προελεύσεως

- και το big muff Π

 

(Παρεμπιπτόντως, δεν έχω δοκιμάσει το bigmuff με κάποιον άλλο ενισχυτή αλλά με τον συγκεκριμένο μου ακούγεται πολύ ωραία).

 

Ηχογράφησα και επεξεργάστηκα (ο Θεός να το κάνει επεξεργασία) μέσω Acid Pro 6.0 και χρησιμοποίησα όπως σωστά κατάλαβε ο φίλος Sergei XNL Addictive για τύμπανα.

 

Α, ναι, και το κομμάτι όπως καταλάβατε δεν έχει καθόλου μπάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον ήχο δεν μπορώ να σχολιάσω καθώς είμαι σε πι-σι-ακά ηχειάκια...

Σαν σύνθεση με κερδισε, είναι μια πανέμορφη stoner-o-ψυχεδέλια ή οποία ζητάει οπωσδήποτε μια γαιδουροφωνάρα. Μάλλον λόγω έλλειψης φωνής βέβαια κάποια μέρη μου φάνηκαν λίγο μεγαλύτερα απ ότι έπρεπε, αλλά όπως και να το κάνεις, κάποια σημεία τα σπάνε!

 

Στο θέμα των πιάτων, θα συμφωνήσω με τον δημιουργό. Αν και τα xnl έχουν ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ήχο γενικά και ακόμα και στο χαι χατ κλπ, στα κρας  την χάνουν την μπάλα. Ισως αυτό διορθώνεται μέσα από το eq που έχει.

 

 

Εντιτ: χρόνια πολλά!Να τα κατοστήσεις!(για χθες... :P)

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κατι απο pearl jam ή μου φαινεται,αλλα ειναι καλο και ναι το πιατινι ειναι λιγο κουραστικο στα σκασιματα.... ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου