Προς το περιεχόμενο

Τι ξέρετε για την τεχνική Moeller?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεία σοθυ koukou και καλώς όρισες στην παρέα μας.

 

Εγώ είμαι της άποψης του να μη χρησημοποιώ μυϊκή δύναμη όταν παίζω και κάτι ανάλογο είναι και η τεχνική moeller. Απο όσο ξέρω υπάρχουν αρκετά varuiations αυτής της τεχνικής που όλα έχουν σκοπό το ξεκούρατο παίξημο.

 

Τωρα που λές για το κέφι μας κτλ κτλ συμφωνώ με το κέφι μας μια που όταν δεν υπάρχει το άγχος να βγεί ένα δύσκολο μέρος ενός τραγουδιού το απολαμβάνουμε περισσότερο.

 

Υπάρχουν όμως και drummers που παίζουν βασισμένι στη μυϊκή τους δύναμη και πιστευω ότι αυτό είναι λάθος καθώς όσομεγαλώνει κανείς αυτή φθείνει αλλά σέρνει μαζί της και άλλα παρελκόμενα όπως πχ τενοντίτιδα.

 

Πάντως είμαι μαζί σου για το ξεκούραστο παίξημο γιατί έτσι μπορεί κανείς να απολάυσει περισσότερο το όργανο που παίζει και βοηθάει στο να κρατίεται το μυικό μας σύστημα ακαίρεο για εκεί που πραγματικαο χρειαζόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΜΑΘΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΥ ΠΑΙΞΙΜΑΤΟΣ ΕΥΤΥΧΩΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΘΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ

 

Αυτό είναι παρα πολύ καλό. Αλλά όμως υπάρχουν και μερικοί που πρώτα παθαίνουν και μετά μαθαίνουν και πολλοί δυστυχώς που μόνο παθαίνουν

 

ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΖΩ.

 

 

Και πιο πολύ κέφι κάνεις!!!!

 

 

ΠΑΝΤΩΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΣΔΙΔΕΙ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ Η ΛΥΣΗ ¨: ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΣΑΝ ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΝΤΡΑΜΕΡ. ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΥΣΙΩΔΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΦΑΦΛΑΤΑΣ ΣΤΟ ΠΑΙΞΙΜΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΝΤΡΑΜΣ ΚΑΙ ΜΠΑΣΣΟ ΑΝΑΔΕΙΚΝΥΟΥΝ ΤΗ ΜΠΑΝΤΑ

 

Ναι αν πρόκειται για groove αλλά γενικά ισχύει αυτό. Το δύδυμο μπασίστας drummer πρέπει να μπορεί οένας να καταλάβει το τί θα κάνει ο άλλος κτλ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

οπωσδηποτε ειναι μαστ γιατι σε βοηθα να παιζεις πιο ξεκουραστα, πιο γρηγορα και σε βοηθα να παιζεις sticking με ταχυτητα σχεδον απαγορευτικη για κανονικο παιξιμο. ενα παραδειγμα τρανταχτοτατο: jojo mayer.

εχω επισυναψει ενα γκρουβ που το παιζει παρα πολυ γρηγορα, σχεδον αδυνατο χωρις moeller. ψαξε το βιντεακι για να δεις ποσο γρηγορα

στους κυκλους θετικης ανατροφοδοτησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου