Προς το περιεχόμενο

Χρειάζεται ο εξοπλισμός μου ups?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μαι απορία.Σκέφτομαι να πάρω ups για τον υπολογιστή μυο και αναρωτιέμαι αν θα πρέπει να υπολογίσω και την ισχύ του εξοπλισμού(μίκτης,μονιτορς,korg m3,korg pa50).Πιστεύετε είναι αναγκαίο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τα μόνιτρος με απασχολούν πιο πολύ γιατί είναι αρκετά watts.Θα πρέπει να υπολογίσω την μέγιστη ισχύ δηλαδή τα 150 w,ή την μέση ισχύ καθώς σχεδόν ποτέ δεν χρησιμοποιώ την μέγιστη ένταση.Από μάρκα σκέφτομαι apc μιας και είναι και δοκιμασμένη και σίγουρη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου μην μπερδευεσαι αλλο τα μουσικα watt αλλο τα ηλεκτρικα που σημαινει καταναλωση,κοιτα καπου στο ταμπελακι γραφει την ηλεκτρικη ισχυ..... ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης έχε υπόψη σου πως αν το UPS είναι μεσαιο-μεγάλο, θα έχει ανεμιστηράκι που μπορεί να σε ξενερώσει τα μάλα

 

η μάρκα που κοιτάς είναι καλή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκεκριμένα σκέφτομαι για αυτό:http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.701105

Όμως με αυτό δεν μπορώ να καλύψω τα ηχεία,γιατί θα πάνε 650w για το pc και γύρω στα 159 για τον μίκτη και τα δύο synth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να ξεκαθαρίσεις.

Θέλεις απλά ανάμεσα στον εξοπλισμό σου και τη τροφοδοσία του δικτύου της ΔΕΗ μια συσκευή που να σου παρέχει σταθερά και αδιάλειπτα 220 Volt ;

Θέλεις τα παραπάνω και αν κοπεί το ρεύμα να συνεχίσεις να έχεις 220 Volt ;

Θέλεις απλά να μη τρώνε οι συσκευές σου τα σκαμπανεβάσματα του δικτύου ή τις μεταβολές λόγω ανοιγοκλεισήματος air condition, πλυντηρίου, ψυγείου ;

 

Δόξα να'χει ο Γιαραμπής υπάρχουν τόσες προτάσεις από 60-1060 ευρώ.

 

Πάντως η παροιμία με το κακό κρέας και το σκύλο εδώ παίζει πολύ.

Πάρε το μεγαλύτερο και το καλύτερο UPS που αντέχει η τσέπη σου και λίγο παραπάνω.

Πρόσφατα στήσαμε δικό μας στούντιο και τι πικάρισμα έβγαινε στα μόνιτορ δε λέγεται.

Με το που εγκαταστήσαμε τα UPS ησυχία ηρεμία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι είδα έχει 6 εξόδους για τα τροφοδοτικά και δύο από προστασία τάσης.Γενικώς για δειάρκεια δεν θέλω τίπτα ιδιαίτερο.Ένα δίλεπτο είναι αρκετό.Αλλά θέλω όλα τα υπόλοιπα να είναι σταθερά στα σκαμπανεβάσμτα της τάσης.Επίσης μια απορία μου είναι αν όταν κάνεις shutdown τον μίκτη ή τα synths είναι το ίδιο πράγμα με το να κόβεται το ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θεωρητικά όλα τα σύγχρονα ηλεκτρονικά κυκλώματα ήχου έχουν φίλτρα προστασίας για τις εισόδους και τις εξόδους. Επίσης οι μονάδες ενίσχυσης προστατεύονται από τυχόν απαιτήσεις ρεύματος (Αμπέρ) που θα ζητήσει το συνδεδεμένο σε αυτές φορτίο (ηχεία).

Τώρα για παραπέρα δώσε λεπτομέρειες της σειράς σύνδεσης των συσκευών μπας και κανένας ηλεκτρονικός ή ηλεκτρολόγος εγκαταστάσεων δώσει τα φώτα του.

 

 

πλάκα πλάκα τα φορτία σε ένα χώρο είναι άρθρο από τα λίγα.

Να δούμε ποιος θα το γράψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου