Προς το περιεχόμενο

ψαχνω για ενα μπασσο ονοματι Kobuki .....


backys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...kabuki ή καπως ετσι :P

Καποτε τα ειχα δει σε ενα frontline (περιοδικο της Fender) που προφανως ειχαν εξαγορασει την μαρκα και εκτοτε εξαφανιστηκαν.

Μπορει να βοηθησει καποιος?  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σωστό είναι kubicki............. http://www.kubicki.com/

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Δεν είναι καλά. Είναι καταπληκτικά. Και τα έβγαζε σε 32άρια για μας τους μικροτσούτσουνους.

β) Το άσχημα είναι σχετικό. ΚΑι εγώ δεν τα συγκαταλέγω στα αγαπημένα μου (ηχητικά και οπτικά) αλλά το βραβείο ασχήμιας που λέτε, καταδεικνύει την ελλιπή γνώση στην υπάρχουσα (και προϋπάρχουσα) γκάμα διαθέσιμων μπάσων. Αν γράφανε Fender Jaguar ή Jazzmaster επάνω θα ήταν cult;

γ) Είναι πράγματι 80ίλα. Μαζί με τα ξαδερφάκια τους τα Status. Άσχημα κι αυτά, ε;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά audiokostas ό,τι κι αν έγραφε πάνω, πάλι κακάσχημο θα το έλεγα. Μα είναι headstock αυτό;; και όχι μόνο βέβαια...

 

ηχητικά δεν έχω ιδέα για το πώς είναι....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχε ενα τετοιο ο παλαι ποτε φιλος Κυπριανος, και μαλιστα ΠΡΑΣΙΝΟ. Απ τους ΚΑΛΛΙΤΕΡΟΥΣ ηχους σε live που εχω ακουσει. Εννιοτε το "καρφωνε" σε διαφορετικους ενισχυτες και παλι την ιδια ηχαρα ειχε

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι το'παιρνα χαλαροτατα.

 

α) Δεν είναι καλά. Είναι καταπληκτικά. Και τα έβγαζε σε 32άρια για μας τους μικροτσούτσουνους.

β) Το άσχημα είναι σχετικό. ΚΑι εγώ δεν τα συγκαταλέγω στα αγαπημένα μου (ηχητικά και οπτικά) αλλά το βραβείο ασχήμιας που λέτε, καταδεικνύει την ελλιπή γνώση στην υπάρχουσα (και προϋπάρχουσα) γκάμα διαθέσιμων μπάσων. Αν γράφανε Fender Jaguar ή Jazzmaster επάνω θα ήταν cult;

γ) Είναι πράγματι 80ίλα. Μαζί με τα ξαδερφάκια τους τα Status. Άσχημα κι αυτά, ε;

 

Κώστα respect!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Δεν είναι καλά. Είναι καταπληκτικά. Και τα έβγαζε σε 32άρια για μας τους μικροτσούτσουνους.

β) Το άσχημα είναι σχετικό. ΚΑι εγώ δεν τα συγκαταλέγω στα αγαπημένα μου (ηχητικά και οπτικά) αλλά το βραβείο ασχήμιας που λέτε, καταδεικνύει την ελλιπή γνώση στην υπάρχουσα (και προϋπάρχουσα) γκάμα διαθέσιμων μπάσων. Αν γράφανε Fender Jaguar ή Jazzmaster επάνω θα ήταν cult;

γ) Είναι πράγματι 80ίλα. Μαζί με τα ξαδερφάκια τους τα Status. Άσχημα κι αυτά, ε;

 

α) Ηταν ΟΛΑ τα Kubicki 32αρια; Νομιζω ειχαν κυκλοφορησει για λιγο και 5χορδα, τι scale ειχαν αυτα;

 

β) Ποια Jazzmaster και ποια Jaguar? Ειδες τι πηγε και εβγαλε η Musicman;  :o http://www.music-man.com/instruments/basses/big-al.html

 

γ) Τα headless Status βρωμανε και αυτα 80's. Τα "απλα" ειναι πιο συμβατικα. Αλλα τα απολυτα 80's μπασα δεν ειναι αλλα απο τα Steinberger. ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου