Προς το περιεχόμενο

Εthnic 5


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν δεν βάφω κιθάρες, ασχολούμαι με midi κιθάρες...

Ένα δείγμα γραφής κατά 90% γραμμένο με κιθάρα. Peavy t60GR20, Eastwood Delta6 για δεύτερη κιθάρα, Gibson Doublecut για το σόλο. Βασικό VSt Ra για ethnic ήχους, drums από το Stormdrum

http://soundclick.com/share?songid=6989600

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατήσου...Garageband, Μotu Ultralite και τίποτα άλλο.

Στην Eastwood (χρησιμοποιώ τον piezzo της) μια μικρή προενίσχυση με τον μικρό λαμπάτο Art. Στην Peavy, Roland Gr20

 

Το spalted maple ήρθε BTW;

http://www.customshop.gr/proto1.html

To project άρχισε, αλλά θα πάει αργά.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενθουσιάζει η midi τεχνολογία (ειδικά στις κιθάρες). Μπορεί κάποιος να καταλάβει ότι το ney παίζεται με 6 χορδές? (ίσως κάποιος που παίζει πραγματικά ney...). Και οι ήχοι που φτιάχνουν είναι όλο και πιο πιστοί.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος των κιθαριών σου ήταν θεσπέσιος,καθώς και το παίξιμο...Τα pads χαλάνε τον καλο ήχο των κιθαριών  σου,χρειάζεται κάτι ποιο ποιοτικό η αν θέλεις ποιο κρυστάλλινο,και λίγο reverb στον ήχο που είναι σαν flute...Το αναλύουμε αν θες.  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος των κιθαριών σου ήταν θεσπέσιος,καθώς και το παίξιμο...Τα pads χαλάνε τον καλο ήχο των κιθαριών  σου,χρειάζεται κάτι ποιο ποιοτικό η αν θέλεις ποιο κρυστάλλινο,και λίγο reverb στον ήχο που είναι σαν flute...Το αναλύουμε αν θες.  :D

 

Για τα pads...δεν είμαι πληκτράς και βέβαια κάθε παρατήρηση δεκτή (εάν θυμάμαι χρησιμοποιώ Absynt και Wavestation), και βέβαια εξαρτάται εάν μπορώ καλύτερα! Για το ney-flute συμφωνώ (και ξέρω να το κάνω)

Y.Γ H αρχική κιθάρα είναι από τις midi κιθάρες που δίνει το Garageband

 

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπου εχεις κανει ιδιαίτερο δεν παιζει διαφορετικα.Τι ακορντα ειναι αυτα που κοπανάς παλι ρε.Μη μου πεις οτι ειναι αυτί αυτο εκτος κι αν ακούς κ παιζεις τζαζ εδω και χρόνια.

 

Δε μπορει με τετοια ανεση ρε αγόριμ να βαράς τετοιες ποιότητες για background.Νταξ το τσόλο δεν ειναι κ το ουαου καλο ειναι αλλα απο πίσω μαγεύεις καθε φορα τι θα γινει με την περίπτωση σου???????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τριγγόπαιδο σου τα έχω πεί. Έχω να διαβάσω νότες από τη Πέμπτη δημοτικού (πάνε 35 χρόνια). Το σύστημα το εξήγησα στον Wow! σε ένα προηγούμενο post που εξαφανίστηκε μυστηριωδώς. Έχω μόνιμα στον καναπέ μια ακουστική Applause με την οποία παίζω σχεδόν κάθε μέρα ένα τεταρτάκι το βράδυ γυρνώντας από τη δουλειά. Με λίγα λόγια ξεσκουριάζω. Εκεί δοκιμάζω όλα αυτά τα περίεργα ακκόρντα. Κάποια στιγμή βγαίνει κάποιο νόημα. Τότε είναι η ώρα της ηλεκτρικής (συνήθως ΣΚ). Τα backgrounds -όσο και να σου φαίνεται περίεργο- είναι εύκολα. Εάν είχες όλο αυτό το πλούτο από vsts που έχω (φαντάσου ότι χρησιμοποιώ τα έτοιμα presets δεν φτιάχνω ήχους γιατί δεν ξέρω) και μια midi κιθάρα να παίζεις τα ακκόρντα που δεν μπορείς να παίξεις στα πλήκτρα, θα το έκανες και εσύ. Εκει που είναι μανίκι είναι στο ρυθμό-κρουστά...εκεί είναι και όλη η δουλειά (εγώ τουλάχιστον δυσκολεύομαι πολύ). Εάν δεν γράψω πρώτα ρυθμό-τέμπο δεν μπορώ να γράψω τίποτα.

Όσο για τα ιδιαίτερα...ακούω τέτοια μουσική από τότε που ήμουν 20 χρόνων. Το πρώτο ξύλινο όργανο που αγόρασα το 82 ήταν ένα σιτάρ κονσέρτου...για τέτοια ιδι αίτερα...When Love Is Far Away, John McLaughlin...και θα με θυμηθείς

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουστ μακρυα ρε.Αμα ντεν εκι μπιμπιμπόπ μέτσα του πιτάμι.Τι στάρια κι καλαμποκια ναπούμι.

 

Καλή φαση ρε εμπειρία.Αντε γραφε μπαγκράου να βαράου ριε.  :P  Φέρι κι κανα κάστουμ να του καστουμιάσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου