Προς το περιεχόμενο

Πως λεγεται αυτό που...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ζητησω την βοηθεια του κοινου...

Εχω δει καποιους κιθαριστες να χρησημοποιουν κατι σαν καποταστο αλλα οχι για να κραταει μπαρε αλλα για να μην ακουγονται οι ανοιχτες χορδες.

Αυτο το πραγμα ειναι καποταστο ρυθμισμενο καταλληλα η ειναι κατι αλλο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

¶λλοι για αυτήν την δουλειά, βάζουν ένα κοκκαλάκι για μαλλιά, ή οποιοδήποτε κομμάτι ύφασμα.....

 

Δείξε κανα βίντεο, ή φώτο που το έχεις δει..

The lunatic is on the grass..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε ένα κομμάτι ύφασμα ή ένα μαντήλι γύρω από το μανίκι. Δέστο σχετικά σφιχτά και είσαι jet.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε ένα κομμάτι ύφασμα ή ένα μαντήλι γύρω από το μανίκι. Δέστο σχετικά σφιχτά και είσαι jet.

 

+1! Χωρίς να ξέρω τι ακριβώς είναι αυτό, αν είναι για μιουτάρισμα, αυτό κάνει.

Γενικά, δεν χρειάζεται να αγοράζεις τα πάντα, πρέπει να είσαι εφευρετικός... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρησημοποιει ο Ζηρας και ο Michael Angelo Batio σε πολλα απο τα βιντεο τους στο youtube. Για λογους χρηστικοτητος δεν θελω να βαλω μαντηλια και λαστιχακια για τα μαλλια. Το κολπο αυτο που ψαχνω οταν το ξεσφιγγεις μενει πανω στο μπρατσο χωρις να μιουταρει τις χορδες οποτε η χρηση του ειναι γενικα ευκολοτερη και ταχυτερη. Εξ αλλου για να κανω σωστη δουλεια δεν θα με πειραζε να δωσω και μερικα χρηματα παραπανω. Ασε που θα γινω και ρομπα αμα κανω καμια πατεντα με λαστιχακια κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισα ισα που θα ειναι και πιο αλητεια το λαστιχακι, εγω οποτε ηθελα να δουλεψω λεγκατα κλπ εβαζα χαρτοπεστετες ή ακομα και κ..χαρτο!

 

Αλλα σκεψου πως ειναι ουσιαστικα λιγο ανουσιο το να μαθεις να παιζεις ετσι, μιας και μολις το βγαλεις το παιξιμο σου θα ειναι βαβουρικο, εκτος και αν το θες για να γραψεις κανενα υπερσολο, οπου και παλι με το λαστιχακι εισαι καλυμμενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτο το βιντεο χρησημοποιει αυτο το ματζαφλαρι ο Αντζελο

 

Ε, αυτός το κάνει γιατί 1) με τον τρόπο που παίζει δεν μπορεί να μιουτάρει με το δεξί και 2) δεν παίζει ρυθμικά.

Νομίζω ότι την ίδια χρηστικότητα θα έχει και το λαστιχάκι...

Είναι και πιο αλήτικο που λέει και ο stavrilian... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου