Προς το περιεχόμενο

Πως λεγεται αυτό που...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα φιλε Σταβριλιαν δεν προκειται να το βγαζω στη μεση του σολο. Θα το ξεκουμπωνω μονο στο τελος του σολο που θα πρεπει να παιξω τα νορμαλ ριφακια. Θα ηταν καλη ιδεα το λαστιχακι που λες (και θα το δοκιμασω για προσωρινη λυση) αλλα με το λαστιχακι δεν θα μπορω να το βγαλω αρκετα γρηγορα ωστε να γυρισω σε ριφακια.

Ειλικρινα εχω ψαξει παντου να το βρω και κανεις δεν ξερει τι ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φιλε Κουλτουρα ειναι λογικο οταν παιζεις σολο να μην μπορεις να μιουταρεις τις ανοιχτες χορδες με το δεξι. Ρυθμικα παιζει αλλα οχι σε αυτο το βιντεο, και αναλογα το ξεκουμπωνει οταν απο σολο παει σε ρυθμικα μερη...

Επειδη δωσαμε τρομερη αξια σε αυτο το αναθεματισμενο λαστιχακι, μπορει να ειναι αλητικο (και οκ σαν προχειρη λυση!) αλλα ξαναλεω οτι δεν με εξυπηρετει πληρως (μαλλον την υπολοιπη μπαντα που δεν μπορει να κοβει το κομματι για να βγαλω η να βαλω το λαστιχακι!!!) οποτε αν καποιος στο φορουμ ξερει τι διαολο ειναι αυτο ας μου πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με μια αρτια τεχνικη πιστευω πως δεν εχεις αναγκη τετοια τεχνασματα

καλυτερα να δουλεψεις περισσοτερο πανω στην κιθαρα σου παρα να ψαχνεις την ευκολη λυση :wink:

 

Στειλε ενα mail στο ζηρα κ ρωτησε τον απο που το αγορασε

παντως εμενα δεν μου αρεσει αυτο

οπως κ να χει σου χαλαει το image οπως κ να χει σε Live

για practise οταν ξεκινας string skipping και tapping τοτε ειναι χρησιμο μονο κ μονο για να μην ξερωνεις στη αρχη με αυτο τον αχταρμα που ακους

στην συνεχεια καλυτερα ειναι να συνηθιζεις χωρις αυτο

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τέτοιο λες;

http://www.jenniferbatten.com/damper.htm

http://www.jenniferbatten.com/dampmuseum.htm

Υπήρχε παλιά το Kleen-Axe (φαίνεται στο δεύτερο λινκ) αλλά δεν νομίζω οτί παράγεται πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απολυτα με τα περι σωστης τεχνικης. Ομως ειναι και περιπτωσεις οπου οτι τεχνικη και να εχεις αναπτυξει, δεν γινεται να αποφυγεις θορυβους απο ανοιχτες χορδες πχ χρησημοποιωντας εντονα το τρεμολο η οταν κανεις μεγαλα μπεντ (ποσο μαλιστα σε διπλα μπεντ που αμεσως μετα ελευθερωνεις γρηγορα την μια απο τις δυο χορδες!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dumper λέγεται και κάνει αυτό που λέτε.

 

Εγώ για να πετύχω αυτό το αποτέλεσμα (χωρίς να δώσω 90$) περνάω από κάτω απο τις χορδές ενα σφουγγαράκι (όχι τον Μπομπ) ή μια διπλωμένη χαρτοπετσέτα, μέχρι να φτάσει στο πρώτο τάστο. Αυτό βέβαια, ακυρώνει κάπως τα πατήματα στο μηδενικό τάστο, αλλα τι να κάνεις!

 

O Θεός όμως για άλλη μια φορά δείχνει την ανωτερότητα και την κλάση του και αποτάσεται τέτοια βοηθήματα για κουλούς!

 

http://www.youtube.com/watch?v=1CBH9I2ZrpE

 

Δεν ακούσεις χάος και βαβούρα ούτε για ένα ms!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με μια αρτια τεχνικη πιστευω πως δεν εχεις αναγκη τετοια τεχνασματα

καλυτερα να δουλεψεις περισσοτερο πανω στην κιθαρα σου παρα να ψαχνεις την ευκολη λυση :wink:

+1000

Αυτα ειναι για σοου.

και καλα "ειμαι και πολυ παιχτης και σκιζομαι στο tapping"

δεν προλαβαινω να κανω Mute τις χορδες κατα αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου