Προς το περιεχόμενο

Ασυμβατότητα ξένων και ελληνικών ακουσμάτων;


playloud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαγκες,

καλα που το φορουμ δεν το διαβαζει κανενας σοβαρος ξενος μουσικος-τραγουδιστης γιατι με αυτα που βαζετε θα γελαει μεχρι 2ας παρουσιας ο ανθρωπος και με το δικιο του :).

 

Τι ειμαστε εμεις οι Ελληνες ρε παιδι μου. ΑΛΛΟ θελουμε να δειχνουμε οτι ειμαστε κι ΑΛΛΟ ειμαστε πραγματικα.

 

Καλο Πασχα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μαγκες,

καλα που το φορουμ δεν το διαβαζει κανενας σοβαρος ξενος μουσικος-τραγουδιστης γιατι με αυτα που βαζετε θα γελαει μεχρι 2ας παρουσιας ο ανθρωπος και με το δικιο του :).

 

Τι ειμαστε εμεις οι Ελληνες ρε παιδι μου. ΑΛΛΟ θελουμε να δειχνουμε οτι ειμαστε κι ΑΛΛΟ ειμαστε πραγματικα.

 

Καλο Πασχα

Τί θέλουμε να δείχνουμε και τί είμαστε? Μου'μεινε η απορία...

 

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο το χρονο, πλακωνομστε για cubase, μανηκηα, τελε, μελε, κουελε, στρατ, φατ, ματ, μονους διπλους, τριπλους, humbucker, cheeseburger και αλλα "international" πραγματα, και οταν ερχεται ηδεδομενη στιγμη βγαζουμε Ο,ΤΙ πιο σκυλι, νταλκα, τσιφτετελι, τουρκια που εχουμε μεσα μας.

 

Ισως επειδη ερχεται Πασχα και τα κλαρινα και τα μπουζουκια ειναι must. Δεν πειραζει :)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτή είναι η δική σου γνώμη, αλλα τα πράγματα δεν είναι άσπρο ή μαύρο. Γιατι δηλαδή θα πρέπει να είναι ασύμβατα τα δύο?

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ο Καζαντζίδης, η Μοσχολιού, ο Μπιθικώτσης κλπ. είναι "σκυλιά", "νταλκάδες" και "Τουρκία", έτσι Πλέιλάουντ; Mάαααααλιστα...  :o ::) Μπορείς να συνεχίσεις να μιλάς για τα ίδια και τα ίδια (αφού το επιθυμείς), και στο μέλλον ας προσπαθήσεις να αντισταθείς στον πειρασμό να μπλέκεσαι σε θρεντς που προφανώς δεν σε αφορούν.

 

Α, και η αστεία "διαπίστωση" ότι κάποιος ξένος μουσικός-τραγουδιστής θα "βάλει τα γέλια" μόλις δει αυτά που ποστάρουμε εδώ έχει καταρριφθεί τόσες φορές μπροστά στα μάτια μου που το θεωρώ επουσιώδες να ξεκινήσω καν να επιχειρηματολογήσω κατά αυτής.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο το χρονο, πλακωνομστε για cubase, μανηκηα, τελε, μελε, κουελε, στρατ, φατ, ματ, μονους διπλους, τριπλους, humbucker, cheeseburger και αλλα "international" πραγματα, και οταν ερχεται ηδεδομενη στιγμη βγαζουμε Ο,ΤΙ πιο σκυλι, νταλκα, τσιφτετελι, τουρκια που εχουμε μεσα μας.

 

Ισως επειδη ερχεται Πασχα και τα κλαρινα και τα μπουζουκια ειναι must. Δεν πειραζει :)

 

Εμάς καθόλου δε μας πειράζει.

 

Καλή Ανάσταση (του Hendrix). ::) 8)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή Ανάσταση (του Hendrix). ::) 8)

 

Αμήν (τα δε κρατικά κανάλια το έχουν παράδοση το βράδυ της ανάστασης να τον παίζουν τον μακαρίτη, woodstock έχω πετύχει, live at montreux (!!!) έχω πετύχει, αφιέρωμα στην ζωή του, ότι ναναι)

 

hendrix και καζαντζίδης, playloud δεν σε χάλασε.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενας σοβαρος ξενος μουσικος-τραγουδιστης

 

Επειδη εχω βαλει τετοια τραγουδια σε παρα πολλους τετοιους σε διαβεβαιωνω οτι οχι μονο δε γελασανε αλλα παθανε τη πλακα της ζωης τους και βαρεσανε και 5-6 προσοχες! ;)

 

hendrix και καζαντζίδης, playloud δεν σε χάλασε.

 

hendrix και καζαντζίδης δεκα χιλιαδες βαττ

να κλασουνε πατατες οι μπατσοι 6 τα ματ! ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, και η αστεία "διαπίστωση" ότι κάποιος ξένος μουσικός-τραγουδιστής θα "βάλει τα γέλια" μόλις δει αυτά που ποστάρουμε εδώ έχει καταρριφθεί τόσες φορές μπροστά στα μάτια μου που το θεωρώ επουσιώδες να ξεκινήσω καν να επιχειρηματολογήσω κατά αυτής.

 

Διαβαζει Noiz και η Μαντονα? ΑΦΤΟ ΙΝΕ?

 

Ρε SF, αυτο που λες και σε εχω δει να το γραφεις πολλακις, ξερεις οτι δεν ισχυει, ειναι αυτο που θα ΘΕΛΑΜΕ να ισχυει, κατι δηλαδη σαν το οτι οι Dream Theater ακουσανε τα 9/8 και επαθαν πλακα.

 

Δεν σε προκαλω να μου πεις σε ΠΟΙΟΥΣ (απο το εξωτερικο) εχεις βαλει να ακουσουν αυτα τα "πραγματα", τι μερος του λογου  και το ΠΟΣΟ σοβαροι ηταν αυτοι γιατι θα παει μακρια, και θα δυσκολεψει κιολας, γι αυτο το αφηνω εδω

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου