Προς το περιεχόμενο

vst basslines


koxcygr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντα ειχα προβλημα με το μπασο. Ενω στα τυμπανα εβρισκα αυτο που ηθελα μεσα απο midi files και ετοιμα patterns και οσο για την κιθαρα κατι εβγαζαν τα χερακια μου. Το μπασο ομως ποτε δεν καταφερα να το παιξω πανω σε ενα midi clavie. Το ερωτημα μου ειναι αν υπαρχει καποιο vst να κανει αυτη την δουλεια, δηλαδη να μου βγαζει ετοιμες μπασογραμες αναλογα το την κλιμακα του τραγουδιου. Ειτε σε vst ειτε midi files. Γνωριζει κανενας???

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν είχες Apple και Garageband-Logic...θα είχες!! Βρές έναν που έχει, και ζήτα του τις βιβλιοθήκες του, midi είναι.

 

...και για να προλάβω μερικούς...η Apple τις δίνει δωρεάν με το πρόγραμμα (που επίσης δίνει δωρεάν)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη αν παρω μπορω να παρω free τα midi του garageband???

Όταν έρχεται το μηχάνημα (με το πρόγραμμα μέσα), έρχεται με κάποιες ήδη εγκατεστημένες "λούπες" midi και audio για διάφορα όργανα. Μία τέτοια κατηγορία, είναι και τα μπάσσα. Επιπλέον τέτοιες, σου δίνουν τα Jam Packs.

Κάπου μέσα στα preferences του Garageband, υπάρχουν...δεν το έχω μπροστά μου τώρα για να σου πώ ακριβώς.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικως άκυρο...μόνο τις aiff μπορείς εύκολα να αντιγράψεις.

Library-Application Support-Garageband-Instrument Library-Sampler Files

 

Mε άλλο path

Library-Application Support-Garageband-Instrument Library-Sampler Instruments

είναι οι midi βιβλιοθήκες, αλλά με extention .exs

Εάν υπάρχει κανένα πρόγραμμα να τις γυρνάει σε .mid, τις πήρες και αυτές.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω μονο σε aple δουλευει το garageband. Και μονο απο aple user μπορω να τα βρω???

 

edit: Αρα το garageband μονο σε aple αρα πρεπει να βρω εναν aple user να μου δωσει τα midi απο το garageband.

Δεν υπαρχουν ομως midi files για μπασογραμες εκτος βεβαια απο τα midi του grageband. Στο ψαξιμο βρικα μονο για τυμπανα.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω μονο σε aple δουλευει το garageband. Και μονο απο aple user μπορω να τα βρω???

Ατυχώς, ναι μόνο σε Apple

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου