Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με τον Τhomann (Τι να κανω?)


ozmo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω ολα τα μελη του noiz.

 

Θα ηθελα να σας πω τι μου ετυχε σε μια παραγγελια που εκανα απο τον Θωμα και να μου πειτε την γνωμη σας σχετικα με το τι πρεπει να κανω και πως να το χειριστω.

 

Παρηγγειλα ενα μπασσο ESP LTD 254 F to οποιο εχει βγει απο τον καταλογο πλεον. Το εν λογο μπασσο εγραφε στα χαρακτηριστικα του οτι φοραει μαγνητες EMG 35 HZ. και σε οσα αλλα site on line αγορων και αν κοιταξα εγραφε το ιδιο. Η επισημη σελιδα της ESP εγραφε οτι το μπασσο βγαινει με μαγνητες ESP. To μπασσο ερχεται τελικα και οντως φοραει μαγνητες ESP kai oxi EMG.

 

Ελα ομως που εγω αγορασα το συγκεκριμενο μοντελο και οχι το προηγουμενο F 104 (+200 ευρω) γιατι ηθελα EMG.

 

Εστειλα email Ελληνα που δουλευει εκει και μου ειπε οτι θα το κοιταξει αλλα εχουν περασει ηδη 9 μερες και δεν εχω λαβει απαντηση. (κατα τα αλλα ο τυπος αυτος ειναι πολυ εξυπηρετικος και με εχει βοηθησει πολυ με κατι αλλα θεματα που ειχα)

 

Εγω σκεφτομαι να ζητησω να μου στειλουν τους μαγνητες που πρεπει να ειχαν ερθει απο την αρχη...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον ο θωμάς έγραφε λανθασμένα ότι φοράει EMG νομίζω ότι έχεις κάθε δικαίωμα να το στείλεις πίσω και να πάρεις τα χρήματά σου (τα ταχυδρομικά δικά τους).

 

Όπως και να χει νομίζω ότι πρέπει να βιαστείς όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο mail που σου εστειλε στην παραγγελία έχει το τηλ του. Παρτον τηλ και μίλα κατευθείαν....Απλά αν είναι λάθος του thomann θα το δεχτεί σαν επιστροφή ( τα μεταφορικά δυστηχώς είναι δικά σου ...) και θα σου στείλει κάτι άλλο. Έτσι όπως τα λες οτι και σε άλλα μαγαζιά γράφει λάθος μαγνήτες μάλλον είναι λάθος της κατασκευάστριας εταιρίας...

innosent sound www.myspace.com/innosentsound

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερα να τηλεφωνήσεις αν αργήσει κι άλλο να σου απαντήσει....

 

υγ: θέλουμε καινούριο υλικό 3Δίπιτα....:D

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site γράφει ότι έχει EMG μαγνήτες, άρα έχεις δίκιο αν ήρθε κάτι με άλλες προδιαγραφές. Πάρε τηλέφωνο τον Αγγελόπουλο και πές ότι θές να το επιστρέψεις γιατί δεν είναι αυτό που γράφουν στο δικό τους site. Δεν νομίζω να στο αρνηθούν και είναι πολύ πιθανό να κανονίσουν και δωρεάν παραλαβή.

 

Τύπωσε και την σελίδα να την έχεις μη τυχόν και το διορθώσουν στην πορεία.

 

Αν δεν βρείς άκρη, γράψε στο [email protected].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θέλω τη βοήθειά σας!Σήμερα παράγγειλα απο thomann και επέλεξα να πληρώσω μέσο τραπεζικού λογαριασμού.Μου έστειλαν τώρα ενα e-mail με πληροφορίες σχετικά με την παραγγελία..Τώρα ρωτάω:Μπορώ να κάνω την κατάθεση απο οποιαδήποτε τράπεζα? Τι στοιχεία θα πρέπει να δώσω στην τράπεζα για να τα στείλουν? Ξέρεται περίπου πόσο θα δώσω στην τράπεζα για ένα ποσο των 200 ευρώ? Sorry που είμαι εντελός άσχετος αλλα είναι πρώτη φορά..

Guybrush Threepwood...mighty pirate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι δύσκολη η διαδικασία, απλά έχω την εντύπωση ότι μπορείς να το κάνεις σε οποιαδήποτε τράπεζα, απλά είναι πιο εύκολο αν είναι μια τράπεζα στην οποία έχεις λογαριασμό στο όνομά σου, γιατί η μεταφορά πιστεύω γίνεται γρηγορότερα. Κατά τ'άλλα πάνε σε μια τράπεζα και πες τους ότι είναι για αγορά μέσω internet και αυτοί θα ξέρουν τι θα κάνουν. Κάτι σαν έμβασμα/εντολή εξωτερικού είναι. ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ να γραφτεί στη μεταφορά του ποσού το item number/reference number/order number ή όπως αλλιώς λέγεται, όπως φυσικά και το όνομα με το οποίο έκανες την παραγγελία μέσω του site. Αν π.χ. κάνεις τη μεταφορά με λογαριασμό άλλου παίζει να υπάρξει μπέρδεμα. Το ποσό που παίρνουν οι περισσότερες τράπεζες για τέτοιες δοσοληψίες είναι 17-20€ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Φιλε μου γιατι δεν παιρνεις μια καρτα prepaid η οποια δεν συνδεεται με τραπεζικο λογαριασμο ??

 

Εννοω πως η καρτα εχει μεσα οσα χρηματα της βαλεις.

Αρα δεν εχεις φοβο για κλοπες μεσα απο το internet ( μιας και παντα θα εχεις φροντισει να βαλεις μεσα μονο οσα ειναι οι αγορες σου ) και δεν θα τρεχεις στις τραπεζες.

 

Εγω για το thomann με την καρτουλα αυτη εχω σωθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανησυχείς φίλε Βίκτωρα, μέσα σε 2 χρόνια μάλλον θα έχει βγάλει άκρη με την υπόθεση αυτή...

 

Να κοιτάμε και καμιά ημερομηνία, ε; ::)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανησυχείς φίλε Βίκτωρα, μέσα σε 2 χρόνια μάλλον θα έχει βγάλει άκρη με την υπόθεση αυτή...

 

Να κοιτάμε και καμιά ημερομηνία, ε; ::)

 

Εμ ενα καλο πηγα να κανω και ο γω και ιδου αργησα 2 χρονια μονο !!!!

 

Δεν πειραζει την αλλη φορα θα ειμαι πιο γοργος !!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου