Προς το περιεχόμενο

Alesis Quadraverb


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερίζω το φόρουμ και ρωτάω απευθείας

 

βρήκα ένα quadraverb του 88 και ο τύπος το πουλάει 75 ευρώπουλα.

σαν μηχάνημα με κάλύπτει για αυτά που θέλω και απλώς το ζήτημα είναι αν η τιμή είναι καλή.

 

αν κάποιος γνωρίζει για το θέμα και μπορεί να με διαφωτίσει θα του ήμουν υπόχρεος. πάντως με μια γρηγορη ματία στο ebay παίζει και φθηνότερα.

 

ήτοι και ο προβληματισμός.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα Live του gary moore το "live blues",που απλα ο ηχος δεν παιζεται.καποιος μου ειχε πει οτι σε αυτο το Live ο gary moore χρησιμοποιησε to alesis quadraverb το οποιο ειχε βαλει στην λουπα του soldano και ειχε τρομερο reverb.για το ιδιο μιλαμε ετσι;

 

reviews...

 

http://www.harmony-central.com/Effects/Data/Alesis/Quadraverb-01.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα καποτε.....................ειναι μια χαρα μηχανημα για 75 ¤(οσο ενα πεταλακι...)..τα reverbs και τα delay του ειναι μια χαρα αρκει να μη περιμενεις ποιοτητα lexicon.....τα modulations ειναι πιο μετρια.......παντως γενικα με τα σημερινα standards ισως σου φανει λιγο ξεπερασμενο..........αλλα και παλι για 75¤ :) :).......θυμαμαι υπηρχε και μια εκδοση (νομιζω GT την ελεγαν) που ειχε το πιο πλαστικο και ψευτικο distortion που εχω ακουσει ποτε (με εξαιρεση τα zoom) ........εν τελει αν το θες για reverbs και delay παρτο δεν ειναι κακο......

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου