Προς το περιεχόμενο

Demo με τους νεους μου Custom Shop 69 Pickup


mick77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίο παίξιμο... Δεν είναι και πολύ εύκολο να καταλάβει κανείς από το βίντεο, αλλά πρέπει να έιναι πολύ καλοί...

 

Πες μας και τις δικές σου εντυπώσεις-συγκρίσεις με τους προηγούμενους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα εχω παθει πλακα γιατι ειναι ο ηχος που θελω.....

 

Φαντασου οτι ο ενισχυτης παιζει στο 1  .......(5 βατ κεφαλη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο παιξιμο. Με γεια για τους cs69 ....ειναι κατα τη γνωμη μου απο τους καλυτερους vintage oriented μαγνητες που κυκλοφορουν και με τονους quack στις ενδιαμεσες θεσεις.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικό παίξιμο..Ωραία γεμισματάκια στα κοψίματα του track! ;)

 

Τώρα για τους μαγνήτες, ισχύει αυτό που λέει ο kultura, ότι δηλ μάλλον δύσκολο να καταλάβεις από το βίντεο πολλά πράγματα. Ίσως έχει κάποιες δυναμικές που να αδικούνται από το βοντεο, ή δε ξέρω, να μην βγαίνει ''πιστά'' αυτό που πραγματικά ακούς...

Εμένα μου άρεσε ο ήχος τους πολύ...

Ο fenderiarhs τους γνωρίζει κιόλας οπότε μπορεί να σε διαφωτίσει καλύτερα. Μπορεί να σου πει περισσότερα πράγματα...Πάντως:

 

Nice feel in general my friend..!! ;)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νice sound!Αφού βρήκες τον ήχο που ήθελες απο αυτους τους μαγνήτες ολα τα άλλα σχόλια περισσεύουν  ;D Πάντως με νέο εξοπλισμό συνήθως θέλουμε μήνες για να ξέρουμε αν μας ικανοποιεί πλήρως.Α κ μήπως να έμπαινε το θέμα στο testing one,two καλύτερα ?

 

edit:ποιον 5ρι χρησιμοποιείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρει αυτο το σετακι http://www.thomann.de/gr/harley_benton_ga5g112v.htm 

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος ,για τα λεφτα του ειναι σουπερ.Και αν θελεις παραπανω ενταση για εκτος σπιτιου βαζεις ενα mxr micro amp και σου δινει φοβερη ενταση χωρις μπουκοματα.Στο τσιτα ο ενισχυτης δεν παραμορφωνει ουτε για πλακα.

Θα ανεβασω κι αλλα βιντεακια δοκιμαζοντας και καποιοα πεταλακια που εχω.

Το la grance το παιζω σχεδον ολο με neck και bridge.(Εχω βαλει 2 επιλογες ακομα στο Wiring).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα διακοπτακi ειναι και οταν το ανοιγεις σου δινει αλλες 2 επιλογες,1) παιζει ο neck και bridge και εχεις ηχο tele και με την 2) παιζουν ολοι.

http://www.fender.com/support/diagrams/pdf_temp1/stratocaster/0139400_02C/SD0139400_02CPg4.pdf

 

http://www.fender.com/support/diagrams/pdf_temp1/stratocaster/0139400_02C/SD0139400_02CPg2.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου