Προς το περιεχόμενο

Windows Install files corrupt.Πρόβλημα.Τί και πως?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας.

Για να μην σας τα πολυλογώ,και επειδή είμαι πολύ εκνευρισμένος..Έκανα/συνεχίζω να κάνω format σε ένα μηχάνημα,pentium 3 στα 3 GHz,για να το στήσω εξαρχής για μουσική.Εγκαθιστώ τα windows,τα κάνω registration μέσω τηλεφώνου,τα πάντα λειτουργούν,κανένα πρόβλημα.

Όταν εγκαθιστώ το cubase Le4 (δώρο μαζί με την Tascam {που μου πρότεινε ο silot  :-*} ),βγαίνει το εξής error στην οθόνη:

The cabinet file install.cab required for this installation is corrupt and cannot be used. This could indicate a network error, an error reading from the CD-ROM, or a problem with this package.

 

H εγκατάσταση δεν προχωράει φυσικά,όπως ούτε του Open Office...Τί να κάνω?... :-\ :-[

 

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο. Δοκίμασες να κλείσεις antivirus/antispyware ότι τέτοιο ίσως τρέχει κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης ; Χλώμο μου φαίνεται βέβαια αλλά  ποτέ δεν ξέρεις. Αυτό που μπορείς επίσης να κάνεις είναι να αποσυμπιέσεις τα προβλήματικά cab αρχεία χρησιμοποιώντας winrar ή winzip ή κάτι αντίστοιχο. Νομίζω ότι και η microsoft έχει ένα utility ειδικά για cab files. Ίσως μπορέσεις έτσι να κάνεις τη δουλειά σου προσωρινά έστω μέχρι να βρεθεί λύση.

Καλημέρες!

Peace, Love, death metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πρόβλημα του cd drive μου ακούγεται.

Δες αν είναι γρατζουνισμένα τα cd.Aν όχι τότε δοκίμασε να κάνεις copy paste τα cd στ δίσκο και μετά απο εκεί Installation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πρόβλημα του cd drive μου ακούγεται.

 

+10.

 

pentium 3 στα 3 GHz

 

:o :o :o  πες μου οτι εκανες ορθογραφικο και εβαλες 3 αντι για 4....  :P

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πρόβλημα του cd drive μου ακούγεται.

 

Όπα. Εγώ υπέθεσα πως το openoffice είναι κατεβασμένο και το τρέχεις απ'τον σκληρό δίσκο. Άν και αυτό προσπαθείς να το εγκαταστήσεις απ'το dvd τότε όντως μυρίζει σαν πρόβλημα του drive.

Peace, Love, death metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι XP εγκαθιστας?Εχουν τα τελευταια service packs?Ισως να χρειαζονται καποιο πιο καινουργιο net framework οι installers των προγραμματων που θελεις να στησεις..Αν αυτο γινεται μονο με προγραμματα που πας να στησεις απο CD τοτε φταει το cdrom drive..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ ρε παιδιά,δεν ξέρω αν είναι όντως hardware,γιατί δοκίμασα κάτι που βρήκα στο

νετ και εγκαταστάθηκαν όλα μια χαρά,τι να πω.

Σε αυτή τη σελίδα πιο συγκεκριμένα,-> http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/555175

έχει διάφορα tips για internal error των windows,δοκίμασα να κάνω re-register το win. installer.

Αυτό έγινε σε xp pro ελλήνικος, και όλα λειτούργησαν κανονικά κατά τη διάρκεια των τεστς που

διεξήγαγα  :P .Να σημειώσω ότι το ίδιο συνέβαινε και στην home έκδοση.

Αυτή τη στιγμή γίνεται format και πανω μπαίνουν xp pro eng.SP2...Οψώμεθα.. ::)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε το LE από κάπου... Μπορεί απλώς να είναι προβληματικό το CD.

 

Cdrom/kalwdiotainia

Mnhmh

 

Pisteyw mnhmh,mou exei tyxei

Sorry gia ta greeklish,alla to iphone akoma na grapsei ellhnika...

 

Έχει γράψει εδώ και ένα χρόνο...

 

www.iphoneforum.gr

www.iphonehellas.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου