Προς το περιεχόμενο

Ποιόν Diezel; Herbert or Vh4;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

[quote authorκαι θα έλεγα ότι στην top λίστα μου είναι ο Μπόγκνερ, ο orange και ο diesel. όλοι για διαφορετικούς λόγους. πιστεύω "οτινε" υπερβολή ο θόρυβος για τους soldano ( ταπεινή μου γνώμη)

 

Μια χαρά τα λες αλλά βάλε στην λίστα και τον κορυφαίο Custom Audio OD100+

Με σειρά ανάλογα τα χρήματα που έχεις διαλέγεις

1) Custom Audio OD100+

2) Bogner XTC 101B

3)  Diesel ......

4) Orange

Και αρκετοί αλλοι, οι Orange είναι για ποιό vitage καταστάσεις.

Επίσης οι 2 πρώτοι ενισχυτές έχουν καταπληκτικό καθαρό ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα αυτό που μου αρέσει στο diesel γενικά, μια και ήδη έχω ένα πολύ καλο ενισχυτή -RDK2,

είναι ο εξωπραγματικός ήχος που έχει για κιθάρα. dld αυτό το πριονίδι που βγάζει στο gain. αυτό είναι που μου αρέσει. άμα μπορούσα dld να το "pusharo" πιο πολύ με κάποιες λάμπες συγκεκριμένες θα το έκανα. ο diesel έχει ένα απόκοσμο ήχο που ακούγεται σαν ξυράφι ο οποιος στην άρχη μου ακογοτανε χαλια, αλλα αφού τον ηχογράφησα άρχισε να μου γίνεται εμμονη. έτσι είμαι εγώ, άνθρωπος με εμμονες στους ηχους. άμα μου κολλήσει κάτι τελειωσε δεν ξεκολλάει με τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ελεγα οτι τα καθαρα του diezel σχεδων 'φωναζουν' hiwat η τουλαχιστων ετσι εμενα μου φανηκε.αναμεσα στους τρεις γουσταρω vh4 καθοτι εχει και μια πιο vintage αισθητικη και ειναι λιγο πιο 'ανοιχτος' απο herbert,και ακομα παραπανω ο einstein αλλα καλλιτερα να πας για soldano μιας και νομιζω οτι πρως τα εκει πηγε να το παει ουτως η αλλως ο diezel me to einstein.βεβαια εχεις και τους αλλους ενισχυτες που καλλιπτιυν πολλα πραγματα,οποτε μαλλον herbert,alla μου φαινεται σαν να το εχεις προαποφασισει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο rig talk δεν μπορώ να βγάλω νόημα. ότι λέει ο πρώτος έρτε ο δεύτερος και λέει το αντίθετο

 

Μα ακριβώς αυτό σου λέω κι εγώ.. ;D..Δεν υπάρχει καλύτερος/χειρότερος..Κάποιοι ακούν τον vh4 και τον θεωρούν τέλειο και άλλοι λένε οτι ο herbie έχει το απόλυτο gain κανάλι..Οι περισσότεροι δε,τους αγοράζουν όλους.. ;D ;D..

Ο λόγος που σου ανέφερα το συγκεκριμένο site ,αφορούσε στο ότι εκεί μιλάνε αποκλειστικά για αυτούς τους ενισχυτές,οπότε θα βρείς περισσότερα σχόλια,κλιπς,βιντεάκια..

Όπως και να χει,μόνο μια βόλτα στον Παναγιώτη θα σε κάνει να καταλήξεις...

Τις συμβουλές του KostasP για την καμπίνα και τα μεγάφωνα να την λάβεις πολύ σοβαρά υπόψη σου..Ο einstein ήταν άλλος ενισχυτής με την openback με τα v30 (diezel) και άλλος με την closed back με τα eminence (vht).Eγω κατέληξα στην fatbottom...

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρώ ότι τα καθαρά του diezel είναι πολύ καλύτερα από ενός vht. αυτό έχω καταλάβει μέχρι τώρα. άμα είναι σαν vht, συγγνώμη αλλα για εμενα είναι πολύ απογοητευτικά και δεν θα πάρο diezel. theoeoro ότι ο vht είναι ένας 'εντυπωσιακός'' ενισχυτής για πιτσιρικάδες. χωρίς βάθος στον ήχο του, μονο μπόλικο ενοχλητικό υπερνικώ γκάζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου