Προς το περιεχόμενο

Εργαλεια για κιθαρΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρες.

 

Θα ήθελα να μάθω εαν γνωρίζει κανείς ον λαιν καταστημα εν Ελλάδι ή απο Ευρώπη που να έχει measuring tools(π.χ. feeler gauges) και γενικοτερα εργαλεια για κιθαρες.  Οπως το Stewmac.

 

Αυτό εδω το γνωρίζει κανεις?

http://www.guitarsupplies.nl/index.php?action=home&lang=EN

 

Ευχαριστώ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κάνε καμιά βόλτα στα μαγαζιά που πουλάνε εργαλεία  θα βρεις τα πάντα , feeler gauges , allen σε ίντσες για τις Αμερικάνες σε χιλιοστά για τις υπόλοιπες, λίμες για τάστα και nut , σταυροβοκατσαβιδα(αυτα που τα λένε phillips ;D) ,ίσια , μαντρακαδες (όπως οφείλεις σαν Έλληνας  ;D) κλπ κλπ .

Εχει περισσότερο ενδιαφέρων απο το να ψάχνεις διαδικτιακα  και θα φτιάξεις την δικη σου συλλογή με μικροεργαλεία  όπως γουστάρεις . 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ολα μου τα εργαλεια τετοια ειναι..δηλαδη δεν ειναι εξειδικευμενα για κιθαρα.

Μονο αυτα θελω, τα feeler gauges.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ολα μου τα εργαλεια τετοια ειναι..δηλαδη δεν ειναι εξειδικευμενα για κιθαρα.

Μονο αυτα θελω, τα feeler gauges.

 

Τραβα στο Practiker και παρε τοτες. 1 ευρο κανει το σετακι!

Μετα απλως βλεπεις την αναλογια σε ιντσες και χρησιμοποιεις αναλογα. (πχ τα 0.10'' ειναι 0.25mm)

Εχω μαθει ολες τις αναλογιες ιντσες-δεκαδικοι-χιλιοστα. χεχεε ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  λίμες για τάστα και nut

 

οταν λες λιμες για ταστα εννοεις αυτες:

http://www.guitarsupplies.nl/index.php?item=fret-dressing-file&action=article&group_id=10000023&aid=456&lang=EN

 

ή τις τριγωνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου