Προς το περιεχόμενο

Rock + Rockas !


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Eιναι αυτός που θα απορίψει το μοντέλο του καριερομανή γιάπι και θα πεί ναι στη δουλειά αλλά όμως η πολλή δουλειά σκοτώνει τον αφέντη' date=' είναι αυτός που θα κατεβεί στο δρόμο σε διαδηλώσεις και θα συγκρουστεί με τα ΜΑΤ όταν δεν ανεχτεί να του πατάει τον κάλο το υπάρχον καπιταλιστικό σύστυμα, είναι αυτός που θα δακρύσει όταν τον πληγώσει κανείς συναισθηματικά γιατί όσο attitude και να προβάλει είναι κατα βάθως φοβερά συναισθηματικός και τέλος είναι αυτός που σίγουρα ξέρει τι του γίνεται και παλεύει για να το καλυτερέυσει.[/quote']

 

Ο "rocker" ειναι δηλαδη αυτος που θα απορριψει ενα μοντελο συμπεριφορας και θα ακολουθησει ενα αλλο ? Εμενα καθε μοντελο συμπεριφορας μου φαινεται οτι περιοριζει ενα ατομο, οπως επισης και οι ταμπελες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν δεν θελει καποιος να απαντησει την ερωτηση μου ας μην το κανει.

 

Εχεις ξεφυγει απο το θεμα οταν κανεις ειρωνικα σχολια για τους κιθαριστες στα σκυλαδικα ομως συνεχιζεις να κανεις υποδειξεις για το τι πρεπει να πουν και να ρωτησουν οι αλλοι αναλογα με το τι νομιζεις εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ωφελει να ρωτας τον καθεναν απο μας αν "ειναι ροκ". απο την αρχη της συζητησης οι περισσοτεροι εχουν παρει ξεκαθαρη θεση. καποιοι μαλιστα με παθος και ενταση. το θεμα μας ειναι' date=' οπως το εθεσε γλαφυρα και η koumbar-tomar,[i'] "Me aformi ena post kapoiou episkepti tha thela polu na do tis apopseis sas peri tou: Rock mousiki = ixorupansi Rockas = Prezoni"[/i].

 

Εχουν πει πολλοι για το τι νομιζουν οτι σημαινει ροκ συμπεριφορα....αγω ρωτησα αν καποιος ειναι ροκ.....δεν ειναι το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είμαι ροκ, σίγουρα δεν ζω μια "ροκ" ζωή αλλά για να είμαι ειλικρινής, μάλλον μου αρέσει πάρα πολύ να ακούω ροκ στη φάση που είμαι, χωρίς να συνεπάγεται αυτό κάτι άλλο στη ζωή μου, την εμφάνισή μου ή τη συμπεριφορά μου. Μπορεί όντως να είναι ανεπίτρεπτο να ακούει κανείς ροκ ενώ δεν ζει ροκ από τη στιγμή που αυτή η μουσική συνοδεύεται από ένα ιδεολογικό υπόβαθρο. Εγώ όμως δεν βλέπω γιατί θα έπρεπε να είναι ροκ όποιος ακούει ροκ, στο φινάλε όλοι θα ήθελαν να ζουν άνετα και ας τους αρέσει το ροκ.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ΤΟ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΕΚΟ" ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΗΧΟΛΗΠΤΗ

 

ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΤΖΑΜΠΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ. ΜΙΑ ΦΟΡΑΣ ΙΣΩΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡΕΣΗ...ΜΠΟΡΕΙ!!!

 

ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕΣ ΣΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΙΡΑΣ ΣΤΗΝ ΗΧΟΛΗΨΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΥΠΟΔΕΙΞΗ ΕΠΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΗ ΣΕ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΣΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΕΜΤΑΛΛΕΥΕΤΑΙ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΟΠΩ ΤΑ AVALON KAI MIDAS? ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΩΡΟ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΩΝ ΗΧΟΛΗΠΤΩΝ (ΤΕΧΝ. ΗΧΟΥ ΣΕ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΟΧΙ ΣΕ ΚΕΝΤΡΑ) ΟΠΟΥ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΣΤΟ/ΣΤΗ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗ/ΤΡΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ...

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΙΑΣ ΚΑΚΗΣ ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ (ΦΑΛΤΣΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ)

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟ ΣΦΑΛΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΗΧΟΥ (" ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ" Η " ΑΣΕ ΡΕ ΤΟ ΚΑΛΑΜΠΟΡΤΖΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΕΡΑΝ..." ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ)

 

ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑ ΔΕ ΛΕΩ ΠΕΡΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ ΕΙΤΕ ΛΑΙΚΩΝ ΕΙΤΕ ΡΟΚΑΔΩΝ ΕΙΤΕ ΚΛΑΣΣΙΚΩΝ ΚΛΠ ΚΛΠ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΓΕΝΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΧΩΡΩΝ..

 

ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝΕΙΧΕΣ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

 

ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΡΩΤΩ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ Ο ΕΥΓΕΝΕΣΤΕΡΟΣ ΤΩΝ ΣΥΝΕΡΓΑΤΩΝ ΣΟΥ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ, ΤΟΥ ΤΟ ΥΠΟΔΥΚΝΥΕΙΣ? ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟΥ ΣΟΥ. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΑΤΗΣΕΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ Η ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΧΟΝΑΤΙ ΑΒΙΑΣΤΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΟΥΝ ΟΤΙ ΣΤΟΧΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ "ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ" ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΧΟΡΥΠΑΝΣΗ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου