Προς το περιεχόμενο

Σκηνική Παρουσία – Ύψος Κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω θα σε ρωτησω κατι αλλο...γιατι το στυλ που παιζεται ονομαζεται death metal αφου δεν ειναι κανενας απο εσας πεθαμενος?

 

οφ τόπικ

 

Καλά το death metal ονομάστηκε έτσι γιατί οι πρώτες μπάντες που έπαιξαν έτσι ήταν οι Posessed και οι Death. Oι πρώτοι βγάλανε έναν δίσκο που λεγόταν Death Metal,και οι δεύτεροι ένα demo που λεγόταν Death by metal (συν το όνομα τους) άσε που οι Death στους πρώτους δίσκους είχαν το θάνατο και την απώλεια ως κυρίαρχη θεματολογία στα τραγούδια τους.Τυχαίο είναι πιο πολύ δεν ήταν σκόπιμο και πολλόι διαφωνούν με τον όρο.Τώρα αυτά για όσους ενδιαφέρονται για ταμπέλες. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 134
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τώρα αυτά για όσους ενδιαφέρονται για ταμπέλες. ;D

Ακριβως αυτο...

ταμπελες...πως ειναι στο μετροπολις χωρισμενες με ταμπελες οι μουσικες?

ετσι η βιομηχανια επιβαλει σε καθε στυλ αλλο ντυσιμο αλλον ηχο αλλους κομπρεσορες αλλες κατηγοριες αγαθων τα οποια πωλουνται ακριβουτσικα....συζητουσα με ενα φιλο και μου εκανε την εξης ερωτηση.τη χρειαζεται για να παιξω prog rock?.αυτη η προταση ειναι τοσο ατοπη απ την αρχη μεχρι το τελος και ομως περιγραφει ακριβως αυτο που εχει καταφερει η μουσικη μπιζνα...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ  το θέμα , όπως και πολλά άλλα , το προσεγγίζω με μία χαλαρή και χιουμοριστική διάθεση, αλλά είναι ένα θέμα! Το απόδειξε ο Kotzen (μίας και το συζητάει) , και ο Satriani (thanks Longshadow – πολύ ωραίο videoκαι πολύ καίριο στη συζήτηση).  

 

Με μπερδεύεις με κάποιον άλλον για δεύτερη φορά.

Στην επόμενη το κάρμα σου θα κατέβει στο 4.

 

Να μην επαναληφθεί!  :P :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτο...

ταμπελες...πως ειναι στο μετροπολις χωρισμενες με ταμπελες οι μουσικες?

ετσι η βιομηχανια επιβαλει σε καθε στυλ αλλο ντυσιμο αλλον ηχο αλλους κομπρεσορες αλλες κατηγοριες αγαθων τα οποια πωλουνται ακριβουτσικα....συζητουσα με ενα φιλο και μου εκανε την εξης ερωτηση.τη χρειαζεται για να παιξω prog rock?.αυτη η προταση ειναι τοσο ατοπη απ την αρχη μεχρι το τελος και ομως περιγραφει ακριβως αυτο που εχει καταφερει η μουσικη μπιζνα...

 

Συμφωνώ,αλλά μην ξεχνάς επίσης ότι όλη αυτή η ταμπελοποίηση εξυπηρετεί και την καλύτερη συνεννόηση.Αν σε ρωτήσει κάποιος τι μουσική παίζει η μπάντα σου πρέπει να βρεις ένα κοινό λεξιλόγιο ώστε να καταφέρεις να του εξηγήσεις στο περίπου τι παίζετε.Πάντα στο περίπου και αν δεν σε έχει ακούσει. Τώρα αν εσύ του έχεις πει ότι παίζεις prog και μετά σου πει ότι ''όχι παίζετε acid ατμοσφαιρικό με jazzblues περάσματα'' τώρα ναι εκεί είναι που χάνεται η ουσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άλλο ένα παράδειγμα τσαχπινογαργαλίαρικου (σωστού) στησίματος. Αυτό του Νέστορα!

 

@ Longshadow Χα χα χα χα   ;D ;D ;D Sorry Man!!!!! Άλλά δεν φταίω εγώ σήμερα (την προηγούμενη έφταιγα). Έχασε ο ΜΠΑΟΚ  βλέπεις και μπερδεύτηκα από τη στεναχώρια μου (oopsssss – ξέχασα ότι απαγορεύονται οι θρησκευτικού περιεχομένου συζητήσεις στο forum, I am sorry again)

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ  το θέμα , όπως και πολλά άλλα , το προσεγγίζω με μία χαλαρή και χιουμοριστική διάθεση,     

Βασιζομενος σ αυτο  ::)

 

Μηπως παιζει ρολο και το ΠΟΥ παιζεις?

Πχ αλλο το ροκομπαρο,αλλο η ''μουσικη σκηνη'',αλλο το ρεμπεταδικο,αλλο το σκυλαδικο..

ή το στριπτιτζαδικο...το ξενοδοχειο,ή το κρουαζιεροπλοιο... ;D

 

Νομιζω οτι αν παιζεις σε στριπτιτζαδικο ας πουμε,η υποδειξη του Νεστορα εχει αμφιβολου βολεματος παρελκομενα... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχασε ο ΜΠΑΟΚ  βλέπεις και μπερδεύτηκα από τη στεναχώρια μου (oopsssss – ξέχασα ότι απαγορεύονται οι θρησκευτικού περιεχομένου συζητήσεις στο forum, I am sorry again)

;D ;D ;D

 

M'αρεσεις.-  ;D :P ;)

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι αν παιζεις σε στριπτιτζαδικο ας πουμε,η υποδειξη του Νεστορα εχει αμφιβολου βολεματος παρελκομενα... ;D

 

Καλά σε στριπτιτζάδικο με τη ΚΙΘΑΡΑ θα παίζεις? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου