Προς το περιεχόμενο

Τα Μεροκάματα της μουσικής σκηνής


killbill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά να ρωτήσω κάποια πράγματα για να είμαι προετοιμασμένος.

Ίσως δουλέψω σε ξενοδοχείο ή σε μια ταβέρνα παίζοντας εγώ αρμόνιο και μια τραγουδίστρια να με συνοδεύει.

 

Θέλω να ρωτήσω κάποιον που έχει σχετική εμπειρία:

 

 

Τι αμοιβές παίζουν πάνω κάτω στην αγορά; πόσο σε ξενοδοχείο και πόσο σε ταβέρνα; με την ώρα γίνεται η συμφωνία;

 

ευχαριστώ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  Ειναι πολυ σημαντικο να μας πεις ΠΟΥ βρισκεσαι - σε ποια περιοχη της Ελλαδας. παιζουν μεγαλες αποκλισεις.... η Θεσσαλονικη πχ εχει χαμηλοτερα μεροκαματα.

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαρχία (Γιάννενα) και ψάχνω σε:

ξενοδοχείο ή ταβέρνα ή νυχτερινό μαγαζί.,

 

 

απλά μια πολύ γενική ιδέα ήθελα να έχω για καθένα από τα 3 παραπάνω μην πάω και αδιάβαστος!!

 

υπόψιν παίζω πλήκτρα (γιατί έχω ακούσει ότι υπάρχουν και διαφορες στην αμοιβή ανάλογα το όργανο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά είναι σχετικά, αλλά περίπου 100-150 ευρώ όλη τη βραδιά!

 

  Σαν ΠΟΛΥ αισιοδοξο το ακουω το ποσο....

 

  Αναλογα με την εμπειρια σου παντως. Αν δεν εχεις ξαναδουλεψει συμβιβασου με 50 - 60 ευρω. Αν εχεις εμπειρια, μαλλον δε χρειαζεσαι συμβουλες απο μας. τοτε βεβαια πας σε 70 - 100.  Παραπανω πολυ δυσκολα, ΜΟΝΟ για πολλες ωρες προγραμμα.... και μιας και δεν εχετε μπουζουκι αποκλειεται να παει για ξενυχτι η δουλεια οποτε και δεν παιζουν παραπανω φραγκα.

 

 

    Αλλα με την κριση που εχουν τα μαγαζια και τα 100 δεν τα παιρνεις ευκολα... πρεπει να ειστε πολυ καλοι και οι δυο και να εχει και πελατεια το μαγαζι. Οχι τοσο να ειναι πολλη οσο το να ξερεις να κρατησεις την καλη  πελατεια....

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαρχία (Γιάννενα) και ψάχνω σε:

ξενοδοχείο ή ταβέρνα ή νυχτερινό μαγαζί.,

 

 

απλά μια πολύ γενική ιδέα ήθελα να έχω για καθένα από τα 3 παραπάνω μην πάω και αδιάβαστος!!

 

υπόψιν παίζω πλήκτρα (γιατί έχω ακούσει ότι υπάρχουν και διαφορες στην αμοιβή ανάλογα το όργανο)

Γιαννενα=φοιτητες

Φοιτητες=πρωταριδες

πρωταριδες=παιζω για 20 ευρω και τα ποτα μου και φερνω και τους φιλους μου

Πιστεψε με...δουλευω 4-5 χρονια στην πολη...

50 και αν...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Αν τα Γιαννενα (που δεν τα ξερω) ειναι σαν τη Θεσσαλονικη τοτε ο warwickplayer εχει ενα δικιο.... αλλα δεν ειναι απολυτο. δηλαδη:

 

  Γιαννενα = φοιτητες αλλα ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ. παιζουν κι αλλα μαγαζια.

 

  φοιτητες = πρωταρηδες αλλα ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ. υπαρχουν και φοιτητες αρκετα εμπειροι μουσικοι

 

  αν μιλαμε για τελειως πρωταρηδες παμε στα 20 - 30. Αν υπαρχει μια εμπειρια παμε στα 40 - 50. Αν εισαι επαγγελματιας ισχυουν οσα εγραψα πριν.

 

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Γιαννενα = φοιτητες αλλα ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ. παιζουν κι αλλα μαγαζια.

Φυσικά...

Κανεις ενα live και την ιδια μερα-ωρα-στιγμη υπαρχουν ακομη 6 ακουστικα live,οταν λεω ακουστικα εννοω ακουστικη κιθαρα φωνη..μην φανταστειτε υπερπαραγωγη...

Και οσο καλος και να ειναι ο φοιτητης...20-30 ευρω του λενε...ειδικα σε ηλικιες 18-20...

Εχω ακουσει απιστευτα πραγματα φετος...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει απιστευτα πραγματα φετος...

 

καλα σιγουρα, τα πραματα ειναι σκ@Τ@... αλλα 18-20 χρονων τι παραπανω να ζητησει και τι παραπανω να αποδωσει?

 

  Οταν λεω υπαρχουν κι αλλα μαγαζια εννοω κυριως με ελαφρολαικο προς λαικο προγραμμα κι οχι ριταριτακια.... Μαγαζια που θα μαζεψουν πελατεια 40-45 και πανω που θα ανοιξει και κανα μπουκαλι και που θελει να ακουσει πιο δυσκολα τραγουδια και πιο καλοπαιγμενα - τραγουδισμενα. Αυτου του ειδους τον πελατη πρεπει να εισαι τουλαχιστον σε καποιο βαθμο επαγγελματιας για να ανταπεξελθεις. Ε,αυτος ο επαγγελματιας ΔΕΝ θα παει για 20-30, πως να το κανουμε.... ::)

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου