Προς το περιεχόμενο

Επισκευή Pigtronix Polysaturator


akisgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και Χρόνια πολλά σε όλους  ;D

 

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω, μήπως ξέρετε κάποιον στην Ελλάδα που να επισκευάζει, επίσημα ή ανεπίσημα, πετάλια Pigtronix??

Έχω ένα Pigtronix Polysaturator που έχει θέμα και θέλω να το επισκευάσω, απλά προσπαθώ να αποφύγω να το στείλω Αμερική λόγω χρόνου και επειδή είναι πολλά τα μεταφορικά.

 

*Αν θελήσετε πείτε μου να σας εξηγήσω το πρόβλημα του πεταλιού*

 

Ευχαριστώ! :)

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν το πετάλι έχει το εξής θέμα:

 

Βγάζει ένα ανεξήγητο Buzzz όταν είναι ανοιχτό, αυτό το buzz μειώνεται όσο κατεβάζω το Gain και αυξάνεται τρελά όσο το ανεβάζω.

Δοκίμασα διάφορες λύσεις όπως ξεχωριστή τροφοδοσία αλλά τίποτα....Δοκίμασα και 15V και 9V τροφοδοσία (μιας και έχει δύο επιλογές) αλλά και πάλι τίποτα.... :/

 

 

That's the problem....την γλυτώνω την αμερική;;;  :'(

 

 

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι, δηλαδή κάποιο "απλό θέμα γείωσης που μπορεί να το κάνει οποιοσδήποτε επισκευαστής πεταλιών ή ηλεκτρονικός", όπως αναφέρεις στην περιγραφή της αγγελίας σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη γίνει παρεξήγηση......ένας ηλεκτρονικός που το είδε μου είπε ακριβώς αυτό το πράγμα.....και αυτό ανέφερα και στην αγγελία, ότι είναι θέμα γείωσης δηλαδή.

 

Επίσης η εταιρία μου είπε ότι μπορώ να τους το στείλω και να μου κάνουν δωρεάν επισκευή αν είναι κάτι αλλο.....

 

Οπότε φίλε mustafank μην ψάχνεις ψύλλους στα άχυρα για να βγάλεις θέμα....Δεν νομίζω με τόσες θετικές ψήφους που έχω για τις αγγελίες μου να το ρίσκαρα με εξυπνάδες....

 

Ο λόγος που το έβαλα και σαν θέμα στο φόρουμ είναι για να μαζέψω γνώμες ώστε να κάνω την καλύτερη επιλογή....

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε φίλε mustafank μην ψάχνεις ψύλλους στα άχυρα για να βγάλεις θέμα....Δεν νομίζω με τόσες θετικές ψήφους που έχω για τις αγγελίες μου να το ρίσκαρα με εξυπνάδες....

 

Δεν ψάχνω ψύλλους στα άχυρα, φίλε μου.  :)

Απλά, μου έκανε (άσχημη) εντύπωση η αντίθεση ανάμεσα στο "άριστη κατάσταση" και το πρόβλημα, όπως το περιγράφεις (και στο οποίο αφήνεις να εννοηθεί ότι λύνεται με 5-10 ευρώ στον ηλεκτρολόγο/ηλεκτρονικό της γειτονιάς)

 

Σε κάθε περίπτωση, πάντως, εγώ θα προτιμούσα να το στείλω στο Αμέρικα.Από προσωπική μου εμπειρία με ανταλλαγές e-mail με την εταιρεία, μου άφησαν την εντύπωση των άριστων επαγγελματιών.

 

 

Αλλιώς, μπορείς να δοκιμάσεις να ρωτήσεις στους JAM, CTC ή άλλους αναγνωρισμένους Έλληνες κατασκευαστές πεταλιών, αν αναλαμβάνουν επιδιορθώσεις εξοπλισμού.

 

υγ προσωπικά, θα το κατέβαζα από τις αγγελίες, μέχρι να το επιδιορθώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε φίλε mustafank μην ψάχνεις ψύλλους στα άχυρα για να βγάλεις θέμα....Δεν νομίζω με τόσες θετικές ψήφους που έχω για τις αγγελίες μου να το ρίσκαρα με εξυπνάδες....

 

Δεν ψάχνω ψύλλους στα άχυρα, φίλε μου.  :)

Απλά, μου έκανε (άσχημη) εντύπωση η αντίθεση ανάμεσα στο "άριστη κατάσταση" και το πρόβλημα, όπως το περιγράφεις (και στο οποίο αφήνεις να εννοηθεί ότι λύνεται με 5-10 ευρώ στον ηλεκτρολόγο/ηλεκτρονικό της γειτονιάς)

 

Σε κάθε περίπτωση, πάντως, εγώ θα προτιμούσα να το στείλω στο Αμέρικα.Από προσωπική μου εμπειρία με ανταλλαγές e-mail με την εταιρεία, μου άφησαν την εντύπωση των άριστων επαγγελματιών.

 

 

Αλλιώς, μπορείς να δοκιμάσεις να ρωτήσεις στους JAM, CTC ή άλλους αναγνωρισμένους Έλληνες κατασκευαστές πεταλιών, αν αναλαμβάνουν επιδιορθώσεις εξοπλισμού.

 

υγ προσωπικά, θα το κατέβαζα από τις αγγελίες, μέχρι να το επιδιορθώσω.

 

Δεν υπάρχει καμιά αντίθεση στην αγγελία.....εσύ το βλέπεις έτσι....διότι το πετάλι είναι σε άριστη κατάσταση πράγματι.....

Επίσης στην αγγελία αναφέρω ξεκάθαρα το προβλημά του. Ώστόσο ο καθένας έχει την γνώμη του δεν μπορώ να διαφωνήσω....

Απλά στη θέση σου θα ψαχνόμουν περισσότερο και δεν θα κατηγορούσα κάποιον άδικα μέσα σε ολόκληρο forum...δεν είναι σωστό πιστεύω...

 

Δεν έχω λόγο να το κατεβάσω από τις αγγελίες από τη στιγμή που αναφέρω ξεκάθαρα το τι γίνεται, αυτός είναι και ο λόγος της χαμηλότερης τιμής. Αν δεν το ανέφερα και δεν ήμουν σωστός τότε θα έπρεπε να το κατεβάσω....

 

 

 

 

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκη, κάνε αν θες ένα βίντεο να δούμε το πρόβλημα και δώσε μας πιο πολλά στοιχεία (πχ ήταν πάντα έτσι? πότε ξεκίνησε? είχες αλλαξει κάτι όταν ξεκίνησε το πρόβλημα? το πρόβλημα βγαίνει και όταν το πετάλι είναι μόνο του? Πώς και πού το συνδέεις; Με μπαταρία αντί για πρίζα δοκίμασες?)

 

Θα συμφωνήσω και γω με τον mustafank ότι μέχρι να διευκρινιστεί το πρόβλημα (που όντως μπορει να ειναι εξωτερικός παράγοντας) να βγάλεις το άριστη κατάσταση, κάποιος που θα πάρει το πετάλι και θα απογοητευτεί είναι άδικο να το πήρε επειδή δεν κατάλαβε καλά ή υποτίμησε το πρόβλημα :) Μην αρπάζεσαι :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκη, κάνε αν θες ένα βίντεο να δούμε το πρόβλημα και δώσε μας πιο πολλά στοιχεία (πχ ήταν πάντα έτσι? πότε ξεκίνησε? είχες αλλαξει κάτι όταν ξεκίνησε το πρόβλημα? το πρόβλημα βγαίνει και όταν το πετάλι είναι μόνο του? Πώς και πού το συνδέεις; Με μπαταρία αντί για πρίζα δοκίμασες?)

 

Θα συμφωνήσω και γω με τον mustafank ότι μέχρι να διευκρινιστεί το πρόβλημα (που όντως μπορει να ειναι εξωτερικός παράγοντας) να βγάλεις το άριστη κατάσταση, κάποιος που θα πάρει το πετάλι και θα απογοητευτεί είναι άδικο να το πήρε επειδή δεν κατάλαβε καλά ή υποτίμησε το πρόβλημα :) Μην αρπάζεσαι :)

 

Θα κοιτάξω μήπως φτιάξω κάποιο video φίλε μου.

 

Κοίτα πιστεύω ότι από τη στιγμή που είμαι ξεκάθαρος στην αγγελία και αναφέρω ακριβώς το πρόβλημα που μου είπε ο ηλεκτρονικός δεν γράφω κάτι παράλογο. Το πετάλι εκτός από το πρόβλημά του είναι σε άριστη κατάσταση πραγματικά μπορώ να σου στείλω και photos για να καταλάβεις τι εννοώ..... :)

 

Δεν αρπάζομαι απλά με ξένισε λίγο ο τρόπος που το ανέφερε ο mustafunk, σε αντίθεση με εσένα που το έθεσες ευγενικότατα και σ' ευχαριστώ.  :)

 

Είμαι μέλος του Νόιζ χρόνια και δεν έχω κάνει ούτε μία φορά μπαγαποντιά, οπότε απλά μου φάνηκε πολύ άδικος ο τρόπος του mustafunk...

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεξηγήσεις συμβαίνουν εύκολα και το ποστ του mustafank μου φάνηκε πιο πολύ στο πνεύμα της αποφυγής παρεξηγήσεων :)

 

Αν θες δώσε καμία πληροφορία (δες προηγούμενες ερωτήσεις - ειδικά για το αν το πρόβλημα παρουσιάστηκε ξαφνικά) μήπως και βγάλουμε άκρη - ένα βιντεάκι δε που να φαίνεται όλο το σεταπ θα βοηθούσε πολύ.

 

Τέλος μην απολογήσε - το feedback σου μιλάει από μόνο του :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου