Προς το περιεχόμενο

Percussion and Guitars.Clip


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κομμάτι γράφτηκε πριν 2,5 μήνες πάνω σε ένα κλιπ με percussion, δοκιμαστικό μικροφώνων, που έκανε ένας πολύ καλός μουσικός, ο Χρήστος Κρικέλης. Τον ευχαριστώ και δημόσια για τον "δανεισμό" του έργου του! Μου άρεσε λοιπόν, πήρα το Mp3 του και πρόσθεσα κιθάρες και μπάσο (και μια γυναικεία φωνή λούπα στην αρχή). Τρία μέρη: ψιλοethnik, ψιλοhardrock, ψιλοslowrock.....αυτά μου "έβγαλε" το clip του Χρήστου, αυτά έγραψα.....Είπα να μην το ανεβάσω, γιατί έχει λαθάκια στις lead, αλλά επειδή "λαθάκιας" είναι το μεσαίο μου όνομα, χωρίς φόβο και πάθος σας το παρουσιάζω..... ::)                                                               https://soundcloud.com/cigaret13/percussion-and-guitars

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα διορθωσε λιγο τα αγγλικα,δε υπαρχει λεξη Percussions  ;D

 

Percussion & Guitars καντο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο ειναι,εχει τη "σφραγιδα" σου.

 

Θα μου αρεσε να εχει πιο συγκεκριμενη βασικη μελωδια η οποια να ξαναγυρνα στο τελευταιο και τριτο μερος.

Επισης θα ηταν ωραιο πριν μπει το δευτερο μερος να ερχονται τα κοφτα ακορντα του,σαν

fade in και να μπλεκουν με το πρωτο,να δινει δηλ μια πιο ομαλη αισθηση.

Και απο δευτερο σε τριτο μερος να κρατας την τελευταια νοτα του σολο(η εστω καποιο ντιλευ να τη συνεχιζει),νομιζω θα κολλαγε ωραια με την αιθερια εισαγωγη του τριτου.

Να ειναι ομαλες και οχι τοσο αποτομες οι μεταβασεις.

Αλλα ειπαμε οι γνωμες ειναι σαν τις τρυπες της ακουστικης κι επισης,προγκ φιλος.\m/ .  ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός σε όλα Γιώργο.....τα ακολουθώ κατά γράμμα και επανέρχομαι....Να πω την αμαρτία μου τώρα.... τα σόλο δεν μου καλοκάθησαν από τότε, αλλά το είχα παρατήσει οπότε..... ::)  Πάντως τα κρουστά του Χρήστου λεν πολλά......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα φίλος που είμαι πολύ prog τύπος, Dream Theater κι έτσι ;D, μου άρεσε!

Ίσως να ήθελα λίγο περισσότερες παύσεις να μην παίζει συνέχεια γρήγορα η σόλο κιθάρα (κοίτα ποιος μιλάει ;D).

 

Μπράβο για ακόμη μια φορά Φώτη! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πικραίνεις Γιώργη...δεν το είχες καταλάβει;;; :P ;D

 Δημήτρη που να καταλάβουν αυτοί οι δωδεκάμετροι bluesάδες από προοδευτικότητα(sic 8)). Εδώ μιλάμε για μουσική που όλα επιτρέπονται (oops... :-X) και όλα συγχωρούνται (ξαναμανά oops... :-[). Πάντως δεν ξέρω τι μ'έπιασε και το ανέβασα τώρα, αφού δεν το ανέβασα πριν 2,5 μήνες που τό'γραψα......(μάλλον το ψώνιο μέσα μου... ::) :P :-X). Τα σόλο παραείναι "πρόχειρα" (prog ντε ;D) και χαλάνε το όλο mood και συνοχή του original clip με τα κρουστά!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου