Προς το περιεχόμενο

Εντονος θορυβος σε ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα παιδες ! τι καντεμια ειναι αυτη σημερα μωρε? ξεκινησα να παιζω κιθαρα και μου σπαει μια χορδη.(δεν εχω αλλες χορδες) αλλαζω κιθαρα και ο ενισχυτης μου (zoom fire 30) μου κανει εντονο χρατς-χρουτς μολις παιζω τη μπασσα Μι χορδη. γιατι? καιγεται? :P

 

τον εκλεισα τωρα για λιγο μπας και στρωσει... τσεκαρα ολα τα καλωδια εαν εχουν μπει καλα στα inputs . ολα οκ.  ??? :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ... μπάσα μι χρατς χρουτς, υπάρχει μια περίπτωση που ταιριάζει στην περιγραφή αλλά δεν έχει να κάνει με ενισχυτή

τι κιθάρα, χορδές και action έχεις; βάλε παραμόρφωση, και δοκίμασε palm muting με λίγο μεγαλύτερη πίεση για να δεις ξεκάθαρα μήπως τυχαίνει να ακουμπάει η Μι σε μαγνήτη καθώς παίζεις

καμμιά φορά σε les paul πχ με λανθασμένα ψηλά το μαγνήτη, χαμηλό action και καμμιά βίδα να προεξέχει λίγο παραπάνω, συμβαίνει μερικές φορές και όπως και με το fret buzz, γίνεται κυρίως στην πιο χοντρή χορδή που ταλαντεύεται πιο πολύ

...και φυσικά ακούς ακριβώς ένα αναπάντεχο χρατς-χρουτς όπως το περιέγραψες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα Τεο. οχι ειναι καθαρα θεμα ενισχυτη. καθως παιζω τη μπασσα μι κανει εντονο ασχημο θορυβο... οχι συνεχεια. το κανει για λιγο, σταματαει... αντε μετα παλι..

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλη μια ωραια μερα ξεκινα με τον χαλασμενο μου ενισχυτη! τον ανοιγω σημερα και επαιζε κανονικα (και με μεγαλη ενταση) στο μισαωρο αρχιζει παλι τους θορυβους... λογικα κατι ζεστενεται και αρχιζει και κανει κουτσουκελες... να φταει το μεγαφωνο? θα προσπαθησω να αγορασω ενα φθηνο να το δοκιμασω... τι αλλο μπορει να ειναι...

 

να πω σημερα οτι δεν εκανε δυνατο θορυβο μονο στην μι μπασσα αλλα και στη ρε. αυτα....

 

ευχαριστω εκ των προτερων !

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα παρόμοιο πρόβλημα σε έναν laney

έκανε χρατς χρουτσ (σαν μεσαία κύματα ραδιοφώνου) όταν έπαιρνε σήμα

μερικές φορές έπεφτε η έντασή του

άλλες φορές έπαιζε κανονικά

 

ήταν μέσα στην εγγύηση και μου τον έφτιαξαν

μου είπαν ότι ήταν το τροφοδοτικό

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν μεσσαια κυματα ραδιοφωνου. ναι νομιζω ειναι καλυτερη διατυπωση αυτη.... θα βρω τροφοδοτικο για αυτο το αρχαιο πραμα? νταξει το χω και απο το '07 ...

 

ευχαριστω παντως!

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου