Προς το περιεχόμενο

Ποια Stratocaster όσον αφορά τα ξύλα κ εμφάνιση;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους στο φορουμ.Ειμαι στην ευχαριστη θεση να αγορασω την καινουρια μου κιθαρα η οποια ειναι η american standard strat. βασικα ειμαι αναμεσα στο olympic white rosewood fretboard και sienna sunburst rosewood fretboard. η αληθεια ειναι οτι ημουν ετοιμος να χτυπησω την sienna λογω εμφανισης αλλα κατι πληροφοριες στο δικτυο σχετικα με τον συνδιασμο ash-rosewood με εκαναν να δισταζω λιγο. τις κιθαρες τις δοκιμασα και τις 2 και δε μπορω να πω οτι αντιληφθηκα καποια ουσιωδη διαφορα. γνωριζετε εσεις κατι σχετικα με τους συνδιασμους alder rosewood και ash rosewood εαν οντως εχουν διαφορες στον ηχο? απο θεμα εμφανησης ποια θα διαλεγατε απ τις 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν κατάλαβες διαφορά, δεν υπάρχει διαφορά. Όλα τα σώματα παίζουν με όλα τα μανίκια. Πάρε όποια σου αρέσει από εμφάνιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα σώματα παίζουν με όλα τα μανίκια. Πάρε όποια σου αρέσει από εμφάνιση.

+1

τα αλλα ειναι παραμυθια!

αντε και καλοπαιχτη

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστω για τις απαντησεις. το τεστ εγινε στον ιδιο ενισχυτη με ιδιες ρυθμισεις. στα 10-15 λεπτα που τις γρατζουνισα δε καταλαβα κατι διαφορετικο. οποτε παω βουρ για την  πρωτη μου επιλογη την sienna. Μεγειες η blizzard σου ωραιο συγχρονο χρωματακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ναι, ξέρω. Δεν είναι ούτε Παρασκευή και ούτε καν Αύγουστος αλλά μιας και είδα αυτό το site, είπα απλώς να το παραθέσω, αν δεν το γνωρίζετε ήδη.

http://www.petelacis.com/2010/07/08/alder-vs-swamp-ash-maple-vs-rosewood-and-a-neck-swap-the-definitive-comparison-with-audio-clips/

 

Δεν το βάζω για πλακωμάρα ή ατέρμονες συζητήσεις. Ο καθένας και τα πιστεύω του εξάλλου. Απλώς για ενημέρωση και καλοκαιρινό χάζεμα/κάψιμο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

my bad που

α) δεν το θυμόμουνα

β) δεν το έψαξα

 

Σορρυ

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ξέρω. Δεν είναι ούτε Παρασκευή και ούτε καν Αύγουστος αλλά μιας και είδα αυτό το site, είπα απλώς να το παραθέσω, αν δεν το γνωρίζετε ήδη.

http://www.petelacis.com/2010/07/08/alder-vs-swamp-ash-maple-vs-rosewood-and-a-neck-swap-the-definitive-comparison-with-audio-clips/

 

Δεν το βάζω για πλακωμάρα ή ατέρμονες συζητήσεις. Ο καθένας και τα πιστεύω του εξάλλου. Απλώς για ενημέρωση και καλοκαιρινό χάζεμα/κάψιμο.

Λίγο περίεργο αφού μόλις παρουσιαστεί αφορμή σε παρόμοιες περιπτώσεις, θυμίζεις αμέσως ότι αυτά είναι βέβαιο πως θα ακολουθήσουν (και ανεξαρτήτως μέρας ή μήνα)...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου