Προς το περιεχόμενο

Akai Miniak


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά και χαρά ρε παληκάρια!!είμαι τραγουδιστής αλλα την εχω δει να ασχοληθώ και λίγο με synth και ιστορίες,έτσι γιατί περίεργα την είδα που λέει και ο Σταμάτης ο γονίδης.Αρα θέλω αν μπόρει κάποιος να βοηθήσει...Σκοπέυω σε ελάχιστα μερό-νυχτα να πάω να χτυπήσω(αλλύπητα)το ΑΚΑΙ ΜΙΝΙΑΚ(είναι κολάσιμη η τιμή του όπως και να το κάνεις!!)...αλλά...με χαλάει πολύ το θέμα που έχει με το usb και ρωτάω:''στο ελλάντα υπάρχει ένα αντίστοιχο κερατάκι;(μουσίκες ορολογίες)http://www.amazon.com/MIDI-Cable-Converter-Music-Keyboar/dp/B001LJUVO4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1289417095&sr=8-1 (και το έχει άραγε κανένας απο εσάς να έχει πιστοποιήσει την χρηστικότητα του?)για να μην τρέχω στις αμαζόνες π.χ!!(είμαι άσχετος με δάυτα τα κέρατα οπότε φερθέιτε με αγάπη στις απαντήσεις σας!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Γειά και χαρά ρε παληκάρια!!είμαι τραγουδιστής αλλα την εχω δει να ασχοληθώ και λίγο με synth και ιστορίες,έτσι γιατί περίεργα την είδα που λέει και ο Σταμάτης ο γονίδης.Αρα θέλω αν μπόρει κάποιος να βοηθήσει...Σκοπέυω σε ελάχιστα μερό-νυχτα να πάω να χτυπήσω(αλλύπητα)το ΑΚΑΙ ΜΙΝΙΑΚ(είναι κολάσιμη η τιμή του όπως και να το κάνεις!!)...αλλά...με χαλάει πολύ το θέμα που έχει με το usb και ρωτάω:''στο ελλάντα υπάρχει ένα αντίστοιχο κερατάκι;(μουσίκες ορολογίες)http://www.amazon.com/MIDI-Cable-Converter-Music-Keyboar/dp/B001LJUVO4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1289417095&sr=8-1 (και το έχει άραγε κανένας απο εσάς να έχει πιστοποιήσει την χρηστικότητα του?)για να μην τρέχω στις αμαζόνες π.χ!!(είμαι άσχετος με δάυτα τα κέρατα οπότε φερθέιτε με αγάπη στις απαντήσεις σας!! :P

 

Δεν κατάλαβα ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημα.

Σε χαλάει που ΔΕΝ έχει usb σύνδεση για midi;

Γιατί midi έχει κανονικότατα (midi in/out / thru) .

Αν ισχύει το πρώτο, ναι θα βρεις πολύ εύκολα (πιθανολογώ και στην Ελλάδα) ένα τέτοιο:

http://www.thomann.de/gr/miditech_midilinkmini.htm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι άψογος!!σε ευχαριστώ πολύ!!ναι όντως το πρώτο είναι το πρόβλημα μου!!αλλα μιας και σε βρήκα εσυ π.χ θα το πρότεινες το ΜΙΝΙΑΚ σε κάποιον πρωτάρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

είσαι άψογος!!σε ευχαριστώ πολύ!!ναι όντως το πρώτο είναι το πρόβλημα μου!!αλλα μιας και σε βρήκα εσυ π.χ θα το πρότεινες το ΜΙΝΙΑΚ σε κάποιον πρωτάρη;

 

Κοίτα ούτε και εγώ είμαι πληκτράς.

Το πήρα.

Φαντάζομαι ότι διάβασες ήδη τα προηγούμενα posts σχετικά με τις τυχόν δυσκολίες να κάνεις δικούς σου ήχους (ελλείψει editor).

Επί του πρακτέου, ΔΕΝ είναι πάρα πολύ δύσκολο , αλλά και επί της ουσίας έχει τόσους έτοιμους δικούς του ήχους , που δεν νομίζω να το εξαντλήσεις  ;).

Δεδομένης της καλής τιμής και του μεγέθους του(ήθελα μικρό να μην πιάνει χώρο/ κουβαλιέται εύκολα) το προτείνω.

Φυσικά αν θέλεις να παίξεις καμία sonata για πιάνο ή αν είσαι ο Richard Clayderman μάλλον δεν θα κάνει τη δουλειά.  ;D ;D

Αλλά για Mini synth από όσα τρέχουν αυτή τη στιγμή στην αγορά, σε αυτό κατέλειξα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόλυτα κατατοπιστικός!!ναι τα διάβασα όλα τα posts,αλλα λέω κάτσε να τον ρωτήσω τώρα που έχεις πάρει κάποιες παραστάσεις παραπάνω απο το όργανο!!μπααααααααα..τι πιανιστικά θέματα(παίζω τα ακκόρντα της παρέας για τζάκι και γωνιά..χαχαχαχα)??για ενορχηστρωτικά γεμίσματα το θέλω περισσότερο και στουντιακά ;)Γιααααα να δουμε λοιπόν,ελπίζω και έυχομαι οτι τα μαμίσια preset του θα με πείσουν και θα με καλύψουν!!ευχαριστω για ολα!!

 

Υ.Γ:Παρατηρώ οτι στο dv247 το ΜΙΝΙΑΚ κοστίζει περίπου 25 euro πιο κάτω :-\ αμαρτία απ'τον θεό που δεν τα γλύτωσες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Υ.Γ:Παρατηρώ οτι στο dv247 το ΜΙΝΙΑΚ κοστίζει περίπου 25 euro πιο κάτω :-\ αμαρτία απ'τον θεό που δεν τα γλύτωσες..

 

Άντε καλόπαιχτο! Πήρα και άλλα καλούδια από τον Θωμά με αυτή την αγορά, οπότε είπα να μην σπάσω την παραγγελία...τα κέρδισα από εκεί!    ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και άλλα καλούδια από τον Θωμά με αυτή την αγορά, οπότε είπα να μην σπάσω την παραγγελία...τα κέρδισα από εκεί!    ;D ;D

Ένας Λάκης, του επιπέδου σου...δεν δικαιολογείται ΠΟΤΕ...απλά ξοδεύει! ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ένας Λάκης, του επιπέδου σου...δεν δικαιολογείται ΠΟΤΕ...απλά ξοδεύει! ;D

 

Σωστό μεν (διαζευκτικόν ουχί "νέγρικον"  ;D)! Αλλά ήθελα να αποφύφω τη διάπραξη ύβρεως και τη μήνη των Θεών!  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου