Προς το περιεχόμενο

"Θεματάκι" με αντιπροσωπία & Συμπεριφορά.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά δεν είμαι απ'τους τύπους που γκρινιάζουν για ψύλλου-πήδημα, αλλά αυτό δεν μπορώ να το κρατήσω και είπα να μοιραστώ μαζί σας την μοναδική μου εμπειρία με σκοπό να μου πείτε και εσείς μία γνώμη-άποψη επί του θέματος.

 

Πήρα λοιπόν τηλέφωνο σήμερα το πρωί σε γνωστό αντιπρόσωπο (όνομα δεν θα πω αλλά...) με σκοπό να του ζητήσω ένα ανταλλακτικό και σας παραθέτω τη σύντομη πλην όμως ουσιώδη τηλεφωνική συζήτηση:

 

Εγώ: Καλημέρα, τηλεφωνώ από Ρόδο και θα ήθελα ένα ανταλλακτικό ποτενσιόμετρο για την προενίσχυση της MEC του Thumb 5 του παλιού Made In Germany.

Αντιπρόσωπος: Ναι, θα πρέπει να μου φέρεις εδώ το παλιό να το στείλω στο σέρβις για να σου δώσω το καινούριο.

Εγώ: Συγγνώμη αλλά είμαι Ρόδο και είναι δύσκολο να έρθω από εκεί. Δε γίνετε να σας πω πιο ακριβώς είναι και να μου το στείλετε?

Αντιπρόσωπος: Όχι ρε φίλε, υπάρχουν διάφορα και πρέπει να δούμε πιο απ'όλα είναι. Στειλ'το μου με μία courier και θα σου στείλω το καινούριο. 

Εγώ: Και θα χρεωθώ δύο courier για ένα ποτενσιόμετρο? Δεν γίνετε να σας δώσω το part number που το έχω πρόχειρο?

Αντιπρόσωπος: Όχι δε γίνετε και συγγνώμη αλλά χτυπάει άλλη γραμμή

...Και......του του του του του... Μου το έκλεισε :o :o :o

 

Για πείτε ρε παιδιά, μήπως είπα εγώ κάτι λάθος?

Τι παίχτηκε?

Εγώ πήρα τηλέφωνο και απλά ζήτησα να αγοράσω ένα ανταλλακτικό and that's it...

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν ξερω απο αυτα - και αν ειχες εσυ δικο ή αυτος - αλλα η συμπεριφορα του ειναι ακρως αντιεπαγγελματικη

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω απο αυτα - και αν ειχες εσυ δικο ή αυτος - αλλα η συμπεριφορα του ειναι ακρως αντιεπαγγελματικη

Και απ'ότι έμαθα από φίλο που το συζήτησα μαζί του, μου είπε ότι δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνει.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tυπικη συμπεριφορα ελληνα εμπορου που ζει ακομα στην εποχη που ηθελες δεν ηθελες θα πηγαινες στη μαγαζαρα του.

 

ΜΑΥΡΟ!!!!

 

το παιρνεις απο αλλου. Φανταζομαι δε θα ειναι τοσο δυσκολο να βρεις τον κωδικο για το ανταλλακτικο που ψαχνεις

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tυπικη συμπεριφορα ελληνα εμπορου που ζει ακομα στην εποχη που ηθελες δεν ηθελες θα πηγαινες στη μαγαζαρα του.

 

ΜΑΥΡΟ!!!!

 

το παιρνεις απο αλλου. Φανταζομαι δε θα ειναι τοσο δυσκολο να βρεις τον κωδικο για το ανταλλακτικο που ψαχνεις

OK εν τέλη το βρήκα όντως από αλλού, αλλά το θέμα είναι, γιατί αυτή η συμπεριφορά του "Επίσημου" αντιπρόσωπου?

 

Μήπως αύριο το πρωί θα πρέπει να σηκώσω το τηλέφωνο και να πάρω τους γερμανούς να τους εξηγήσω πως έχουν τα πράγματα με τον τύπο?

Είναι λογικό να φτάνουμε σε τέτοιες ενέργειες αφού δεν βρίσκουμε άλλη λύση?

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πλάκα είναι πως αυτό που ήθελε να δει....του το είχες έτοιμο (τον αριθμό του ανταλλακτικού δλδ)....

 

+1 για γερμανούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε ρε παιδιά, μήπως είπα εγώ κάτι λάθος?

Τι παίχτηκε?

Εγώ πήρα τηλέφωνο και απλά ζήτησα να αγοράσω ένα ανταλλακτικό and that's it...

 

Τίποτα δεν έκανες λάθος man..!

 

Στα πρώτα μου post είχα κάνει μια αναφορά σε μια ηλεκτρονική Millenium από Thomann που είχα αγοράσει.

 

Πριν κάνω την παραγγελία τους είχα ρωτήσει αν είναι συμβατα τα κομματια που παρήγγειλα και μου είπαν ότι είναι μια χαρα.

 

Τους ενημέρωσα λοιπόν για τις ασυμβατότητες, και τους προώθησα και το e-mail που επιβεβαιωνε ότι είχα ρωτήσει για τις συμβατότητες-ασυμβατότητες, μαζί με την καταφατική απάντηση του υπεύθυνου μου μιλούσα, ότι όλα ήταν συμβατά.

 

Μου ζήτησαν συγγνώμη και μετά από 2 μέρες ήρθαν από τη UPS και τα πήρανε με έξοδα του Thomann.

 

Αν το λάθος ήταν δικό μου και όχι του Thomann το κόστος αποστολής με ΕΛΤΑ θα ήταν 380€ και με UPS 650€.

 

Είναι λίγο "άνισο" να συγκρίνουμε το customer service του Thomann, που είναι εταιρία-κολλοσός με έναν δικό μας αντιπρόσωπο.

 

Αλλά στην περίπτωσή σου είναι λίγο γελοίο να σε βάζουν σαυτή τη διαδικασία για ένα ποτενσιόμετρο...παλι καλά που δε σου ζήτησε να του στείλεις και το μπάσσο μαζι!

 

Και μετά "κλαίνε" που ψωνίζουμε από Thomann

 

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά...εδώ το θέμα δεν είναι μόνο τι "ζητήθηκε"...που αν άκουγε τι του έλεγε ο WilliamSats δεν θα υπήρχε καν συζήτηση....

 

περισσότερο ο τρόπος του τύπου έχει θέμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά...εδώ το θέμα δεν είναι μόνο τι "ζητήθηκε"...που αν άκουγε τι του έλεγε ο WilliamSats δεν θα υπήρχε καν συζήτηση....

 

περισσότερο ο τρόπος του τύπου έχει θέμα....

Φυσικο και επομενο ειναι ρε παιδια

Εγω θα προτημησω να παω σε καποιον που ειναι ασχετος και να του εξηγησω εγω το τι θελω και να με εξηπηρετησει σαν καλος πωλητης/επαγγελματιας παρα να παω σε εναν ξερολλα και μολις του ζητησω κατι να μου την πει κιολας απο πανω

π.χ. (πραγματικη συνομιλια)

 

Εγω : Γεια σας θα ηθελα ενα usb τυπου Β

Πωλητης/υπευθυνος : χμμμ δεν το ξερω αυτο που μου ζητατε - εσεις αμα το δειτε θα το γνωρισετε ?

Εγω : φυσικα

Πωλητης/υπευθυνος : ωραια, ελατε μαζι μου να σας δειξω και αμα το γνωριζετε παρτε το

 

Επισης πραγματικη συνομιλια

 

Εγω : θα ηθελα ενα string winder

Πωλητης/υπευθηνος : Δεν εχω και δεν υπαρχει αυτο που ζητας φιλε

 

 

Εσεις σε ποιον θα πηγαινατε και 2η φορα ?

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου