Προς το περιεχόμενο

Απ: Roger Waters - The Wall 2013


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν εχεις αυτοκινητο:

"Οι θεατές της ΖΩΝΗΣ Β’ έχουν την δυνατότητα να σταθμεύουν τα οχήματα τους στο Parking 3 και θα εισέρχονται στον χώρο από την Ανατολική Πύλη του Terra Vibe Park."

 

Ολα αυτα ειναι ωραια....στα χαρτια. Ξερεις τι ωρα τα Parking ειναι γεματα και κλειστα? Οταν ο ηλιος ειναι ακομα στη μεση του ουρανου. Αν θες Parking πας απο το μεσημερι, και αραζεις εκει στο ωραιο περιβαλλον με την ωραια σου ζεστη. Αν θες να πας σε νορμαλ ωρα, μην ανησυχεις, τα απεναντι βουνα ειναι παντα εκει, παρκαρεις το αμαξι και περπατας σαν τον μ@λ@κα 5-6 χιλιομετρα ως τον συναυλιακο χωρο με τον ηλιο να σε καιει.

 

Αν εισαι τυχερος και δεν βρεις κανα εκατομμυριο κοσμο μπροστα σου, κατι θα καταφερεις να δεις απο 500 μετρα μακρια απ'τη σκηνη. Αν θες να πιεις κατι, μη κανεις τη βλακεια και πας στις ουρες που περιμενουν να παρουν κατι απο τα κιοσκια, αν δεν εχεις πρωτα αγορασει...μαρκες! Θα σε ξαναστειλουν πισω να αγορασεις, και ολη αυτη η ιστορια μπορει να σου παρει κανα μισαωρο.

 

Στο τελος του live, αρχισε ξανα το περπατημα ως το απεναντι βουνο και μεσα σε εναν εντελως σκοτεινο/πισσα δρομο που δεν βλεπεις μπροστα σου στο 1 μετρο (εκτος κι αν εχει φεγγαρι ή καποιες καντινες...).

Φιλε BlackForest, δεν ξαναπαταω σ'αυτον τον αστειο χωρο ουτε ο ιδιος ο Waters να ερθει να με παρει. ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν είχε επιστροφή χρημάτων θα τα πήγαινα πίσω τώρα και θα χάριζα και τα εισιτήρια στον ΟΣΕ.

 

Για να πάω στη Μαλακάσα από την Αθήνα χωρίς αυτοκίνητο υπάρχει τρόπος;

Τα λεωφορεία που λέει εδώ ισχύουν;

 

http://www-linkinparkgreece.pblogs.gr/2008/03/terra-vibe-park-plhrofories-prosbashs.html

 

Θα πληρώσω πόσα λεφτά ακόμα επειδή είναι μπαγλαμάδες, για ακόμα μια φορά σε αυτή τη χώρα τιμωρούμαι επειδή είμαι προνοητικός και θέλω να κλείνω τις υποχρεώσεις μου νωρίς.  >:( >:( >:( >:( >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το περσινό στο ΟΑΚΑ, ηχητικά ήταν καταπληκτικό !!!!! Σημείο αναφοράς...  ;)

 

+1000000000

 

Ο ήχος ήταν συγκλονιστικός. Κλάσεις ανώτερος από το Dark Side  Of The Moon του Terra Vibe.

 

Και να μην θυμηθώ την π@π@ρα που είχαμε φάει εκείνο το βράδυ με τα πάρκινγκ. Εφιάλτης. Στην... Θήβα κοντέψαμε να φτάσουμε.     

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να μην θυμηθώ την π@π@ρα που είχαμε φάει εκείνο το βράδυ με τα πάρκινγκ. Εφιάλτης. Στην... Θήβα κοντέψαμε να φτάσουμε.     

 

Το θέμα του πάρκινγκ και της 3ωρης (!!)  διαδικασίας αναχώρησης μετά το τέλος αποτελεί τεράστιο μείον του TerraVibe, από τότε που ξεκίνησε ο χώρος αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το θέμα του πάρκινγκ και της 3ωρης (!!)  διαδικασίας αναχώρησης μετά το τέλος αποτελεί τεράστιο μείον του TerraVibe, από τότε που ξεκίνησε ο χώρος αυτός.

 

Θα σου πω μόνο ότι όσο κράτησε η συναυλία, τόσο και βάλε ήταν τα πήγαινε- έλα στο αμάξι. Μας είχε φύγει η γλώσσα στο περπάτημα.

 

Η μοναδική φορά που ξαναπήγα στο ρημάδι Terra Vibe ήταν για να δω τους Sabbath (με Dio) καθώς δεν ήθελα να το χάσω με τίποτα.

 

Όμως (όπως σωστά το έθιξε ο Waterfall): Ήμασταν εκεί μεσημέρι, παρκάραμε 100 μέτρα από την είσοδο, φάγαμε την ζέστη και το λιοπύρι και φυσικά με back pack με τα απαραίτητα για το πικ νικ! Νερά, αναψυκτικά, σάντουιτς κλπ...

 

Πριν το τελευταίο «γκραν» ήμασταν στην πόρτα και γίναμε μπουχός πριν πλακώσει το λεφούσι. Αλλά όλη μέρα ήμασταν στο πόδι. Σκότωμα... και ποτέ ξανά.         

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

................Ήμασταν εκεί μεσημέρι, παρκάραμε 100 μέτρα από την είσοδο, φάγαμε την ζέστη και το λιοπύρι ....    

 

Εσυ δεν τα πας καλα και με τη ζεστη απο οτι θυμαμαι (Λαγονησι)  ;D ;D ;D

 

στο dark side στο terra ημουν και εγω και με την ταλαιπωρια που εφαγα ορκιστηκα να μην ξαναπαω εκει μεχρι να βελτιωθει ο χωρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εσυ δεν τα πας καλα και με τη ζεστη απο οτι θυμαμαι (Λαγονησι)  ;D ;D ;D

 

στο dark side στο terra ημουν και εγω και με την ταλαιπωρια που εφαγα ορκιστηκα να μην ξαναπαω εκει μεχρι να βελτιωθει ο χωρος

 

Άστα Μπάμπη, δράμα οι ζέστες.

 

Και εγώ το είχα πει αλλά Sabbath/Dio ήταν πολύ μεγάλη λατρεία για να μην πάω. Τώρα και ο Θεός να κατέβει για live εκεί, θα προσπεράσω.

 

ΥΓ: Η μόνη μπάντα του πλανήτη που θα με έκανε να φάω εκ νέου την ταλαιπωρία του Terra Vibe, είναι μόνο οι Rush. Αλλά επειδή το βλέπω να μην πατάνε ποτέ το πόδι τους εδώ, μάλλον την γλυτώνω.   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά...είναι τραγικοί που δεν επιτρέπουν την εξαργύρωση των εισιτηρίων....

 

δεκτό..πως για 1002 λόγους..μπορεί να χρειάστηκε να μεταφερθεί η συναυλία..και ως προς το χώρο και ημερολογιακά...

 

αλλά όταν εγώ αγόρασα το εισιτήριο, το αγόρασα υπό συγκεκριμένη "συμφωνία"!!

31 Ιουλίου στο ΟΑΚΑ!

 

εγώ μπορεί να χω 1002 δικούς μου λόγους και να μη μπορώ ούτε να ανέβω μέχρι το Terra Vibe...ούτε γενικώς την 1η Αυγούστου....τι θα γίνει? τα χασα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά...είναι τραγικοί που δεν επιτρέπουν την εξαργύρωση των εισιτηρίων....

 

δεκτό..πως για 1002 λόγους..μπορεί να χρειάστηκε να μεταφερθεί η συναυλία..και ως προς το χώρο και ημερολογιακά...

 

αλλά όταν εγώ αγόρασα το εισιτήριο, το αγόρασα υπό συγκεκριμένη "συμφωνία"!!

31 Ιουλίου στο ΟΑΚΑ!

 

εγώ μπορεί να χω 1002 δικούς μου λόγους και να μη μπορώ ούτε να ανέβω μέχρι το Terra Vibe...ούτε γενικώς την 1η Αυγούστου....τι θα γίνει? τα χασα?

Μας έχουν για τόσο ζώα που ούτε καν συγνώμη δε ζήτησαν!!!!

Αν τα κάναν αυτά σε κανένα σοβαρό κράτος θα πέφταν οι μηνύσεις βροχή, αλλά βρήκαν και τα κάνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως κάποτε απλά πρέπει να σταματήσουμε να αγοράζουμε εισιτήρια σε συναυλίες που υποτιμούν τη νοημοσύνη μας και μας θεωρούν ζώα, άσχετα με το ποιoς είναι ο καλλιτέχνης, πόσο μεγάλος ήταν, πόσο φοβερό έργο έχει δώσει. Η ουσία είναι πως πλέον μόνο περί φοβερής αρπαχτής πρόκειται, με γυαλιστερό περιτύλιγμα.

It ain't over till it's over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου