Προς το περιεχόμενο

Ευχρηστη και οικονομικη πεταλιερα για να παιζει στο PA


jacob26

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιο πολυ με εχουν ψησει οι δυο tonelab που ειναι και σε καλη τιμη στις αγγελιες !

Μηπως ομως το γεγονος οτι ειναι και οι δυο discontinued , τις κανει να μην εχουν ιδιαιτερη μεταπωλητικη αξια σε περιπτωση που θελω να τις πουλησω ?

 

Θα πρότεινα (και πάλι) τη SE, γιατί με τα 2 expression pedals θα κάνεις παπάδες.

 

Από 'κει και πέρα, η τιμή της SE, αυτήν τη στιγμή στις αγγελίες είναι μεταξύ €220-€270, ενώ της LE γύρω στα €170.

Αν η πεταλιέρα στην οποία θα καταλήξεις δεν έχει ή δεν εμφανίσει κάποιο θέμα, τότε, δε νομίζω να χάσει πολύ στη μεταπωλητική της αξία.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το βρήκα και ήταν και από το forum,απλά να ξέρεις πως η Le έχει το Eq  Ln 2 out που μπορεί να αλλάξει πάραπολύ τον ήχο.

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=159170.0

 

Αν κοιτάξεις τα manual η se έχει amp και line out ενώ η le έχει 2 amp και 2 line out και το το ένα line out κάνεις εσύ το eq όπως σου αρέσει.

 

To line2 της LE είναι έτσι(από το manual)

 

Value knob 2 “TRIM” Adjusts the input level.

Value knob 3 “LO GAIN” Adjusts the amount of low-range boost.

Value knob 4 “MID FREQ” Specifies the mid-range frequency.

Value knob 5 “MID GAIN” Adjusts the mid-range boost.

Value knob 6 “HI GAIN” Adjusts the high-range boost.

 

Αυτά τα ρυθμίζεις όπως εσύ θέλεις είναι τελικό eq μετά από όλα τα υπόλοιπα(ενισχυτές,καμπίνες κτλ)

 

Όσο για το

SE, γιατί με τα 2 expression pedals θα κάνεις παπάδες.

 

 

Όντως είναι ωραία υπόθεση αν τα δουλεύεις και πέρα από τα 2 expression η SE έχει παραπάνω footswitch που κάνουν πιό εύκολο τον χειρισμό(αναλόγος πάντα τι ζητάει ο καθένας).

 

Προσωπική μου γνώμη είναι πως σε ήχο(ως προς την χροιά) η  Le μπορεί να υπερτερίσει λόγο του Ln2 eq το αποίο αλλάζει πάραπολύ τον ήχο.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η Boss Gt-10 δεν ξερω μου φαινεται οτι θα ειναι πιο δυσκολη στο χειρισμο .

 

::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

 

τι να σου πω....τη θεωρω πανευκολη. Φτιαχνεις βασικους ηχους μεσα σε ενα απογεμα και πας για Live

(βεβαια ειχα προϋπηρεσία στην gt8 που ηταν οντως δυσκολη μεχρι να τη μαθεις οποτε μπορει να μου φανηκε παιχνιδι η 10αρα)

 

και η gt10 ειναι discontinued γιαυτο και ειναι σε τετοια τιμη αυτες οι πεταλιερες. καινουριες ηταν πανακριβες...

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου