Προς το περιεχόμενο

106 εκατ. ευρώ στον τοίχο...


Grey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα είχε ενδιαφέρον ένα σχόλιο από τον Trolley εδώ,περί αντικειμενικής αξίας στην τέχνη...Με τον οποίο είχες συμφωνήσει,αν θυμάμαι καλά.

 

Και τι σχεση εχει αυτο με την ΕΜΠΟΡΙΚΗ αξια ενος αντικειμενου η οποια υποκειται στους νομους της ΑΓΟΡΑΣ? (εκτος και αν δεν γνωριζεις τους βασικους νομους της αγορας οποτε παω πασο)

 

???

 

Για να καταλαβω επειδη μιλας με γριφους...ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ο FRANCIS BACON? Εμενα μου αρεσει πολυ (δεν αρεσε και στη Θατσερ...την οποια προσωπικα θαυμαζω , αυτο δεν με εκανε να αλλαξω και τη γνωμη μου για αυτη και ας συμφωνω σε πολλα πραγματα μαζι της ;D)

 

Είμαστε,αλλά ο δικός μου κόσμος είναι πιο ανθρώπινος.

 

Σε συμβουλευω να εισαι πιο ταπεινος και λιγοτερο σιγουρος,ειδικα οταν δεν ξερεις ΠΟΙΟΣ ειναι ο αγοραστης (μπορει ας πουμε να ειναι ο Bill Gates που καθε χρονο δινει πολλα δις σε φιλανθρωπιες...)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 290
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

 

Είμαστε,αλλά ο δικός μου κόσμος είναι πιο ανθρώπινος. :)

 

 

 

Εντελώς διαφορετική κουβέντα αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι σχεση εχει αυτο με την ΕΜΠΟΡΙΚΗ αξια ενος αντικειμενου η οποια υποκειται στους νομους της ΑΓΟΡΑΣ?

 

Σε ικετεύω(πραγματικά) να μου εξηγήσεις σύμφωνα με ποιούς νόμους της αγοράς το συγκεκριμένο προϊόν ξεκίνησε από...ένα ποσό και κατέληξε σε αυτό για το οποίο συζητάμε.

 

Για να καταλαβω επειδη μιλας με γριφους...ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ο FRANCIS BACON? (δεν αρεσε και στη Θατσερ... ;D)

 

Δεν είναι πως δεν μου αρέσει...Δεν με ενδιαφέρει καν. :)

 

Σε συμβουλευω να εισαι πιο ταπεινος και λιγοτερο σιγουρος,ειδικα οταν δεν ξερεις ΠΟΙΟΣ ειναι ο αγοραστης (μπορει ας πουμε να ειναι ο Bill Gates που καθε χρονο δινει πολλα δις σε φιλανθρωπιες...)

 

...Το τι θα μπορούσε να κάνει με τόσα πολλά λεφτά.

Πάω πάσο στην έστω ισχνή περίπτωση που το κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα το καταλάβεις.

Ούτε αυτός θα σε καταλάβει, αλλά ΔΕΝ τον ενδιαφέρει ;D.

 

Δεν το λέω υποτιμητικά για κανέναν από τους δυό σας, αλλά είστε ΑΛΛΟΣ κόσμος.

 

Εντελώς άλλος κόσμος. Οι Φιλιππίνες πνίγονται και το μουνί χτενίζεται.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εντελώς άλλος κόσμος. Οι Φιλιππίνες πνίγονται και το **** χτενίζεται.

 

 

Ναι, σε αυτό  συμφωνούμε, και ο ίδιος ο OP.

 

Δεν θέλω να χρωματίσω αρνητικά ή θετικά αυτή τη διαπίστωση (περί διαφορετικότητας), απλά την εντοπίζω.

Δεν δίνω πρόκριμα σε καμία συμπεριφορά (ως προείπα είναι άλλη κουβέντα) .

Προσωπικά σέβομαι τις επιλογές του καθένα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε,αλλά ο δικός μου κόσμος είναι πιο ανθρώπινος. :)

 

Αυτό λένε στον εαυτό τους οι φτωχοί για να μην πέσουν σε κατάθλιψη. Η πραγματικότητα είναι ότι και ανάμεσα στους πλούσιους μπορείς να βρείς ανθρώπους με όλη την σημασία της λέξης όπως φυσικά και καθίκια. Το ίδιο δεν συμβαίνει όμως και σε εμάς τον λαουτζίκο;

 

Εκτός φυσικά αν εννοείς ότι ο δικός μας κόσμος είναι ο "νορμάλ" και ο δικός τους είναι εκτός πραγματικότητας. Τότε και πάλι διαφωνώ αφού πραγματικότητα είναι αυτή που ζεί ο καθένας, είτε είσαι παιδί στην Κίνα που δουλεύεις 12 ώρες την ημέρα είτε είσαι Έλληνας της κρίσης (ή θύμα του GAS) ή ζάμπλουτος.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να χρωματίσω αρνητικά ή θετικά αυτή τη διαπίστωση (περί διαφορετικότητας), απλά την εντοπίζω.

Δεν δίνω πρόκριμα σε καμία συμπεριφορά (ως προείπα είναι άλλη κουβέντα) .

Προσωπικά σέβομαι τις επιλογές του καθένα.  

 

Προσωπικά,από τη σιγουριά που μου παρέχει η έλλειψη μεγάλης περιουσίας,τη χρωματίζω αρνητικότατα.

Δίνω πρόκριμα σε συμπεριφορές.

Σαφέστατα σέβομαι και εκθειάζω την επιλογή του Μichael Schumacher να δώσει 10 εκατ. ευρώ στους τότε πληγέντες του Πουκέτ...Παρόμοιες σαν αυτή που πραγματεύεται το θρεντ,όχι.

 

Λαϊκίζω;Μπορεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λένε στον εαυτό τους οι φτωχοί για να μην πέσουν σε κατάθλιψη. Η πραγματικότητα είναι ότι και ανάμεσα στους πλούσιους μπορείς να βρείς ανθρώπους με όλη την σημασία της λέξης όπως φυσικά και καθίκια. Το ίδιο δεν συμβαίνει όμως και σε εμάς τον λαουτζίκο;

 

Εκτός φυσικά αν εννοείς ότι ο δικός μας κόσμος είναι ο "νορμάλ" και ο δικός τους είναι εκτός πραγματικότητας. Τότε και πάλι διαφωνώ αφού πραγματικότητα είναι αυτή που ζεί ο καθένας, είτε είσαι παιδί στην Κίνα που δουλεύεις 12 ώρες την ημέρα είτε είσαι Έλληνας της κρίσης (ή θύμα του GAS) ή ζάμπλουτος.

 

Αν εξαιρέσεις την κάπως αυθαίρετη υπερβολή της πρώτης πρότασης,συμφωνώ απόλυτα.

Όλοι κρίνουμε με βάση τα δικά μας στεγανά και δεδομένα...Και βγάζουμε τα ανάλογα συμπεράσματα.

Κάτι τέτοιο προσπαθούμε να κάνουμε κι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά,από τη σιγουριά που μου παρέχει η έλλειψη μεγάλης περιουσίας,τη χρωματίζω αρνητικότατα.

Δίνω πρόκριμα σε συμπεριφορές.

Σαφέστατα σέβομαι την επιλογή του Μichael Schumacher να δώσει 10 εκατ. ευρώ στους τότε πληγέντες του Πουκέτ...Παρόμοιες σαν αυτή που πραγματεύεται το θρεντ,όχι.

 

Λαϊκίζω;Μπορεί...

 

Aσε που αν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θες να βοηθησεις και ΟΧΙ να διαφημιστεις, τα δινεις χωρις κανεις να ξερει οτι το εκανες ;).......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Προσωπικά,από τη σιγουριά που μου παρέχει η έλλειψη μεγάλης περιουσίας,τη χρωματίζω αρνητικότατα.

Δίνω πρόκριμα σε συμπεριφορές.

Σαφέστατα σέβομαι την επιλογή του Μichael Schumacher να δώσει 10 εκατ. ευρώ στους τότε πληγέντες του Πουκέτ...Παρόμοιες σαν αυτή που πραγματεύεται το θρεντ,όχι.

 

Λαϊκίζω;Μπορεί...

 

Τότε ίσως θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον να μας πεις ΤΙ έκανες εσύ για τους πληγέντες του Πουκέτ; ή για οποιονδήποτε αναξιοπαθούντα.

 

Δεν χρειάζεται να δώσεις 10 εκ. , φυσικά αφού δεν τα έχεις, ό,τι έχεις.

 

Αν το έχεις κάνει, ή αν το κάνεις γενικά, και δεν θες να το μοιραστείς μαζί μας, έχειν καλώς.

 

Αν το πρόκριμα που δίνεις όμως είναι το να "διαφωνείς" διαδυκτυακά με κάποιον που πιθανολογείς ότι επειδή έδωσε πολλά $$$ για έναν πίνακα σημαίνει (λογικό άλμα) ότι δεν κάνει αγαθοεργίες και άρα είναι "μη ανθρώπινος", και πάλι σέβομαι την επιλογή σου, αλλά εδώ θα πάρω θέση, διαφωνώ.  

 

Διότι το ίδιο ισχύει και για εσένα ΑΚΡΙΒΩΣ.

Αντί να τα δίνεις στους «φτωχούς», αγοράζεις κιθάρες.

 

Και φυσικά λαϊκίζεις , θέλει και ρώτημα;  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου