Προς το περιεχόμενο

Απατεώνες απο αγγελίες έχετε πετύχει;


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά, κρατάω πάντα σειρά προτεραιότητας.

Έτσι, έχω παλιότερα αναγκαστεί να ταχυδρομήσω με ΕΛΤΑ εκτός Αθηνών κάτι που πούλαγα (με αποτέλεσμα να πάρω τα χρήματα της συναλλαγής ύστερα από μια και βάλε εβδομάδα, παρά το ότι τα χρειαζόμουν απελπισμένα), παρά να το πουλήσω άμεσα σε Αθηναίο αγοραστή που επικοινώνησε δεύτερος ή τρίτος και θα το έπαιρνε επί τόπου. Εϊναι κάτι που κανένας τους δεν θα μάθαινε ποτέ αλλα΄που εμένα με κάνει να αισθάνομαι καλύτερα - και είναι και κάτι που περιμένω από άλλους όταν πουλάνε κάτι που θέλω. Παρ' όλ' αυτά, δεν θα έλεγα ότι τυχαίνει και συχνά:

Τελευταία ένα παλικάρι που πούλαγε μια κιθάρα από τον Ωροπό, ενώ μιλούσαμε στο mail και στο τηλ. και του ζήτησα έξτρα φωτογραφίες για να μην πηγαίνω ως εκεί τζάμπα, και μου έστειλε κ.λπ κ.λπ. το Σαββατοκύριακο που του τηλεφώνησα ότι ξεκινάω να ανέβω Ωροπό, μου είπε να περιμένω καλύτερα γιατί θα έρθει ένας γνωστός του να τη δει που μένει εκεί κοντά... Ο οποίος και αγόρασε τελικά την κιθάρα.

Το θεωρώ λάθος αυτό.

 

 

 

Τπτ λαθος σε αυτο που κανεις TamTam και Hot_Sauce, απο την αλλη ομως ο καθενας μας λειτουργει διαφορετικα  γιατι δεν βλέπουμε την πραγματικότητα , την αντιλαμβανόμαστε (όπως νομίζουμε και οριζουμε εμείς πως είναι) οποτε στις περιπτωσεις αυτες κατεμε εφοσον δεν αφορα κλοπη κ.τ.λ προσωπικα εγω δε τα διαχωριζω σε σωστο η λαθος και ουτε αν καποιος κανει κατι παρομοιο σε μενα δε θα κατσω να τον καταταξω ως Απατεωνα.

 

Εκτος αν κοινη λογικη ειναι οτι οτιδηποτε κανετε μερικοι ειτε αυτο ειναι συναλλαγη, ειτε ειναι sex θα πρεπει και εμεις να το κανουμε ετσι ακριβως χωρις περαιτερω διαφοροποιησεις...

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 239
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Προφανώς και δεν υπάρχει το "απόλυτο σωστό".

 

Απλά οι εμπειρίες του καθενός του έχουν διαμορφώσει έναν διαφορετικό ηθικό κώδικα.

 

Αν αυτός δεν ταιριάζει με των υπολοίπων...ένα παράδειγμα του αποτελέσματος το βλέπουμε σε αυτό εδώ το θέμα.

 

Όπως προείπα...η λύση, πιστεύω, είναι να έχει αναπτύξει ο καθένας την κρίση του σε κατάλληλο επίπεδο ώστε να μπορεί να αναγνωρίζει και να συναλλάσσεται με άτομα που "τα βρίσκει" και να αποφεύγονται αυτές οι "συγκρούσεις".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Captain dog  επειδη κλειδωθηκε το αλλο θεμα θα σου απαντησω και εγω εδω. Μαλλον στη δικια μου περιπτωση η μνημη σου ειναι πολυ επιλεκτικη!!! Στην αγγελια για την κονσολα δεν εγραφε πουθενα οτι δεν υπαρχει το τροφοδοτικο!!!! Οταν ηρθε ο αδερφος μου να την παρει απο το supermarket που δουλευες στα Εξαρχεια, του ειπες οτι απλα το ξεχασες και θα κανονιζαμε ραντεβου την επομενη μερα να το δωσεις.

 

Αυτο βεβαια δεν εγινε αφου δεν απαντουσες σε ΠΑΡΑ πολλα μηνυματα τηλεφωνα και email αλλα αντιθετα με blockαρεις στο ΦΒ, εξαφανιζεσαι και σβηνεις ολες σου τις αγγελιες!!! Μετα απο περιπου 2 εβδομαδες που σε εψαχνα και αφου σου ειπα οτι ανεβαινω απο Κρητη στην Αθηνα να σε βρω μου στελνεις το τροφοδοτικο με δικα μου εξοδα!!! Και τα μισα καναλια της κονσολας δεν δουλευαν!!!!!

 

Τωρα ποιος ειναι απατεωνας και ποιος δεν ειναι ας το κρινουν αυτοι που διαβαζουν....

 

Ολα αυτα υπαρχουν σε μνμα προς την διαχειριση του νοιζ και η απαντηση ηταν οτι ειχες ξανααπασχολησει και στο παρελθον με τετοια θεματα....

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε καπετανοσκυλο πανε πιες κανά καφέ Κυριακάτικα, δεν πείθεις. Νομίζεις ότι είσαι έξυπνος και σωστός και όλοι οι άλλοι φταίνε. Λες ψέματα κάθε λίγο και τα μαγειρέψεις στα μέτρα σου. Να απαντουσες και στις αγγελίες όπως αυτές τις μέρες στα θεματάκια που αποτι φαίνεται σε καίνε δεν θα υπήρχε κανά πρόβλημα με το πρόσωπο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Οι Κανονισμοί χρήσης του Forum

3. Δεν επιτρέπονται κάθε είδους προσωπικές επιθέσεις, προσβλητικά σχόλια, αγενή και εριστικά μεταξύ των μελών.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Captain dog  επειδη κλειδωθηκε το αλλο θεμα θα σου απαντησω και εγω εδω. Μαλλον στη δικια μου περιπτωση η μνημη σου ειναι πολυ επιλεκτικη!!! Στην αγγελια για την κονσολα δεν εγραφε πουθενα οτι δεν υπαρχει το τροφοδοτικο!!!! Οταν ηρθε ο αδερφος μου να την παρει απο το supermarket που δουλευες στα Εξαρχεια, του ειπες οτι απλα το ξεχασες και θα κανονιζαμε ραντεβου την επομενη μερα να το δωσεις.

 

Αυτο βεβαια δεν εγινε αφου δεν απαντουσες σε ΠΑΡΑ πολλα μηνυματα τηλεφωνα και email αλλα αντιθετα με blockαρεις στο ΦΒ, εξαφανιζεσαι και σβηνεις ολες σου τις αγγελιες!!! Μετα απο περιπου 2 εβδομαδες που σε εψαχνα και αφου σου ειπα οτι ανεβαινω απο Κρητη στην Αθηνα να σε βρω μου στελνεις το τροφοδοτικο με δικα μου εξοδα!!! Και τα μισα καναλια της κονσολας δεν δουλευαν!!!!!

 

Τωρα ποιος ειναι απατεωνας και ποιος δεν ειναι ας το κρινουν αυτοι που διαβαζουν....

 

Ολα αυτα υπαρχουν σε μνμα προς την διαχειριση του νοιζ και η απαντηση ηταν οτι ειχες ξανααπασχολησει και στο παρελθον με τετοια θεματα....

 

 

 

 

 

Baskes το τροφοδοτικο το πηρες. καθυστερησα μια εβδομαδα μιας και ηξερες και ειχες ενημερωθει απο τηλ οτι θα ελειπα μια βδομαδα περιπου εκτος αθηνας. Το περιεργο στην περιπτωση σου ειναι οτι το οτι δε δουλευε η κονσολα οπως λες μου το λες τωρα, αλλα κα ουτε η διαχειριση με ενημερωσε για κατι τετοιο. Σε καθε αγγελια μου αν δεις γραφω ῾῾καθε ελεγχος δεκτος῾῾για να αποφευγονται τετοιες παρεξηγησεις. Σε μενα δουλευε η κονσολα. Δεν ειχα κανενα προβλημα να την δοκιμασεις και στο ν αδερφο σου ειχα πει αν ηθελε και ειχε τροφοδοτικο η μπορουσαμε να βρουνε να πηγαιναμε να την δει. Οσο αξιοπιστος ειμαι εγω αλλο τοσο εισαι και εσυ που ξαφνικα μετα απο ενα χρονο περιπου αποφασισες να γραψεις γι αυτο στο φορουμ….

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν με πείθεις Captain dogi με ΟΛΑ αυτά που γράφονται...

Από μένα έχεις φάει ΤΡΕΛΟ ΑΚΥΡΟ σε θέμα συναλλαγών.

Μου θυμίζεις την παροιμία...

Ρε συ μας φτύνουν?? Όχι ρε ψιχαλίζει...  :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρειτε για την παρεμβαση μου,

καλησπερα καταρχας,

 

Αφου τα ΕΛΤΑ σας εχασαν τα αντικειμενα σας θα επρεπε να κινηθειτε και οι δυο

εναντιον τους!! και ο ενας απο την μια αλλα και ο αλλος..

οταν τα στειλατε πηρατε ενα κωδικο αναζητησης..

με αυτον τον κωδικο,καθενας ξεχωριστα θα πατε στα ΕΛΤΑ και θα κανετε αναζητηση προιοντος.

εκει θα δειτε τι εχει γινει...

κανονικα αν τα ΕΛΤΑ εχασαν αντικειμενο ειναι υποχρεωμενα να δωσουν αποζημιωση και στους δυο..

Επισης οπως ειπα παραπανω με τα tracking number θα δειτε αν καποιος απο τους δυο παρελαβε η οχι..

 

Ψαξτε το μην το αφησετε!!! κανονικα πρεπει να παρετε αποζημιωση!! δεν δικαιολογειται να χανονται αντικειμενα!!!

 

Με εκτιμηση, :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρειτε για την παρεμβαση μου,

καλησπερα καταρχας,

 

Αφου τα ΕΛΤΑ σας εχασαν τα αντικειμενα σας θα επρεπε να κινηθειτε και οι δυο

εναντιον τους!! και ο ενας απο την μια αλλα και ο αλλος..

οταν τα στειλατε πηρατε ενα κωδικο αναζητησης..

με αυτον τον κωδικο,καθενας ξεχωριστα θα πατε στα ΕΛΤΑ και θα κανετε αναζητηση προιοντος.

εκει θα δειτε τι εχει γινει...

κανονικα αν τα ΕΛΤΑ εχασαν αντικειμενο ειναι υποχρεωμενα να δωσουν αποζημιωση και στους δυο..

Επισης οπως ειπα παραπανω με τα tracking number θα δειτε αν καποιος απο τους δυο παρελαβε η οχι..

 

Ψαξτε το μην το αφησετε!!! κανονικα πρεπει να παρετε αποζημιωση!! δεν δικαιολογειται να χανονται αντικειμενα!!!

 

Με εκτιμηση, :) :)

+1

αν κ προσωπικα τα Ελτα δε μου εχασαν ποτε αντικειμενο...κ αν εχω στειλει κ αν εχω παραλαβει λογης-λογης πραγματα...κ απο εδω απο το νοιζ,αλλα κ απο το ebay απο το οποιο ψωνιζω απο το 08....ποτε δεν χαθηκε τιποτα...μια φορα δεν παρελαβα απο ebay κ απο Ελτα...αλλα δεν ειχε στειλει καν την κιθαρα ενας Αγγλος λαμογιο...ευτηχως υπηρχε/υπαρχει το paypal... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αφου τα ΕΛΤΑ σας εχασαν τα αντικειμενα σας θα επρεπε να κινηθειτε και οι δυο

εναντιον τους!! και ο ενας απο την μια αλλα και ο αλλος..

οταν τα στειλατε πηρατε ενα κωδικο αναζητησης..

με αυτον τον κωδικο,καθενας ξεχωριστα θα πατε στα ΕΛΤΑ και θα κανετε αναζητηση προιοντος.

εκει θα δειτε τι εχει γινει...

κανονικα αν τα ΕΛΤΑ εχασαν αντικειμενο ειναι υποχρεωμενα να δωσουν αποζημιωση και στους δυο..

Επισης οπως ειπα παραπανω με τα tracking number θα δειτε αν καποιος απο τους δυο παρελαβε η οχι..

 

Ψαξτε το μην το αφησετε!!! κανονικα πρεπει να παρετε αποζημιωση!! δεν δικαιολογειται να χανονται αντικειμενα!!!

 

Με εκτιμηση, :) :)

 

Μα χρειάζεται να ειπωθεί το αυτονόητο; Ευτυχώς που υπάρχει κι ο AndreasZ δηλαδή.

 

Λοιπόν οι καταγγελίες, οι διαξιφισμοί, οι αμφισβητήσεις χωρίς τεκμήρια φτάνουν γι αυτό το μήνα.

 

Παρακαλώ να έχετε καλές συνεννοήσεις και να μην θεωρείτε τίποτα αυτονόητο.

Προσπαθήστε να διαφυλάξετε τον εαυτό σας απο τις κακοτοπιές και μην αφήνετε πόρτες ανοιχτές για να μπαίνει σε πειρασμό όποιος τις βλέπει. Ας συμπεριφερθούμε σαν υπεύθυνοι ενήλικες.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου