Προς το περιεχόμενο

Απατεώνες απο αγγελίες έχετε πετύχει;


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν σε πιανω φιλος!

 

μάλλον σε μπερδεύει με το μέλος Satanas (εσύ λέγεσαι Stratanas...  :P και εγώ σας έχω μπερδέψει κάποιες φορές, όταν το διαβάζω γρήγορα)

 

Mιλαω μαζι του και μου ειπε θα μου στειλει το DITTO τη Δευτέρα.....Κοντή γιορτή  :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 239
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλησπερα,

Τιποτα παιδια,μονο αντικαταβολη και συστημενο η με κουριερ....μην επμπιστευομαστε κανεναν

"εξυπνο" που δεν απανταει σε mail η δεν δινει τηλεφωνα...

γεμισε ο τοπος απο ξυπνιους που θελουν να κλεψουν τον κοπο του αλλου..

και επισης να ζηταμε φωτογραφιες του αντικειμενου που θελουμε,οχι αυτες που βαζουν μεσω ιντερνετ..

 

Ελπιζω να πανε ολα καλα σε ολους. :) :)

 

 

+1 φανταστικομμύριο likes σε όλα όσα έγραψες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου συλληπυτηρια καταρχας και 2ον ,ο λογος που μιλαμε οπως'διποτε στο τηλεφωνο με το ατομο που κανουμε ανταλλαγη ειναι γιατι την στιγμη που εχουμε το τηλεφωνο καποιου , μπορουμε να μαθουμε ακριβως ποιος ειναι ο κατοχος του τηλεφωνου που μιλαμε...

 

Ειναι κριμα τετοιες μερες ανθρωποι  να παιζουν με τον κοπο του αλλου...

Εκανες καταγγελια ή αναφορα στους υπευθυνους του forum? με τα ελτα μιλησες?

 

Το κινητο δεν μου το εδωσε ποτε λέγοντας μου με εντονο υφος ότι θα το δινει οπου γουσταρει επειδη ειναι προσωπικο δεδομενο. Τα στοιχεια του (διευθυνση, ονοματεπωνυμο, facebook) τα γνωριζω ολα. Εδειχνε και αδιαφορία που χάθηκαν τα πετάλια τονιζοντας το μικρο ποσο των 35€ του πεταλιου και προσφερθηκε και καλα να μου το πληρωσει κάτι που τελικα οταν του το ζητησα δεν εκανε.

 

@ mastixas

 

Επίσης, που το ξέρεις ότι εκείνος δεν παρέλαβε; Επειδή στο έγραψε;

Σου επεστρέφη το πετάλι που του έστειλες;

 

Δεν ακούγεται και πολύ ΟΚ αυτή η αμφίδρομη "μη παραλαβή"...

 

 

Για μέρες πηγαινα στα Ελτα Χίου στα κεντρικα και στις αποθηκες. Τιποτα. Εβαλα ανθρωπους να ψαχνουν και δεν εβρισκαν κατι. Φυσικα δεν μου επιστραφηκε το πεταλι μου. Το ότι δεν το παρέλαβε και εκεινος δεν το πιστεψα ποτε. Απλά ήξερε ότι το εστειλα απλό δέμα και οχι συστημενο. Αυτο ήταν λάθος μου.

 

Τέλος μου κανει εντυπωση που η παρουσία του στο νοιζ δείχνει ακριβως το αντιθετο απο αυτο που αντιμετώπισα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε

πες μας ποιος είναι να τον αποφεύγουμε ντε

αν δεν παιξει παραδειγματισμός ο καθένας θα κάνει ότι θελει εδω μέσα...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητο δεν μου το εδωσε ποτε λέγοντας μου με εντονο υφος ότι θα το δινει οπου γουσταρει επειδη ειναι προσωπικο δεδομενο.

 

Με άλλα λόγια το θέμα βρωμούσε από την αρχή, κρίμα που το συνέχισες... Πάλι καλά που η ζημιά δεν είναι μεγάλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε

πες μας ποιος είναι να τον αποφεύγουμε ντε

αν δεν παιξει παραδειγματισμός ο καθένας θα κάνει ότι θελει εδω μέσα...

 

+1

 

Και εν πάσει περιπτώσει, αυτός λέει ότι δεν το έλαβε. Εσύ για ποιο λόγο δεν έλαβες αυτό που θα σου έστελνε ως ανταλλαγή; Με ποιον τρόπο το έστειλε;

Αν ήταν σύγχρονη η αποστολή σας, κανονικά θα έπρεπε να το έχει στείλει και εσύ θα έπρεπε να έχεις λάβει πετάλι και εκείνος να είναι "μείον"...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε

πες μας ποιος είναι να τον αποφεύγουμε ντε

αν δεν παιξει παραδειγματισμός ο καθένας θα κάνει ότι θελει εδω μέσα...

 

Αυτο που εκανα ηταν να του προσθεσω αρνητικη ψηφο στο προφιλ του εξηγωντας το τί συναιβει. Επειδη ομως κι εγω  χειριστηκα την ανταλλαγη λαθος, με πολλη εμπιστοσυνη σε εναν ξενο, κραταω μετα δυσκολιας την πιθανοτητα να πηγε κατι στραβα. Προτιμώ να μην τον κατονομασω τωρα. Εαν βαλει αγγελια φαινεται ξεκαθαρα η κριτικη μου διπλα και θα την διαβασουν οι ενδιαφερομενοι..

 

Και εν πάσει περιπτώσει, αυτός λέει ότι δεν το έλαβε. Εσύ για ποιο λόγο δεν έλαβες αυτό που θα σου έστελνε ως ανταλλαγή; Με ποιον τρόπο το έστειλε;

Αν ήταν σύγχρονη η αποστολή σας, κανονικά θα έπρεπε να το έχει στείλει και εσύ θα έπρεπε να έχεις λάβει πετάλι και εκείνος να είναι "μείον"...

 

Την ανταλλαγη την καναμε μεσω ΕΛΤΑ και οι δυο. Δεν παρελαβα ποτε πεταλι, προσπαθησα ομως αρκετες φορες ανα διαστηματα να του στελνω μηνυματα μη τυχον και αλλαξε κατι. Οταν μου απαντουσε (ποτέ άμεσα αλλα καθυστερημενα) επερνα την ιδια αρνητικη απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος μου κανει εντυπωση που η παρουσία του στο νοιζ δείχνει ακριβως το αντιθετο απο αυτο που αντιμετώπισα..

 

Προτιμώ να μην τον κατονομασω τωρα.

 

σκέφτηκες να ενημερώσεις τον admin (yameth)? Αν το μέλος έχει κάποια παρουσία στο φόρουμ, ίσως είναι πιο εύκολο να βγει μια άκρη.  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αλλα θα το κανω, αμεσως τώρα :) Καταλαβαινω παντως οτι δεν μπορω να αποδειξω τιποτα απο οσα περιεγραψα. Αλλα πρεπει να το αναφερω για να παραδειγματιζομαστε. Γιαυτο παντα αντικαταβολη και tracking number στις συναλλαγες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντάλλαξα μέσα απο το νοιζ ενα πεταλακι με καποιον απο Αθηνα (ειμαι απο Χιο), δεν παρελαβε - δεν παρελαβα. Συμφωνα με τα λεγομενα του θα πρέπει να "χαθηκαν" και τα δυο. Καταλαβαινω ότι φταιω κι εγω που δεχτηκα ανταλλαγη με άγνωστο άτομο. Επίσης φταιω που το έστειλα απλά και όχι συστημένο και που του το ειπα ότι το εστειλα με απλό δέμα μία μέρα πριν το στείλει και αυτος. Επίσης δεν μίλησα ποτε μαζι του, μονο μειλ και κινητο ουτε για αστειο να μου δωσει την στιγμη που του ελεγα να μου τηλεφωνήσει στο δικο μου δινοντας του ολα τα στοιχεια μου.  Γιαυτο προσέχετε στις ανταλλαγές.

 

Δε νομιζω πως γινεται αυτο...Να χαθηκαν και τα δυο "ταυτοχρονα". Αφου η μια αποστολη δε σχετιζεται με την αλλη. Αν ειχα αμφιβολιες θα ρωτουσα στα ΕΛΤΑ για να σιγουρευτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου