Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια με πετάλι παραμόρφωσης, ειδικότερα τροφοδοσία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το τροφοδοτικο εαν δεν ειναι ελλατωματικο ειναι μια χαρα συμφωνα με τα spec του,

εχει input 100-240v VAC και εξοδο 9vdc 2000mA, απο τα 2000mA τα οποια τα προσφερει μονιμα το πεταλι θα τραβηξει οσο χρειαζεται και μονο δηλαδη 45mA.

εμενα μου ακουγεται για ψυχρη κολληση ή καποιος ελατωμματικος πυκνωτης, αν μπορεις να το ανοιξεις και να τσεκαρεις για παραμορφωμενο- πρισμενο πυκνωτη,

επισης υπαρχει πιθανοτητα ( κομματακι δυσκολο) να εχουν πιασει μακα τα βυσματα. και του πεταλιου και τα δικα σου

 

Γεία σου φίλε,

 

είσαι σίγουρος ότι είναι DC το τροφοδοτικό? γιατί απο μία φώτο που είδα στο internet, στην έξοδο δείχνει μία ενιαία γραμμή και μία διακεκομένη (νομίζω λέγεται συνεχές μεταβολόμενο). Δηλαδή τα volt πάνε απο 0v - 9v.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βρήκα άκρη επιτέλους και ειλικρινά ακόμα δεν το πιστεύω!

 

Έστειλα mail στην Mesa και απάντησαν αμέσως, απίστευτα εξυπηρετικοί οι άνθρωποι αν και τελικά δεν μπόρεσαν να βγάλουν άκρη ακριβώς τι παίζει΄μου είπαν ότι η μπαταρία όντως κρατάει τόσο λίγο με αυτό το πετάλι οπότε ησύχασα από εκεί. Έστειλα και στο Thomann να μουν πουν τηλέφωνο Έλληνα αντιπροσώπου αλλά αντί για αυτό που έστειλαν email στα ελληνικά που λέει να κοιτάξω το FAQ.

Για να μην τα πολυλογώ πήγα και πήρα καινούργια μπαταρία για να παίξω το Σάββατο και ανακάλυψα το εξής. Για κάποιο λόγο το ένα από τα καλώδια της μπαταρίας αν δεν έχει μπαταρία επάνω όταν δουλεύει με τον αντάπτορα δημιουργεί παράσιτα στον ήχο. Αν έχει μπαταρία πάνω δουλεύει άψογα. Δοκίμασα και καινούργια και άδεια τελείως μπαταρία και γίνεται το ίδιο. Αν βγάλω την μπαταρία τότε ο ήχος γίνεται πάλι χάλια. Υποθέτω ότι για κάποιο λόγo βραχυκυκλώνει το καλώδιο. Το πως και γιατί δεν το ξέρω αλλά τώρα έστω και έτσι δουλεύει.

 

Μάγκες ευχαριστώ ξανά για την βοήθεια! Up the irons κλπ κλπ! \m/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου