Προς το περιεχόμενο

Ο διάβολος είναι από την Ελλάδα?


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και πως ακουγονται δηλαδη οι Ελληνικες παραγωγες ωρε Nikolas? Εκτος και αν συγκρινεις την παραγωγη αυτη με Ελληνικες παραγωγες των 80s. Τοτε ναι, οντως η παραγωγη του Καρβελα δεν ακουγεται τοσο "Ελληνικη".

Ο Οικονομοπουλος απλα επιβεβαιωνει αυτο που ξερει ολη η Ελλαδα γι αυτον, οτι ειναι "για τον γάιδαρο καβαλα". ;D ;D

 

Πολυ το συζητησαμε το θεμα μαγκες. Ο Καρβελας τα εχει πει ολα ηδη απο το 2002, σε μια συνεντευξη στη Ρουλα Κορομηλα. Ακουστε τη γνωμη του για τα τραγουδια που γραφει στο παρακατω αποσπασμα που εφτιαξα και ανεβασα πριν λιγο. Μονος του τα λεει, τι παραπανω να πουμε εμεις? 8)

 

 

Καλά μιλάμε την ξέρω αυτή τη συνέντευξη διαμάντι. Κάπου λέει ότι όταν ήταν 5, νομίζω, έκατσε στο πιάνο και άρχισε απλά να παίζει. Λέει ότι έπαιζε αμέσως όπως πάιζει και τώρα. Ο άνθρωπος είναι φρούτο λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και αυτό μου κάνει σαν κακέκτυπο του Imagine.

 

τι είπε? Αν κάποτε επαύαν  τα ΔΑΝΕΙΑ? ακουσα καλά?

(ο πεινασμένος καρβέλ(ι)α ονειρεύεται)

(χαχαχαχαχαχα)

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου λέει ότι όταν ήταν 5, νομίζω, έκατσε στο πιάνο και άρχισε απλά να παίζει. Λέει ότι έπαιζε αμέσως όπως πάιζει και τώρα.

Oταν ηταν 17_ειπε οτι_το εκανε αυτο. Εκατσε στο πιανο, αρχισε να το εξερευνει για κανα μισαωρο και μετα αρχισε να παιζει οπως παιζει και σημερα. 8)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άνθρωπος είναι πανέξυπνος.

Τρέλα πουλάει.

Από προσωπική εμπειρία.

 

το πιστέυω ότι είναι πανέξυπνος. Απλά δε μου είναι εύπεπτα τα τραγούδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ατσα και Stoner....

 

 

 

;D

 

πλακα,πλακα το σολο του Καρλος μαμει και δερνει....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι φιλΩς με τον ντιλιβερα του guitar tech του ανιψιου του κουμπαρου του Καρβελα και μου εδωσε μια insider πληροφορια πως αυτό το τραγουδι είναι το πρωτο μιας τριλογίας. Το 2ο μερος θα ονομάζεται "Το Rottweiler μου είναι γκευ" ενω το 3ο "Who let the dogs shout".

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατσα και Stoner....

 

 

 

;D

 

πλακα,πλακα το σολο του Καρλος μαμει και δερνει....

 

Αν εξαιρέσεις πως η μουσική μου θυμίζει κάτι έντονα (όπως και τα προηγούμενα στην ίδια σειρά τραγουδιών του Καρβέλα) και οι στίχοι είναι για το πέος, η παραγωγή είναι καλή. Άρα κρατάω πως ο Καρβέλας ηχογραφεί ωραία.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου