Προς το περιεχόμενο

cigaret13 - Αστραπές στην ομίχλη


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν Φώτιε....

αφού το χόρτασα λιγο μπρος πίσω ....

1. τρελλάθηκα με το θεματάκι στο 0.47 όλα τα λεφτά

2. ένσταση στα τύμπανα. Λίγο ξερά και όχι όσο χαλαρά θα τα ήθελα.

3.  τα μπουμπουνητά μια χαρά και σωστά παναρισμένα (ούτε μπιφτέκια νατανε...  ;D)

4. η αφήγηση στο πρώτο μέρος πολύ μέσα στο πνεύμα. Τη δεύτερη φορά κάτι αλλάζει. (εννοείται και το ριφάκι που παει μαζί. Στενά πλεγμένα όλα. Και εκεί τα τύμπανα είναι πιό σωστά επίσης.

5. λίγο με χάλασε η όλη αλλαγή ατμόσφαιρας στο 2.10

6. Και λίγο ac/dc η εισαγωγή?

 

 

όλα όμως είναι Minor και τα λέμε έτσι για να δούμε βελτιώσεις στους εαυτούς μας..

Μ αρέσει που αφιερώνεις χρόνο και όντως φαίνεται.

 

Σ ακολουθώ !

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και  ναι δεν είχα δει το σχόλιό σου για ac/dc....  :D

 

για black sabbath  σε άλλη ανάγνωση....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ηδη δηλωσει φαν της Φωνης σου

και προσπερνωντας τις προγκ αναζητησεις σου

θα ζητησω να ανεβασεις την Φωνη για να ακουγεται .

Αυτα  ;D

  Τιμή μου που ένας μύθος του Νόιζ (έστω ακριβοθώρητος....) σχολίασε πόνημά μου, παρ'όλο που με στενοχώρησες όσον αφορά τις prog αναζητήσεις μου (ένας εσύ και ενας ο Παράγκας ::)).  Όσον αφορά την φωνή, μετά από τις απεγνωσμένες, ατέρμονες και επιτακτικές προτροπές του Gvour και φυσικά μετά και από την δικιά σου "παράκληση" κάτι θα κάνω..... ;) 8) ;D       
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

............

  Αυτή είναι "κριτική", επουσιώδης, μεστή και to the point!  Ευχαριστώ Δημήτρη για τις πολύ σωστές παρατηρήσεις! Η mixolydian όλα τα λεφτά! 

  Εδώ πρέπει να αναφέρω, όπως ψιλοείπα και στο 1ο ποστ, ότι το κομμάτι ήταν έτοιμο, μίξη ήθελε μόνο.  Εκ των υστέρων πρόσθεσα την πρόζα βγάζοντας δύο, όσα και τα μέρη φωνής, μελωδικά μέρη κιθάρας (όχι σόλο.... ::)). Προσπάθησα η  απαγγελία να "συμβαδίζει" με το background, τώρα εάν το πέτυχα.... ::) 

 

Σ ακολουθώ !

  Κι εγώ ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηγώ ήπια πρώτος περί προγκ και φουνής να ανεβάσεις ένταση, να ξηγιόμαστε μη τύχει και βρεθεί σε πάτο λιμανιού με τσιμεντένια βάση ο εξέχων και ακριβοθώρητος λαίμαι έτσε?

  Το λεπόν, αν συχώρεσα το προγκ, ήταν ότι σε σημεία πλησίαζε και αν το προσπαθούσες παραπάνω με τπτ αλλαγούλες παρανοϊκές  να ακουστεί συντροφιά και ο Φράνκ Ζάππειος. Τώρα αν συνεχίσεις να μιλάς για acdc  και άλλες καφρίλες πες μου να φύγω.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Αυτή είναι "κριτική", επουσιώδης, μεστή και to the point!  Ευχαριστώ Δημήτρη για τις πολύ σωστές παρατηρήσεις! Η mixolydian όλα τα λεφτά! 

  Εδώ πρέπει να αναφέρω, όπως ψιλοείπα και στο 1ο ποστ, ότι το κομμάτι ήταν έτοιμο, μίξη ήθελε μόνο.  Εκ των υστέρων πρόσθεσα την πρόζα βγάζοντας δύο, όσα και τα μέρη φωνής, μελωδικά μέρη κιθάρας (όχι σόλο.... ::)). Προσπάθησα η  απαγγελία να "συμβαδίζει" με το background, τώρα εάν το πέτυχα.... ::) 

    Κι εγώ ;)

 

ρε συ τι τουκανες ενός εκεί στο ηχοσύννεφο που σε καρφώνει σταθερά στο -1 ?

;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κεντρικό θέμα μεταξύ 2.10-2.15 θυμίζει το black sabbath iV αμυδρά, έχει το ύφος του.

Μετά το 2.15 θυμίζει επίσης λίγο, αλλά δεν έχει τον όγκο των sabbath οπότε false alarm.

 

Περισσότερο με προβλημάτισε το δέσιμο του β μέρους με το πρώτο που το θεωρώ  πολύ καλό.

Αν άλλαζα κάτι (εκτός από τα τύμπανα - πρέπει κάτι να κάνουμε με το θέμα αυτό  :() θα ήταν να αντικαταστήσω κάτι κοφτερές κιθάρες με κάτι πιό μεστό. Εννοώ μαγνήτη neck και πιό γλυκειά παραμόρφωση.

Ή να τονίσω εκεί το eq του μπάσου.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ τι τουκανες ενός εκεί στο ηχοσύννεφο που σε καρφώνει σταθερά στο -1 ?

;D

  Τι εννοείς -1? 

.........

  Για τις κιθάρες (εκτός μερικά ατοπήματα...) δεν συμφωνώ, μ'αρέσουν έτσι!  Το μπάσο έκανα την μ@λ@κί@ και χαμήλωσα το tone του όταν έγραφα, γι'αυτό μου βγήκε λίγο μουντό, τα τύμπανα θα τα περιποιηθώ καταλήλως βάζοντας περισσότερη δωματιίλα και ανεβάζοντας λίγο τις υψηλές τους, όσο για την φωνή μάλλον θα την ξαναγράψω. 

  Ξαναμανά thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Τι εννοείς -1?    Για τις κιθάρες (εκτός μερικά ατοπήματα...) δεν συμφωνώ, μ'αρέσουν έτσι!  Το μπάσο έκανα την μ@λ@κί@ και χαμήλωσα το tone του όταν έγραφα, γι'αυτό μου βγήκε λίγο μουντό, τα τύμπανα θα τα περιποιηθώ καταλήλως βάζοντας περισσότερη δωματιίλα και ανεβάζοντας λίγο τις υψηλές τους, όσο για την φωνή μάλλον θα την ξαναγράψω. 

  Ξαναμανά thanks!

 

εννοώ thumbs down.

είναι ένας σταθερός. Σ έχει άχτι.

 

Αμα σ αρέσουν έτσι πάσο.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηγώ ήπια πρώτος περί προγκ και φουνής να ανεβάσεις ένταση, να ξηγιόμαστε μη τύχει και βρεθεί σε πάτο λιμανιού με τσιμεντένια βάση ο εξέχων και ακριβοθώρητος λαίμαι έτσε?

  Το λεπόν, αν συχώρεσα το προγκ, ήταν ότι σε σημεία πλησίαζε και αν το προσπαθούσες παραπάνω με τπτ αλλαγούλες παρανοϊκές  να ακουστεί συντροφιά και ο Φράνκ Ζάππειος. Τώρα αν συνεχίσεις να μιλάς για acdc  και άλλες καφρίλες πες μου να φύγω.

Εντάξει ντε ::) δεν σε είπαμε και φαν των μωβ... :D 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου