Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Θελω πολύ φαζαριστό ήχο οπότε ενα απλό distortion δεν νομιζω να με ικανοποιήσει. To μπιγκ μαφ επίσης απορρίπτεται αφου δεν ταιριαζει πολύ σε βρώμικο ενισχυτή οπως λετε.

Υπάρχει κάποιο οικονομικότερο  fuzz τυπου tonebender; γιατι αυτα που προτεινατε αν και και μου αρεσαν ηταν αρκετα ακριβα.

Επίσης για το dod carcosa ποια ειναι η γνώμη σας;Το ένα voicing υποτιθεται οτι είναι σχεδιασμενο να λειτουργει πάνω απο βρώμικο ενισχυτή.

Το fuzzface αν και αρκετα διαφορετικο απο τα υπολοιπα εξακολουθει να μου κανει κλικ σαν ηχοχρωμα οποτε συνεχιζω να το εχω στα υποψηφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  (Και τώρα ήρθε η ώρα για την πιο κλασική απάντηση στο νοιζ)

Στη θέση σου θα κοίταγα αγγελίες.

 

Έριξα μια ματιά στο smartnoiz και είδα ενδιαφέροντα πράγματα.  Και dunlop (αυτό μάλλον είναι ο αρχικός ήχος που σου έκανε κλικ και σε αρπαγμένο κανάλι θα έχει κάποιο midrange), και κανα δυο crazy tube circuits (ειδικά το starlight από τα αγαπημένα μου fuzz-distortion) , Jam (εγώ παίζω με το red muck που είναι καταπληκτικό αλλά δεν έχει μεσαία), κάποιοι κλώνοι (maestro και Zvex νομίζω) και σε περίπτωση που θες απλά να πάρεις μια ιδέα χωρίς να ξοδευτείς, Boss (πιστεύω ότι με την πληθώρα ήχων του σε φέρνει πολύ κοντά σε αυτό που θες) και Behringer.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχει ειπωθεί ότι το big muff δεν είναι καλή επιλογή, εγώ θα πρότεινα να δοκιμάσει το ehx green russian muff.

Το συγκεκριμένο το πήρα πριν λίγο καιρό και έχω ενθουσιαστεί. Αρκετά μεσαία, μεγάλο εύρος gain, από fuzzy overdrive έως massive fuzz, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και τέλος πολύ καλή τιμή.

Εδώ να σημειώσω ότι είναι το πρώτο μου big muff και ότι από fuzz γενικά, έχω παίξει μόνο με το μπλε hendrix fuzz face και το fuzz face από jam pedals, οπότε δεν έχω μεγάλη εμπειρία από fuzz πετάλια, αλλά το russian με εντυπωσίασε.

Δεν προτείνω κάποιο από τους αμέτρητους κλώνους και από τις διαφορετικές εκδόσεις γιατί δεν γνωρίζω. Εγώ έψαχνα muff με έμφαση στα μεσαία και μετά από ψάξιμο, βρήκα ότι το συγκεκριμένο έχει, κάτι που το διαπίστωσα και ο ίδιος.

Ψάξε και στο net για κριτικές του συγκεκριμένου για να πάρεις μια ιδέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου