Προς το περιεχόμενο

επιστροφη john frusciante


yannisp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίο νέο , αγαπημένος ....Αν επικρατήσει η λογική δεν θα πάω στη συναλία τους το καλοκαίρι λόγω τιμής . Αν με πιάσει το " θέλω να τους δω με Φρουσιαντε " ε θα τα σκάσω ......και θα σκάω 

  • Like 2

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ guitar hero  μου.

 

 Το Stadium Arcadium το έιχα λιώσει στο αυτοκίνητο , μακάρι και να μην ήμουν τεμπέλης και να το μελετούσα πιο πολύ. (Ένα κολλητάρι μου είχε βγάλει ΟΛΕΣ τις μπασογραμμές του Flea)

 

Μακάρι να βγάλουν πάλι καμιά δισκάρα και μακάρι να αξιωθώ να τους δω live με τον Frusci.

 

Πέρα από την ηχάρα του και την άποψη less is more, στον John μου αρέσει ότι δεν παίζει ποτέ ακριβώς το ίδιο πράγμα στα ρυθμικά του στους δίσκους, ούτε καν στα live. Όσο και αν έχει φάει hate για αυτό, εγώ προσωπικά το γουστάρω πολύ.

 

Παρόλο που δεν είμαι 20 κατι- τριαντακάτι πια, τη δέχομαι ως ευχάριστη έκπληξη αυτή την επανένωση!

Επεξεργασμένο από argytar
  • Like 3

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, argytar είπε

Μακάρι να βγάλουν πάλι καμιά δισκάρα και μακάρι να αξιωθώ να τους δω live με τον Frusci.

Έρχονται Ελλάδα το καλοκαίρι του 2020

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Ανάσταση μετά από 2 χρόνια μιας και έσκασε το πρώτο καινούργιο κομμάτι με τον Frusciante πάλι. 

Μου θυμίζει τραγούδι από stadium arcadium. Δεν με ξετρελαίνει, αλλά δεν βαριέσαι τουλάχιστον θα ακούγεται κι ένα κιθαροσολο στα mainstream ραδιόφωνα. Ελλάδα στο τουρ τους δεν έχουν τελικά, όπως είχε ανακοινωθεί προ covid.

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από kardc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίος ήχος κιθάρας 

 

Από την πρώτη νότα τον καταλαβαίνεις

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, kardc είπε

Δεν με ξετρελαίνει, αλλά δεν βαριέσαι τουλάχιστον θα ακούγεται κι ένα κιθαροσολο στα mainstream ραδιόφωνα. 

Αν είναι ν' ακούγεται τέτοιο, καλύτερα να μην.

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 ώρες πριν, Superfunk είπε

Κακά τα ψέματα, no Frusci=no peppers

 

Ναι μεν, αλλά και το One Hot Minute με τον Dave Navarro ήταν πολύ ωραίος δίσκος. Βέβαια ίσως το λέω γιατί μου αρέσουν πολύ και οι Jane's Addiction.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε το που πάτησα στο κινητό μου να διαβάσω το θέμα για τον Frusciante....άνοιξε αυτόματα και ο κομπρεσορας στην πεταλιερα!!!!!

  • Χαχα 3

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου