Προς το περιεχόμενο

Αγορά απο Γαλλία με 40+ μέρες αναμονή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα μία αγορά 280 ευρώ απο το συγκεκριμένο κατάστημα emma-music.com απο Γαλλία και μετα απο 40+ μέρες δεν εχω παραλάβει τίποτα και δεν απαντούνε σε τηλέφωνο η μαιλ. Το νου σας μέχρι να δούμε τι παίζεται με το συγκεκριμένο κατάστημα. Το δέμα φαίνεται οτι έχει σταλεί με τα γαλλικά ταχυδρομεία (LaPoste  collisimo) έχω τρακιν όμως πρέπει να το κάνουν αναζήτηση γιατί έχει κόλληση στο αεροδρόμιο στην Γαλλία και καμία ..επαφή δεν έχουν μαζί μου... Θα ενημερώσω για την εξέλιξή

  • Λυπάμαι 1

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φτάσει τις 50 μέρες καμία επικοινωνία δεν απαντά πουθενά. Μην αγοράζεται απο το κατάστημα αυτό είναι για κλάματα.... μακριά.

 

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑΛΙΣΤΑ!

Φαίνεται ότι ενώ έχει πολλαπλασιαστεί η κίνηση σε πακέτα-δέματα κλπ. του διαδικτυακού εμπορίου επειδή ο κόσμος είναι "μέσα", παράλληλα έχει λιγοστέψει και ο αριθμός των εργαζομένων που δουλεύει σε όλη τη διαδρομή του πακέτου από το μαγαζί μέχρι την πόρτα.

Άρα ==> πολύ μεγάλη καθυστέρηση..

Το παραδέχονται και οι ίδιοι ότι υπάρχουν πολλά προβλήματα.

Λογικά τα ίδια γίνονται παντού μέσες-άκρες.

Το ίδιο μάλλον θα πάθω κι εγώ που παρήγγειλα πρόσφατα κάτι από thomann.de. 😞

Αν έχει εμπειρία κάποιος τώρα τελευταία ας τη γράψει να δούμε κι εμείς..

Πάντως το μαγαζί δεν έχει σπουδαίο reputation και ίσως έπρεπε να το έχεις αποφύγει από την αρχή.. 

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να πάθεις το ίδιο ο thomann.de δεν ειναι μπουρδέλο σαν αυτό που έμπλεξα εγώ. Κάποια στιγμή ..νομίζω θα παραλάβω το πότε ..μέσα στο χρόνο δεν ξέρω και τι... Ήταν 30 ευρώ ποιο φτηνός απο  thomman . Εκεί την πάτησα ότι έχω πάρει απο το Γερμανό δεν είχα ποτέ πρόβλημα ...ας πρόσεχα

  • Like 1

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα ενα ενισχυτακι 11/5 (μεσα στην φουρια του κορονοιου δηλαδη) απο great vintage (Παρισι) εσταλλει με colissimo στην αρχη, και μετα ανελαβαν τα ΕΛΤΑ courier και παρελαβα μετα απο 50 περιπου μερες.Τον περισσοτερο χρονο "κολλησε" στις αποθηκες του colissimo στην Γαλλια (βεβαια τοτε ειχε και απαγορευση πτησεων...) κανε λιγο υπομονη ακομα, υπηρξε μεγαλη αναστατωση με τις μεταφορες γενικα, το συγκεκριμενο καταστημα δεν το γνωριζω

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, qesh είπε

Αγορασα ενα ενισχυτακι 11/5 (μεσα στην φουρια του κορονοιου δηλαδη) απο great vintage (Παρισι) εσταλλει με colissimo στην αρχη, και μετα ανελαβαν τα ΕΛΤΑ courier και παρελαβα μετα απο 50 περιπου μερες.Τον περισσοτερο χρονο "κολλησε" στις αποθηκες του colissimo στην Γαλλια (βεβαια τοτε ειχε και απαγορευση πτησεων...) κανε λιγο υπομονη ακομα, υπηρξε μεγαλη αναστατωση με τις μεταφορες γενικα, το συγκεκριμενο καταστημα δεν το γνωριζω

26-05 και εμενα μεσα στην απαγόρευση ήταν ....στις αποθήκες δείχνει κολημένο απο 28-5....μακάρι..

 

2 ώρες πριν, dimsonic είπε

Το colissimo ειναι αργο παντως

για κλάματα ειναι....

 

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατόπιν εορτής που εψαξα για την emma music είδα οτι δεν υποστηρίζει τους πελάτες όταν έχουν πρόβλημα (παράδοσης επιστροφής ελαττωματικό κτλ) Τι ποιο απλό απο το να κάνει μια αναζήτηση τις αποστολής και όμως δεν απαντά ούτε σε mail fb τηλέφωνο...δηλ άμα γίνει λαλακια είσαι ..μόνος . Μακριά

2 ώρες πριν, qesh είπε

Αγορασα ενα ενισχυτακι 11/5 (μεσα στην φουρια του κορονοιου δηλαδη) απο great vintage (Παρισι) εσταλλει με colissimo στην αρχη, και μετα ανελαβαν τα ΕΛΤΑ courier και παρελαβα μετα απο 50 περιπου μερες.Τον περισσοτερο χρονο "κολλησε" στις αποθηκες του colissimo στην Γαλλια (βεβαια τοτε ειχε και απαγορευση πτησεων...) κανε λιγο υπομονη ακομα, υπηρξε μεγαλη αναστατωση με τις μεταφορες γενικα, το συγκεκριμενο καταστημα δεν το γνωριζω

κατι τετοιο..

 

Screenshot_2020-07-15 Suivre une lettre, un Colissimo ou un envoi Chronopost - La Poste (2).png

Επεξεργασμένο από vasilisgeo72

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μου απάντησαν απο τα La Poste δεν ξέρουν που είναι το δέμα και να πω στον αποστολέα να κάνει καταγγελία. Ο αποστολέας με έχει χεσμένο δεν απαντά  και έκανα αμφισβήτηση αγορά στην alpha bank του έστειλα οτι ακυρώνω την παραγγελία και οτι ακομα και να έρθει δεν παραλαμβάνω και αναλαμβάνει η τράπεζα για τα χρήματα .Μου είπε η alpha οτι 99 τις 100 δεν θα υπάρξει θέμα. Του είπα επίσης να ανοίξει τυροπιτάδικο..... Αυτά ελπίζω πριν παραγγείλουν κάποιοι απο αυτό το τσίρκο να διαβάσουν το θέμα.

 

Υ.Γ Νικόλα η τελε θα παραμείνει στα μαγικά σου χέρια μέχρι νεοτέρας......

Επεξεργασμένο από vasilisgeo72
  • Like 2
  • Λυπάμαι 1

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη έστειλα μνμ στον Μακρον σχετικά με το θέμα,  αλλά έφαγα πόρτα γιατι τον κρατάει απασχολημένο ο Ερντοκλαν με τις βλακείες που κάνει!🤣🤣

Υγεία φίλε και όλα τα άλλα γίνονται!😉

 

Επεξεργασμένο από HellFire
  • Χαχα 1

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου