Προς το περιεχόμενο

Οι τηλεοράσεις άλλοτε ...και τώρα


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, LK είπε

Τωρα γερασα δεν θελω ταξιδια.

Προτιμώ Ελληνικη επαρχια και υπαιθρο και τσιπουρο

 

 

Αλλο αΦτο....

 

Και εγω το μονο που θελω σε λιγα χρονακια ειναι να αποσυρθω στο χωριο μου το Βερολινακι και να κανω βαρκαδες στο Spree ακουγοντας απο το smart phone μου μονο παραγωγες που γραφτηκαν στα Hansa Studios 🤣 κανοντας ταυτοχρονα τη διατριβη μου για την αρχιτεκτονικη και την τεχνη στο Βερολινο του μεσοπολεμου...και να πινω snaps στο Spreewald τα καλοκαιριατικα σαββατοκυρΓιακα... & μεγαλειωδη Riesling στο KDW τα χειμωνιατικα....

 

Αλλα οι ΗΠΑ δεν μου φταινε σε τιποτα...😅 

 

Σιγουρα η ΕΥΡΩΠΗ ειναι το ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ μερος στον πλανητη γη (οποιοσδηποτε καποιας....σοβαρης ηλικιας ανθρωπος που εχει ταξιδεψει πολυ στο ιδιο συμπερασμα καταλήγει)  και ειμαστε ΤΥΧΕΡΟΙ που ζουμε εδω 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον αυτο με τα δωρεάν κανάλια - δεν ειχα ιδέα !

Είχαμε 2 τηλεοράσεις στο σπίτι από αυτές τις πιο φρέσκες και χάλασαν αμφότερες μέσα σε 4-5 χρονια. Κατέβασα από την αποθήκη μια παμπάλαια 25ετίας plus και άγνωστης φίρμας, η οποία παίζει ακόμη.....

Οταν ΠΑΡ' ΕΛΠΙΔΑ "αποδημήσει"  κι αυτή , τότε θα αναγκαστώ να αγοράσω άλλη .

Ορθότατη η ρύση κατά τη γνώμη μου : "Ουτε την χρειάζεται ούτε την αντέχει ο ανθρώπινος νους τόση πληροφορία"

  • Like 1

🐶

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LK είπε

Τωρα γερασα δεν θελω ταξιδια.

Προτιμώ Ελληνικη επαρχια και υπαιθρο και τσιπουρο 😆

και τα FUNDS την προτιμούν🤣

  • Χαχα 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LK είπε

Ισχύει Πέτρο, αλλά ασε με να επιμένω.

ΔΕΝ είχαμε ουσιστικά προβλήματα στα 90's (ο Δυτικός κόσμος) , ηταν ανέμελα (δεν τα θυμαμαι εγω ιδανικα) ......θυμίσου την ειδησεογραφία.

Όλος ο πλανητης ασχολιόταν με το αν η Μονικα έκανε στοματικο στον Μπιλλ τον Κλήντον.😆

Απο το 2008 και μετα το ενα κακο πισω απο το άλλο, και ολο και πιο περίπλοκα.

 

δεν θυμάμαι ειδησεογραφία, γιατί στα 90ς ήμουν έφηβος! Γνωρίζω όμως ότι πέρα από τα διεθνή δρωμενα (πόλεμοι) στην Ελλάδα που ζούσα εγώ κυριαρχούσε ρατσισμός, ομοφοβία, σεξισμός, bullying, ενδοοικογενειακή βία, στιγμα στις ψυχικές ασθένειες κλπ. Θα μου πεις και τώρα υπάρχουν, απλά τώρα ξέρουμε ακριβώς ποσοτητα και ένταση ενώ τότε ήταν μέσα μας και κανονικοποιημενα.

 

@otto## ίσως δεν εκφράστηκα καλά. Η καινοτομία του sf2 δεν αμφισβητείται (δειτε το high score στο νετφλιξ οποίος δεν το έχει κάνει και τον νοιάζει η ιστορία των games).

 

ήθελα να πω ότι μόλις παίξαμε με τα emulators καταλάβαμε ότι τα θυμομασταν πιο ωραία από ότι πραγματικά ήταν.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως τώρα που διαβάζω παίζω warzone, βλέπω και ακούω παράλληλα euronews στο tablet και σε λίγο έχω τηλεδιάσκεψη. Δεν θα κουνηθώ από την καρέκλα και κάνω τόσα πράματα, πράματα και θάματα.

 Και μπαίνω και στο noiz στην παρέα. Ε? χαχαχχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

εγώ πάντως τώρα που διαβάζω παίζω warzone, βλέπω και ακούω παράλληλα euronews στο tablet και σε λίγο έχω τηλεδιάσκεψη. Δεν θα κουνηθώ από την καρέκλα και κάνω τόσα πράματα, πράματα και θάματα.

 

το θέμα δεν είναι πόσα πράματα κάνεις ταυτόχρονα αλλά αν κάνεις κάτι απ όλα αυτά καλά ή αν έχει νόημα αυτό που κάνεις γενικά. 

 

είναι ρητορικό και δεν απευθύνομαι σε σένα μόνο. Και στον εαυτό μου το λέω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μια και το φέρε η κουβέντα στους emulators.

Δεν έχει καμιά σχεση emulator που τρέχει σε lcd με το real thing σε crt.

Εδω DVD δεν βλέπεται σε lcd με τις νεες αναλύσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, otto## είπε

το θέμα δεν είναι πόσα πράματα κάνεις ταυτόχρονα αλλά αν κάνεις κάτι απ όλα αυτά καλά ή αν έχει νόημα αυτό που κάνεις γενικά. 

 

είναι ρητορικό και δεν απευθύνομαι σε σένα μόνο. Και στον εαυτό μου το λέω. 

για εμένα έχει νόημα και γι αυτό το κάνω.

 Είμαι πολιτικοποιημένος, έχω υποχρεώσεις συνδικαλιστικές, θέλω  να ενημερώνομαι συνέχεια, να διατηρώ την ετοιμολογία μου, την ευφράδεια του λόγου μου, το skill μου στα games, την επικοινωνία μου με αγαπημένα πρόσωπα και η εξέλιξη των μέσων με βοήθησε και με βοηθά σε αυτό.

 Οθόνες για να κάνω ταυτόχρονα πράγματα.

 Κι άλλες οθόνες και ειδοποιήσεις. Κι άλλο, κι άλλο, κι άλλο, τα mail, να απαντήσω, τα τηλεφωνήματα, με bluetooth στο αυτή  οι βιντεοκλήσεις, να βλέπω ποιος με παίρνει.

 

 Καταλαβαίνω την ρητορική αλλά για εμένα έχει νόημα.

 Άμα δεν είχε νόημα για εμένα δεν θα τα έκανα.

 

 Έτσι είχα μάθει.

 Απο μια crt και μια τηλεόραση ή ένα ραδιόφωνο και ένα τηλέφωνο δίπλα μικρότερος τώρα έχω περισσότερα και γρηγορότερα και έτσι αυξάνεται η παραγωγικότητα σε αυτό που θέλω να κάνω.

 

 Εγώ περιμένω το πιο virtualized περιβάλλον να γίνει mainstream, αυτό με το augmented reality για να ορίζω εγώ που να βλέπω και τι να βλέπω και να τοποθετώ τις οθόνες μέσα από τα γυαλιά μου η τους φακούς επαφής χωροταξικά  με gestures όπου θέλω και να το "έχω μαζί μου το setup". Στο σπίτι, στην εξοχή με το 5g.

 

 Εγώ έλεγα πως από το 2020 και μετά θα δούλευα έτσι αλλά βλέπω έχει κολλήσει το θέμα στον "κλασσικό" τρόπο των τελευταίων 10-15 ετών.

 

 Και έτσι με αυτόν τον augmented τρόπο θέλω και να συνθέτω, να τοποθετώ τα plugin και να μην κάθομαι στην οθόνη και μετά αφού τα προγραμματίσω και ετοιμάσω τη σύνθεση θα αρχίζω να ακούω και να γυρνάω γύρω γύρω και να κινώ τα χέρια μου σαν μαέστρος και να γυρίζω γύρω γύρω στο δωμάτιο και να ακούω τον ήχο και θα γυρνάνε γύρω γύρω οι οθόνες των plugin και θα αλλάξει το πλάνο και θα με παίρνει από τη γωνία και δεν θα ακούγεται τίποτα, δεν θα υπάρχει τίποτα γύρω μου, εγώ μόνο θα κουνάω τα χέρια με κλειστά τα μάτια και τα χείλη σφιγμένα.

 

 Χαμένος στο matrix.

 Δημοφιλής στο  virtual πλήθος που χειροκροτεί ασταμάτητα.

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

 

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, cos_dr είπε

για εμένα έχει νόημα και γι αυτό το κάνω.

 Είμαι πολιτικοποιημένος, έχω υποχρεώσεις συνδικαλιστικές, θέλω  να ενημερώνομαι συνέχεια, να διατηρώ την ετοιμολογία μου, την ευφράδεια του λόγου μου, το skill μου στα games, την επικοινωνία μου με αγαπημένα πρόσωπα και η εξέλιξη των μέσων με βοήθησε και με βοηθά σε αυτό.

 Οθόνες για να κάνω ταυτόχρονα πράγματα.

 Κι άλλες οθόνες και ειδοποιήσεις. Κι άλλο, κι άλλο, κι άλλο, τα mail, να απαντήσω, τα τηλεφωνήματα, με bluetooth στο αυτή  οι βιντεοκλήσεις, να βλέπω ποιος με παίρνει.

 

 Καταλαβαίνω την ρητορική αλλά για εμένα έχει νόημα.

 Άμα δεν είχε νόημα για εμένα δεν θα τα έκανα.

 

 Έτσι είχα μάθει.

 Απο μια crt και μια τηλεόραση ή ένα ραδιόφωνο και ένα τηλέφωνο δίπλα μικρότερος τώρα έχω περισσότερα και γρηγορότερα και έτσι αυξάνεται η παραγωγικότητα σε αυτό που θέλω να κάνω.

 

 Εγώ περιμένω το πιο virtualized περιβάλλον να γίνει mainstream, αυτό με το augmented reality για να ορίζω εγώ που να βλέπω και τι να βλέπω και να τοποθετώ τις οθόνες μέσα από τα γυαλιά μου η τους φακούς επαφής χωροταξικά  με gestures όπου θέλω και να το "έχω μαζί μου το setup". Στο σπίτι, στην εξοχή με το 5g.

 

 Εγώ έλεγα πως από το 2020 και μετά θα δούλευα έτσι αλλά βλέπω έχει κολλήσει το θέμα στον "κλασσικό" τρόπο των τελευταίων 10-15 ετών.

 

 Και έτσι με αυτόν τον augmented τρόπο θέλω και να συνθέτω, να τοποθετώ τα plugin και να μην κάθομαι στην οθόνη και μετά αφού τα προγραμματίσω και ετοιμάσω τη σύνθεση θα αρχίζω να ακούω και να γυρνάω γύρω γύρω και να κινώ τα χέρια μου σαν μαέστρος και να γυρίζω γύρω γύρω στο δωμάτιο και να ακούω τον ήχο και θα γυρνάνε γύρω γύρω οι οθόνες των plugin και θα αλλάξει το πλάνο και θα με παίρνει από τη γωνία και δεν θα ακούγεται τίποτα, δεν θα υπάρχει τίποτα γύρω μου, εγώ μόνο θα κουνάω τα χέρια με κλειστά τα μάτια και τα χείλη σφιγμένα.

 

 Χαμένος στο matrix.

 Δημοφιλής στο  virtual πλήθος που χειροκροτεί ασταμάτητα.

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

 

 

εντάξει λαοπλανε κέρδισες τη ψήφο μου :)

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά.

 Έβλεπα τώρα στο tablet που παίζουν λουπα κάποια θέματα στο euronews και δείχνουν πλάνα από τον ISS και δεν θα το πιστέψετε.

 Ο αστροναύτης που έβλεπα να κάνει δουλειές ξαφνικά γυρίζει προς τα εμένα και τι μου λέει!

 

 - Τι κοιτάς ρε μαλάκα?

 

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου