Προς το περιεχόμενο

Jim Politis


mitsar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Παει καιρος που ειχαμε νεα μελη με διαφαινομενη διαθεση για συμμετοχη, και οχι του τυπου "ξερετε κανα καλο μαστορα?" ή  "ποσο κοστολογειτε την κιθαρα μου σαν μεταχειρισμενη?". Και μαλιστα δυο μελη. Θετικοτατον, βεβαιως βεβαιως.

 

Καλως τον LouisL!

Ευχαριστώ Γιώργο! Καλώς σας βρήκα!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, LouisL said:

Καλώς σας βρήκα!

 

Για να μην λέτε ότι ήταν σατανική σύμπτωση, τον Λούη τον γνωρίζω από το 1990 που ήμασταν μαζί στο Ράδιο Ακρόπολις. Εκείνος πριν μια βδομάδα μου ανέφερε τον Πολίτη, εγώ του έλεγα περί noiz και πρασίνων ελλόγων και αλόγων, και εκείνος πήρε την απόφαση να μας επισκεφθεί.

 

Στο άμεσο μέλλον θα αναρτήσω ένα αφιέρωμα που κάναμε μαζί στους YES πιθανόν το 1991/2. Το "Αφιέρωμα" ήταν ένας θεσμός του Ακρόπολις, όπου κάθε Κυριακή 2-5 παρουσιαζόταν ένα γκρουπ. Πολλή βιβλιογραφική δουλειά για τους κολοσσιαίους YES, και όπως καταλαβαίνετε, χρειάστηκε δύο άτομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mitsar είπε

Για να μην λέτε ότι ήταν σατανική σύμπτωση, τον Λούη τον γνωρίζω από το 1990 που ήμασταν μαζί στο Ράδιο Ακρόπολις. Εκείνος πριν μια βδομάδα μου ανέφερε τον Πολίτη, εγώ του έλεγα περί noiz και πρασίνων ελλόγων και αλόγων, και εκείνος πήρε την απόφαση να μας επισκεφθεί.

 

Στο άμεσο μέλλον θα αναρτήσω ένα αφιέρωμα που κάναμε μαζί στους YES πιθανόν το 1991/2. Το "Αφιέρωμα" ήταν ένας θεσμός του Ακρόπολις, όπου κάθε Κυριακή 2-5 παρουσιαζόταν ένα γκρουπ. Πολλή βιβλιογραφική δουλειά για τους κολοσσιαίους YES, και όπως καταλαβαίνετε, χρειάστηκε δύο άτομα.

30/9/1990! Έχω τις χειρόγραφες σημειώσεις για το αφιέρωμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nice! Θα τις σκανάρουμε και αυτές για το site που θα φτιάξουμε. Παραδόξως δεν είχα γράψει ημερομηνία στις κασέτες... Ενώ οι άλλες μου ηχογραφήσεις όλες έχουν.

Επεξεργασμένο από mitsar
Jeesus Christ - Thirty years (UK)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mitsar είπε

 

Στο άμεσο μέλλον θα αναρτήσω ένα αφιέρωμα που κάναμε μαζί στους YES πιθανόν το 1991/2. 

 

αμα σε πω τώρα ότι το 1973, επι χούντας, έκανα εκπομπή στην ΥΕΝΕΔ, με τον Κογκαλίδη (Χρυσή δισκοθήκη) και έπαιξα yes, elp και κάτι ακόμα "ακατάλληλο για την εποχή" τι θα πεις?

 

Η κασέτα της εκπομπής υπάρχει, κάπου σε ένα πατάρι φίλου και προσπαθώ με χίλιους τρόπους να τον κάνω να την κατεβάσει...

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εδώ μια δουλειά του Jim Politis, του 2017 (χωρίς δικό μου σχόλιο αφού τυχαίνει να είναι ξάδελφος μου και πιθανώς να μην έχω αντικειμενική κρίση.. )

 

 

Επεξεργασμένο από musician
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου