Προς το περιεχόμενο

Για κιθαρίστες... - Απ' έξω και ανακατωτά


thecrypt13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάθε φορά, μα κάθε φορά που πιάνω στα χέρια μου κιθάρα, είτε για να δοκιμάσω ενισχυτή, καινούργιες ρυθμίσεις, κ.λπ. είτε για ζέσταμα, καινούργιες χορδές, μαγνήτες, κούρδισμα κ.ά., πιάνω το εαυτό μου να παίζει ΠΑΝΤΑ -μεταξύ άλλων- το ριφ του princess of the dawn!

 

Και ρωτάω λοιπόν...

 

Ποιο είναι το ριφ/θέμα που έχετε παίξει πιο πολλές φορές στη ζωή σας, που παίζετε κάθε φορά σχεδόν που πιάνετε την κιθάρα στα χέρια σας;

 

(αν θέλετε το ανεβάζετε κιόλας για να το ακούσουμε και οι υπόλοιποι).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ότι μου έρθει, αλλά συνήθως καμιά θρασια, με τα μπουκώματά της κι έτσι (τώρα που το σκέφτομαι ίσως η αρχή του arise να κατέχει τα πρωτεία). Πάντως πάντα, μα πάντα παίζω ή το ace of spades, ή το killed by death από Motorhead.

 

Μια φορά όμως δοκίμασα μια κιθάρα, παίζοντας το De mysteriis από Mayhem, έπειτα το Natasja in eternal sleep από darkthrone και μετά..... δεν είχε! Μου την πήρε μέσα από τα χέρια, λέγοντάς μου ότι αυτή που δοκίμαζα δεν ήταν για μπλακοβλακείες, αλλά μια άλλη. Τελικά αγόρασα την άλλη!!!!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε σε "μπουκομενοκατάσταση"  ;D...Κατακαιρούς αλλάζει....Τώρα είναι το Bat Country απο Α7Χ 8)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου