Προς το περιεχόμενο

Ένα καινουργιο περίεργο μουσικό όργανο!


ReCoC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή όχι τόσο μουσικό όργανο, όσο μονάδα εφέ....

 

Τέλος πάντων δείτε και θα καταλάβετε...

 

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The starting price is $5000

 

μια γεννητρια,4 φωτο-αντιστασεις,4φιλτρα,μερικα ποτενσιομετρα,μια λαμπα και ενας τρυπιος τενεκες για να παραγουν ενα μαλλον αδιαφορο αποτελεσμα που βγαινει με ενα σωρο αλλους τροπους και δεν εμφανιζει κανενα ψηγμα καινοτομιας (σαν ηχος),περα απο την eye-catchy νοοτροπια του.

 

Αν το ειχε φτιαξει καποιος εδω και μας το παρουσιαζε θα τον θαυμαζα ,αλλα με τσαντισε η τιμη και η παρουσιαση (κλοουνιστικη,την περιγραφω κ στο θεμα "ambient live")  (εχω και περιοδο)

 

(ισοπεδωτικος) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The starting price is $5000

 

μια γεννητρια,4 φωτο-αντιστασεις,4φιλτρα,μερικα ποτενσιομετρα,μια λαμπα και ενας τρυπιος τενεκες για να παραγουν ενα μαλλον αδιαφορο αποτελεσμα που βγαινει με ενα σωρο αλλους τροπους και δεν εμφανιζει κανενα ψηγμα καινοτομιας (σαν ηχος),περα απο την eye-catchy νοοτροπια του.

 

Αν το ειχε φτιαξει καποιος εδω και μας το παρουσιαζε θα τον θαυμαζα ,αλλα με τσαντισε η τιμη και η παρουσιαση (κλοουνιστικη,την περιγραφω κ στο θεμα "ambient live")  (εχω και περιοδο)

 

(ισοπεδωτικος) ;D

 

Δεν είδα όλο το βίντεο και δεν είδα οτι είχε τέτοια τιμή. Εγώ φαντάστηκα ότι είναι πτυχιακή κάποιου φοιτητή ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Όσον αφορά την κατασκευή όντως είναι έτσι όπως τα λες.

 

Αν πάντως πραγματικά το τυπάκι περιμένει να το πουλήσει 5000, μάλλον έλληνας μαγαζάτορας είναι!  ;D

(εχω και περιοδο)

 

Υπάρχει και άλλη δίοδο(ς).

 

diode.jpg

 

ΘΕΟΣ!  ;D :D :P :D ;D :)

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ γιατί δεν είδα τιμή? μπορεί να την πει κάποιος που την είδε?

 

εμένα δε με χάλασε το μηχανάκι...το βρήκα πατεντιάρικο. Νομίζω ότι έχει να προσφέρει σε installations ή σε κάποια performance οπού το θέαμα μετράει...

 

όντως δεν αποτελεί κάποια ηχητική καινοτομία, αλλά σ αυτές τις πατέντες, πρώτο ρόλο παίζει το concept νομίζω...

{για να δώσω και ένα παράδειγμα: το KAOSS PAD δεν αποτελεί καινοτομία ούτε στο χώρο των εφέ, ούτε στους ήχους, ούτε στο σάμπλερ, ούτε στο χ-ψ κοντρόλερ που διαθέτει..όμως το concept του όλα σε ένα εύκολο, γρήγορο, διαδραστικό, φορητό πακέτο-παιχνίδι, προσιτό σε εππαγγελματίες και μη, είναι αυτό που το έκανε γνωστό και πετυχημένο(?)}

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τσεκάρετε κι αυτό, σίγουρα παράξενο, αν και κάθε άλλο παρά καινούργιο είναι...

http://www.noiz.gr/index.php?topic=154209.msg180156#msg180156

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ γιατί δεν είδα τιμή? μπορεί να την πει κάποιος που την είδε?

 

http://www.quintronandmisspussycat.com/drumbuddy.html

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK OK

την είδα την τιμή...νομίζω ότι με τοσα λεφτά ο toneless φτιάχνει 100τέτοια τουλάχιστον... :o

...για να μην πώ ότι μας βγάζει το layout και φτιάχνουμε ο καθένας το δικό του... ;D

 

 

 

 

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου