Προς το περιεχόμενο

''Φετινό Κρασί''


Room101

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καινούργιο κομματι (σχεδόν) που μιλάει για έναν ιππότη και θα ήθελα να μοιραστω μαζί σας!!! Περιμένω τα σχόλια σας, την κριτική σας κλπ (μην διστασετε για τιποτα εχω ακουσει πολλά) ;)

 

        http://www.box.net/shared/ow1q1d28gc

 

Eυχαριστω για το χρονο σας

 

Φιλικα

Παναγιωτης

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα ωραια και καλα αλλα μηπως τα τυμπανα ειναι λιγο "καμμενα" απ'το πολυ compression??...επισης οταν οι κιθαρες φευγουν απο τα πλαγια "αδειαζει" πολυ..(η κιθαρα στο κεντρο ειναι χαμηλα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κθάρες μου άρεσαν. Και το άδειασμα του ήχου καλό μου φάνηκε. Δε μου αρέσουν όμως τα drums, παραείναι δυνατά, overcompressed, και είναι σαν να "βγαίνουν" από το κομμάτι, δεν είναι μέρος του όλου mix - και λίγο υπερβολικά πολλά για το συγκεκριμένο κομμάτι σε σημεία. Επίσης, θα ήθελα αρκετό EQing, μπάσα στο bass drum είναι ένα προφανές (στα αυτιά και τα ηχεία μου) παράδειγμα. Επιπλέον, σε ορισμένα σημεία (solo κλπ) γίνεται ένας πανικός που μου ακούγεται και αταίριαστος και άρυθμος. Το βασικό όμως πρόβλημα κατά τη γνώμη μου είναι η φωνή. Καταλαβαίνω ότι σου αρέσει να τραγουδάς τα τραγούδια σου βέβαια, οπότε απλά θα σου προτείνω να κάνεις κάποια μαθήματα, γιατί μου ακούγεται πολύ πιεσμένη η φωνή σου, και έτσι δε βγαίνει ωραίος ήχος, ακούγεται πολύ "στημένο", πολύ fake αν καταλαβαίνεις τι εννοώ. Γενικώς η φωνή είναι ένα όργανο που θέλει ΠΟΛΛΗ δουλειά για να μάθεις να το δουλεύεις σωστά, και ΠΟΛΛΗ εμπειρία. Προσωπικά θα σου πρότεινα να ασχοληθείς σοβαρά αν σου αρέσει. Απλώς το τονίζω, διότι για κάποιο λόγο ο περισσότερος κόσμος πιστεύει ότι απλά θα αρχίσει να κελαηδάει χωρίς να το δουλέψει καθόλου το ζήτημα και είναι κρίμα, γιατί ωραίες φωνές δε φτάνουν εκεί που θα μπορούσαν. ;) Ελπίζω να βοήθησα με την άποψή μου, αν και κατανοώ ότι δεν ήταν και η πιο ευχάριστη στην ανάγνωση  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μεταφέρω τις ενστασεις στον ηχοληπτη!!! Ευχαριστω για τις παρατηρησεις μαγκες!!! Τώρα, Μενέλαε, για τη φωνη όσα λες τα έχω υπ' οψιν μου αλλα αναγκαστηκά τραγουδαω εγω!!! Το κέφι μου κανω, δεν παω για καριερα... (ξερεις, να τ αφιερωνω στις κοπελιες κι ετσι...)

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά αν το ξέρεις, απλώς είπα να πω μια ειλικρινή γνώμη ;) ...διότι βασικά βλέπω μια ζωή παντού εγκομιαστικά σχόλια, και το θεωρώ άδικο να λες στους πάντες μεγάλα λόγια ενώ δεν τα πιστεύεις. Θεωρώ πολύ πιο χρήσιμο να τους πεις που βλέπεις ελαττώματα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγούδι μου άρεσε αν εξαιρέσεις τα τύμπανα, που κατά τη γνώμη μου ήταν χάλια, και το σόλο ,που δεν μου πολυάρεσε. Οι στίχοι είναι πολύ γαμάτοι και η φωνή σου ταιριάζει σε αυτό το στυλ αλλά όπως είπε ο Μενέλαος θέλει αρκετή δουλειά.

 

Συνέχισε να προσπαθείς.

ΠΡΟΣΟΧΉ!! ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΎΝ ΚΑΤΆΣΚΟΠΟΙ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγούδι μου άρεσε αν εξαιρέσεις τα τύμπανα, που κατά τη γνώμη μου ήταν χάλια, και το σόλο ,που δεν μου πολυάρεσε. Οι στίχοι είναι πολύ γαμάτοι και η φωνή σου ταιριάζει σε αυτό το στυλ αλλά όπως είπε ο Μενέλαος θέλει αρκετή δουλειά.

 

Συνέχισε να προσπαθείς.

 

Ευχαριστω φιλε μου, και τα δυο θέματα ειναι υπο επεξεργασια (δλδ, ψαχνω τραγουδιστη αν ενδιαφερετε κανεις)

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου