Προς το περιεχόμενο

Ποιό ΜΕταΛ πετάλι για iced earth ηχο ala "john shaffer"


ax1ss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελος παντων,  το θεμα δεν ειναι οι μαγνητες σε αυτο το τοπικ.

εγω εχω αυτην την αποψη για τους μαγνητες, εχωντας δοκιμασει και τους 2. μπορει η μπαχατελα για σενα να ειναι λαυρακι για μενα και αντιστροφως.

 

το θεμα ειναι το πεταλι.

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πες μας πόσα λεφτά θέλεις να δώσεις, και επίσης αν βρίσκεσαι Θεσσαλονίκη θα σου πώ ένα μέρος που μπορείς να πας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   ...μεγαλε! το rig που εχεις ειναι πολυ φτωχο και μικρό! Σιγουρα με behriger και 15αρη ενισχυτη

δεν μπορεις να παρεις και κατι παραπανω! Να σου θυμισω οτι ο Σαφερ ΔΕΝ εχει τον ιδιο εξοπλισμο

με σενα και επισης γραφει σε production studio με ο,τι αυτο συνεπαγεται...  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ρυθμίσεις χρησιμοποιείς με τον ενισχυτή και τα πετάλια;

 

Παρεπιπτόντως, ο έξοπλισμός του είναι μικρός στο μάτι αλλά μεγάλος στο κρεβάτι...για όσους ξέρουν να τον αξιοποιήσουν  ;)

 

Εδώ που τα λέμε από πότε ένας λαμπάτος 15 Watt είναι "φτωχός" και "μικρός" εξοπλισμός;!;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. θεσσαλονικη ειμαι

ρε παιδια ειχα παιξει στον νακα με την κιθαρα μου σε ιδιο ενυσχυτη με μια πεταλιερα ενως στο καταστημα και εβγαζε τρομερο ηχο ..

 

θηριο!! διοτι ποτε μην υποτιματε τα 15w λαμπα..

ε καλα δεν παω να βγαλω τον ιδιο ηχο με τον shaffer αλλα μια προσεγγιση..

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου οι συγκεκριμένοι μαγνήτες είναι χάλια και - αν και μιλάω από προσωπική πείρα γιατί μόλις τους άλλαξα στην Ibanez μου - δεν το λέω μόνο εγώ. Πραγματικά πιστεύω ότι αν βάλεις σωστούς μέταλ μαγνήτες (είχες όντως EMG στην κιθάρα αυτή και δεν είδες διαφορά;) θα αλλάξεις προοπτική. Αν δεν σου δούλεψαν οι EMG, δοκίμασε τους SD Blackouts. Επιμένω στους μαγνήτες γιατί ό,τι επεξεργαστή και να βάλεις στο σήμα σου, αν το σήμα σου δεν είναι σωστό, ήχο δεν θα βγάλεις.

Αυτά, πολύ φιλικά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα η ποιοτητα στον ηχο με καλυπτει το επιπεδο της παραμορφωσης οχι..και φυσικα δεν θελω να δαπανησω τοσα λεφτα σε μαγνητες αλλα αν τελικα τους εβαζα..εσεις λετε πως δεν θα χρειαζομουνα μεταλ πεταλι?

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   ...παρεπιπτοντως ο ενισχυτακος ΔΕΝ ειναι mesa boogie και επισης το ηχειακι που ειχει ειναι μολις 8"  :-\

 

ακομη και το ιδιο rig με τον Σαφερ να εχεις, δεν μπορεις να βγαλεις τον ιδιο ηχο! και ειναι πολυ απλο! Η απαντηση ειναι 2-3 ποστ πιο πανω! αυτο που θα σου ελεγα ειναι να κατσεις και να βγαλεις τον δικο σου

ηχο, να πειραματιστεις και θα δεις οτι ο κοσμος δεν χρειαζεται 2 κιθαριστες με τον ηχο του Σαφερ! Ενας αρκει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενισχυτάκος;!; Δηλαδή τι εστί σοβαρός λαμπάτος ενισχυτής; Sotriani σαφώς δεν είναι MESA BOOGIE αλλά το μεγάφωνό του είναι 10", όχι 8"  ;) (με πρόλαβε και ο ax1ss)...

 

 

 

ax1ss ακόμα περιμένω να μου πεις τις ρυθμίσεις σου...  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου